תוכן עניינים

ספירת חסד מסמלת את התודעה הרגשית הגבוהה ביותר שהתודעה יכולה להתעלות אליה. היא ספירה חשובה מאוד ולוקחת חלק בתפקודים רגשיים והתנהגותיים רבים. היא קשורה לבחירות חכמות, אהבה וזוגיות ולדרך בה אדם מפרש את המציאות. כשהיא לא באיזון ספירת חסד יכולה להוביל את האדם שולל ולגרום לו לבחירות שעלולות להזיק לו. העבודה איתה היא בסיס לחיבור רגשי.

כוח בנפש – אהבה

לכל אחת מהספירות סוגי רגשות אחרים הקשורים אליה. הרגש אהבה קשור לספירת חסד והוא מסמל את מצב התודעה הגבוה ביותר שאפשר להגיע אליו בגוף פיזי. כלומר חווית האהבה היא חוויה רוחנית עוצמתית שגם מתבטאת בתחושה גופנית. אהבה יכולה להתקיים כמעט כלפי כל דבר: כלפי הטבע, בעלי חיים, בין בני אדם בחברות משפחה או זוגיות, אהבה יכולה להתבטא כלפי המציאות והבורא.

כל רגש או מחשבה שיהיו קשורים לאהבה מקורם בספירת חסד. גם רצונות או דמיונות בהקשר של אהבה. שלושת סוגי האהבה הבסיסיים הם: אהבה עצמית, אהבה לבורא ואהבה לבני אדם. במידה ולמישהו יש תחושות של חוסר אהבה כלפי אחד מהשלושה הוא עלול להרגיש שמשהו חסר בחייו.

אהבה מתקיימת גם כשעושים דברים שאוהבים ומתחברים אליהם. כל פעולה חיובית שגורמת להנאה יוצרת גם אנרגיה של אהבה. ולכן יש חשיבות לאהוב פעולות חיוביות ובונות. כאשר אדם אוהב דברים בעלי אנרגיה שלילית יש לבדוק את המקומות בהם הוא מזדהה עם צד שלילי בנפשו.

אפשר לתאר אהבה כמו כנף, ברגע שאין מידה של אהבה בחיים של האדם יש משהו שמקשה עליו באמת לעוף.

השפעה גופנית – איברים:

איברים:

יד ימין
מערכת לימפה
עין ימין
ריאה \ שכמה ימנית


פגיעה או מחלה באיברים של ספירת חסד יעיד על צורך באיזון הספירה פיזית, רגשית, ורוחנית.

ספירת חסד באיזון:

במצב מאוזן התודעה מכוונת לאהבה, האדם במצב של אהבה עצמית גם משקף את האהבה הזאת כלפי העולם. עכשיו, זה לא אומר שהוא צריך להיות דובון אכפת לי, ממש לא. זה אומר שמצב התודעה שלו נמצא בנתינה ובעשיית טוב כלפי עצמו וכלפי הסביבה שלו. מה שכן לאדם שספירת חסד מאוזנת אצלו לא תהיה בעיה לפרגן ולהביע ביטויי חיבה ואהדה גם בדיבור או במגע.

מאחר וספירת חסד מסמלת את האהבה והמגע במצב מאוזן היא תבטא אהבה נכונה – כלומר אהבה קשובה בגבול הנכון. כל מערכת יחסים שמערבת תחושות של ריצוי, רדיפה, כפיה או נתינת יתר היא אהבה שיצאה מהגבול הנכון שלה.

ספירת חסד גם תבטא תחומים כמו נתינה ועזרה לזולת, ביטוי כישרונות ועוצמות נפש, אופטימיות וראיית הטוב במציאות, בבני אדם ובעצמו. היא גם אחראית על בחירות חכמות שמתקבלות מתוך אמונה עצמית ואהבה עצמית. מאחר וכאשר אדם אוהב את עצמו ויש לו אמונה שכל מה שקורה במציאות הוא מדויק – גם הבחירות שלו מתקבלות מתוך ערך עצמי ולכן הן נכונות יותר עבורו.

ספירת חסד בחוסר איזון:

בחוסר איזון ספירת חסד תבטא את התכונות ההפוכות בדיוק: אגואיזם ובכללם גם הפרעת אישיות נרקיסיסטית, אגו וכעסים חוזרים ונשנים כאשר המציאות לא מסתדרת לפי הרצון האישי. במצבים אלו האדם יתקשה לראות את הזולת או את הצורך הרגשי של אדם אחר פרט לעצמו. הוא יתקשה להיות בנתינה או השפעה כלפי כל אדם אחר שאינו הוא עצמו.

תחומים נוספים שיכולים לצאת מאיזון יתבטאו גם בבחירות לא נכונות, או בחירות שיוכחו לאחר תקופת זמן כמוטעות ולא מחוברות לרצון האמיתי של האדם. גם יוכלו להתקיים דפוסים של קושי בביטוי אהבה או בקבלת אהבה, קושי להסתכל בעיניים לאדם אחר, התמכרות ליחסי מין ומגע מיני מנותק רגשית, התמכרות לאלכוהול או אוכל. ספירת חסד בחוסר איזון כוללת את כל דפוסי הריצוי.

בחוסר איזון תוכל לעלות תחושה חזקה של פוטנציאל לא ממומש וקושי לבטא את הכישרונות הפנימיים החוצה לעולם. האדם ירגיש שהוא לא מסוגל לראות את הטוב בעצמו, במציאות או בבני אדם אחרים הוא יראה בעיקר את הרע ואת הפגמים הקיימים.

מחלות קשורות

מחלות זיהומיות, טניס אלבו ביד ימין, דלקת בשורש כף יד ימין, הצטברות רעלים בגוף, דלקת בעין ימין, כל מצבי הדלקת בגוף, חולשה חיסונית, מחלות ריאה, תפיסות בשכמה ימין.

כלי לאיזון הספירה:

במידה ואתם מרגישים שספירת חסד אינה באיזון או שאתם רוצים להתחבר לספירת חסד בתודעה תוכלו לתרגל את הכלי המעשי. מטרת הכלי היא חיזוק החשיבה החיובית באופן יום יומי בחיים והוא בסיסי לכל תהליך של שינוי.

הכלי:

כתבו 13 דברים טובים וחיובים.
לדוגמא: תכונות חיוביות שקיימות בכם, דברים שאתם אוהבים, כישרונות שיש לכם ואתם רוצים לבטא, אנשים שאתם שמחים על קיומם, דברים טובים במציאות החיים שלכם.

כי חייבים לקרקע את כל המידע הזה

צמח

הצמח הקשור לספירת חסד הוא שרף מור לעץ קוראים Commiphora myrrha.

בשרף המור משתמשים ברפואת הצמחים הקבלית לטיפול במחלות זיהומיות כמו זיהומים פנימיים וזיהומים חיצוניים כמו מחלות עור ופטריות. שרף המור מעודד זרימה לימפטית של תאי מערכת חיסון, היא המערכת עליה אחראית ספירת חסד – מערת הלימפה. שרף המור נחשב קדוש בעולם העתיק ושימש לטיהור וחיבור רוחני בפולחנים וטקסים ברוב התרבויות. טוב להשתמש בצמח המור בקטורת או בשמן אתרי. לפי הגישה היהודית מומלץ לשלב את שרף המור בכל תהליך בנפש הקשור לספירת חסד.

בקרוב – מאסטרקלאס בלייב בנושא עשר הספירות וגוף האדם

הסדנה תתקיים בתאריך כ”ב שבט 24/1 בין השעות 17:00-22:00 בזום

לפרטים והרשמה בקישור:

עשר הספירות וגוף האדם מאסטרקלאס בלייב

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן