כאבי ראש ומיגרנות – עצות לטיפול טבעי

תוכן עניינים

מיגרנה יכולה להיגרם מגורמים שונים חיצונים או פנימים. רכיבים בתזונה, איכות האויר, מצב הורמונלי ומחלות רקע אחרות יכולים להשפיע על כאבי הראש. תהליכי הנפש שמתקיימים תדיר בעולם הפנימי גם הם יכולים להיות גורם משפיע למיגרנות וכאבי ראש.

היבט גופני

  • מזונות שמומלץ להימנע מהם לתקופת הניקוי: מוצרי חלב, גבינות, גבינה צהובה וגבינות שמנות, דגים מעושנים,מרגרינה, חמאה, מזונות מטוגנים, פיצוחים, חטיפים, קפאין, שוקולד, קקאו, סוכר מעובד.
  • מזונות שמומלץ להוסיף לתפריט: תפוח, בטטה, דלעת, דלורית, חסה, סלרי, עולש, צנוברים, אגוזי מלך, מקדמיה, שקדים, טחינה, אבוקדו, לימון, זרעי פשתן טחונים, זרעי צ’יה, זרעי דלעת וחמניה, זרעי פרג, זרעי חרדל, נבטי חרדל, תפוחי אדמה מבושלים עם הקליפה, ענבים, צימוקים, ריג’לה – רגלת הגינה .
  • צמחי מרפא: מרוה, אזוב, לחך, בזיליקום, נענע, מנטה, מחטי אורן, שרף אורן, לבונה, לבנדר, הדס, מליסה, עשב לימון, תה ירוק, לואיזה, חסת המצפן, היפריקום – פרע מחורר. יש לצרוך בחליטות או תוספים – ניתן להשיג בבתי הטבע או אצל הרבליסטים – מטפלים בצמחי מרפא. נמכר בטינקטורה – מיצוי באלכוהול, או בקפסולות כתמצית יבשה (אבקת הצמחים הטחונים).
לפי הקבלה לכל מחלה או חוסר איזון בגוף יש משמעות רוחנית
  • פולי קקאו נא – בשונה משוקולד או קקאו רגיל פולי קקאו נא מכילים חומרים מזינים וערכים בריאותיים חשובים בעלי השפעה על מערכת העצבים. מומלץ לצרוך כמשקה או כתחליף לקפאין.
  • שמנים אתריים: מיורן, לבנדר, לימון, הדס, מליסה, מנוקה, בזיליקום, אורן, מנטה, נענע, ארז, כוסברה, עשב לימון. בשמנים אלו יש להשתמש בהדפה במבער.
  • ניתן להכין שמן לעיסוי להקלה על כאבי הראש: 10-20 טיפות שמן לבנדר, הדס, אורן בחצי כוס שמן זית. למרוח על הרקות, על המצח ובעורף. שימו לב אין להשתמש בשמן מנטה לעיסוי פנים !
  • להקפיד על שתית מים בכמות מספקת במהלך היום. לפי הרמב”ם מומלץ לשתות כאשר מרגישים צמא.
  • בזמן מיגרנה או כאב ראש: לסחוט רבע כוס מיץ לימון ולמהול בחצי ליטר מים. לשתות את המים, לשכב בחדר חשוך ולנשום עמוק במשך 20 דקות לפחות.
  • בזמן מיגרנה או כאב ראש: פטרית מרפא הריציום בדבש – חצי כפית אבקת פטריית הריציום (רעמת האריה) בכפית דבש.
אפשר לשלב את צמחי המרפא במזון ולקבל את הערכים הבריאותיים

היבט תודעתי

לפי הקבלה כאבי הראש קשורים לחלקים העליונים בתודעה האחראים על עולם המחשבה, האמונה והדמיון. כאב ראש מעיד על עומס פנימי הקשור לדפוסי חשיבה כמו: דאגות, עומס מהתמודדויות יום יומיות, או מחשבות טורדניות ואובססיביות. גם קשור לקושי לשחרר שליטה – מעין תחושה שאומרת שאם האדם לא יעשה פעולות, שום דבר לא יתקיים במציאות. האדם מתנה את ההתקדמות בעשיה האישית שלו בלבד ולא משאיר לבורא מקום לפעול בחייו. המצב המאוזן הוא ללמוד לפעול מתוך אמונה – לקחת אחריות על הדברים שביכולתנו לעשות ולשחרר שליטה מהדברים שאינם באחריותנו.

תחומים נוספים שיכולים להעיד על כאבי ראש: כאשר האדם נמצא בסיטואציה שהוא לא מצליח להכיל או להתמודד איתה או שהוא מעדיף להדחיק ולהתעלם ממנה, במצבים אלו כאב הראש יוכל להעיד על צורך לברוח. בנוסף גם קשור לכוח רצון נמוך, קושי בהגשמת רצונות, אשליות ודמיונות, חיבור רוחני וספיקות פנימיים.

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן