תוכן עניינים

דעת היא בין הספירות החשובות ביותר בנפש, בין אם אדם הגיע לטיפול או לא – כל אחד חייב לעבוד על ספירת דעת שלו אחרת הוא עלול לאבד את דעתו. ספירת דעת אחראית על מודעות מפותחת ויכולת לשפוט בין דמיון, היגיון ואמונה. היא אחראית על כל המחשבות ותפיסות העולם של האדם את המציאות. היא קשורה לעין השלישית, לבלוטת האצטרובל, לכוח הנבואה וליעוד של האדם. הדעת אחראית על איברים חשובים בגוף והיא הבסיס לשפיות.

ספירת דעת היא הספירה השלישית מיד אחרי חכמה ובינה. הדעת מייצגת חיבור של שני כוחות חשובים בתודעה: אבא ואמא. המיזוג בין שני הכוחות של אבא ואמא יצר את התודעה החדשה שבאה לעולם – הילד. הילד שנוצר הוא בריה חדשה שיש לו כישרונות, תכונות אופי ויעוד משלו. הדעת של הילד הזה היא דעת שלא הייתה קיימת עד ששני הוריו התחברו זה לזה ויצרו אותו בפועל.

הדעת היא ספירה שכל בני האדם מתמודדים מולה במשך כל חייהם. אפשר להגיד שאחת מהמטרות של מסע החיים בעולם הזה הוא להיפגש עם ספירת דעת ולאזן אותה. העניין הוא שספירת דעת יצאה מאיזון באופן טבעי אצל כולם. כדי לאזן אותה יש להכיר את תחומי ההשפעה שלה ולבצע מעין ‘עבודות ניקוי’ כחלק משגרת החיים. בעצם כמו שאנחנו עושים כביסה ושוטפים כלים מדי יום כל עלינו גם לדאוג לניקיון העולם הפנימי שלנו כל הזמן ולא רק במסגרת טיפול.

הדעת מייצגת את המודעות הגבוהה ואת תת המודע. היא הכלי של האדם להכיל את הזיכרונות שעולים מתת המודע ולהתמודד איתם. היא אחראית על ישוב הדעת – תחושה פנימית של ביטחון, אמונה, רוגע, מיקוד ובהירות. כאשר אדם מרגיש שהוא מאבד את שפיותו בעולם הפנימי עליו להתרכז בספירת דעת.

הסיבה שכל בני האדם מתקנים את ספירת דעת קשורה לעץ הדעת. המקרה הבראשיתי עם אדם, חוה והנחש יצר פגם כללי בספירת דעת. בעצם מאז שאדם וחוה אכלו מפרי עץ הדעת המרכז האנרגטי שנקרא דעת נמצא בשליטתו של הנחש. ולכן לכולם יש חסימה במרכז זה, לכל אחד יש את החסימות שלו שאותן הוא בא לברר במהלך חייו.

השפעה גופנית

איברים הקשורים לספירת דעת:

גרון
מיתרי קול
העורק הראשי
עורף
גזע המוח
מערכת העצבים ההיקפית
מערכת העצבים המרכזית
המוח הקטן
בלוטת האצטרובל
בלוטת התריס
כל איברי קו האמצע בגוף

איברי ספירת דעת אחראים בין היתר על תפקודים הקשורים למערכת העצבים ולתודעה הגבוהה: חלימה, שינה, דמיון, ראיה רוחנית, עומק, יצירתיות ונבואה. איברים אלו גם אחראים על החיבור בין הראש והמוח לבין הלב ושאר איברי הגוף. החיבור בין הראש לבין הגוף מייצג את החיבור בין השכל שנמצא בראש לבין הרגש שנמצא בלב ובאיברים. כאשר השכל והרגש מחוברים אדם מגיע למצב של איזון.

כוח בנפש – אמונה

הכוח בנפש עליו אחראית ספירת דעת הוא כוח האמונה. האמונה היא כוח שקשור גם לאמונה עצמית, אמון ואמונה בבני אדם וגם אמונה רוחנית. האמונה היא גם רכיב חשוב בהגשמה של רעיונות ורצונות. לדוגמא הספירות העליונות חכמה ובינה יכולות להעלות לאדם כל מיני רעיונות ורצונות שונים, אך אלו שהוא יבחר להגשים יהיו הרצונות והרעיונות שהוא באמת מאמין בהם ומאמין בעצמו שהוא יכול לממש.

כדי להגיע להגשמה ומימוש צריך להשתמש בכוח הדמיון שגם הוא נמצא באחריות ספירת דעת. כאשר יש צורך להאמין במשהו חייבים להשתמש בדמיון. אמונה משמעותה היכולת לדמיין דברים שעוד לא קרו, או לדמיין דברים שאין להם שום הוכחה הגיונית. המקום הזה בתודעה הוא קרח דק מאחר והאדם חייב להיות חזק מאוד בעולמו הפנימי כדי לשפוט האם הרעיון שהוא רוצה להאמין בו מחובר למציאות או לא. במידה ואדם מאמין ומדמיין רעיונות שאינם מחוברים אליו באמת או שהם מגיעים ממקום שלילי בנפש, הוא יכול להתנתק ולאבד את שפיות דעתו.

תכונות באיזון

במצב של איזון ספירת דעת תבטא חיבורים נכונים: חיבור בין גוף לנפש, חיבור רגשי עם גבול נכון, חיבור רוחני יחד עם קרקוע. הדעת תבטא גם את היכולת להתחבר עם בני אדם ולהעביר את העולם הפנימי החוצה כמו עם חברים או חיבור זוגי. היא היכולת להוציא החוצה את העולם הפנימי באותנטיות מבלי לשים מסיכות או תדמיות. הדעת מבטאת גם את הנאמנות של האדם לאמת ולערכים שלו. כמו לדוגמא כאשר אדם נמנע ממחשבה שאינה מוסרית. אף אחד בעולמו הפנימי לא רואה את המחשבה אבל האדם בעצמו נמנע מלחשוב אותה כי הוא יודע שהיא שלילית.

כאשר ספירת דעת יציבה האדם יכול לחיות את האמת שלו גם אם היא מנוגדת לאמת החברתית וגם אם מופעל עליו לחץ. ספירת דעת באיזון תבטא חיבור מיני בריא, אינטיליגנציה, ניסיון חיים, ענווה, שחרור שליטה, אמונה עצמית, אמונה רוחנית, חיבור לשורש, מודעות מפותחת, ראיה עמוקה ויכולת להבדיל בין אמת ושקר בדמיון.

תכונות בחוסר איזון

כל הפרעה התנהגותית, רגשית או שכלית תהיה קשורה לספירת דעת. כשספירת דעת יוצאת מאיזון האדם מרגיש תחושה של חוסר שליטה וחוסר שפיות. כל מחלות ותופעות הנפש יהיו קשורות לחוסר איזון של דעת:
חרדות, דיכאון, פוסט טראומה רגילה ומורכבת, הפרעות אישיות, דיסוציאציה, התקפי זעם, אנורקסיה או כל מחלת נפש אחרת.

במצב של חוסר איזון יפגע גם כוח האמונה של האדם. כאשר אדם מאבד את האמונה בעולם הפנימי שלו הוא עלול ליפול לתחושת שיגעון. אמונה היא כוח חזק שמאפשר לתודעה להסתכל קדימה במצבים קשים. גם כאשר אדם חש שהוא משתגע במידה ויש לו אמונה יש לו חבל להיאחז בו. ללא אמונה האדם יכול לחשוב שאין לו דרך לצאת מהמצב ושהוא חסר אונים מול הנסיבות הטכניות של מציאות חייו. האמונה עוזרת לאדם להסתכל מעבר למציאות הטכנית ומעבר להיגיון, וכך להאמין שיש תקווה למצבו.

הדעת אחראית על הפרשנות של האדם למציאות, במידה ולאדם יש תפיסות עולם או דעות שליליות על עצמו ועל החיים הוא יוכל לחוות קשיים וחסימות.

תחומים נוספים שיכולים להעיד על יציאה מאיזון: קושי בביטוי רגשות או מחשבות, חסימה בדמיון, קושי לדמיין דברים טובים, קושי בחלימה, קושי בשינה, מחשבות טורדניות, מחשבות אובססיביות, ניתוק עצמי, חוסר מודעות, אינטילגנציה נמוכה, חוסר תקשורת עצמית, קושי בחיבור למיניות.

מחלות קשורות

צוואר תפוס, דלקות גרון, דלקות שקדים, שקד שלישי, בעיות שינה, כל מחלות הנפש, מניה דפרסיה, סכיזופרניה, דיכאון, חרדה, פוסט טראומה מכל הסוגים, הפרעות אישיות, יבלות במיתרי הקול, בעיות \ בלטים בחוליות צוואריות, ניוון שרירים, ויסות חושי, חוסר איזון של בלוטת התריס.

כלי מעשי

בכדי לקיים את התאוריה ולהוריד את הדמיון למציאות יש לקיים פעולות בפועל שימשכו את הדמיון הזה לקרקע. ולכן לכל ספירה מצורף כלי מעשי שאפשר לתרגל בכוחות עצמכם בכל זמן. הכלי של ספירת דעת משלב את כוח האמונה והדמיון ונותן לתודעה מקום לבטא אותם. הזמן החזק ביותר להטמיע דברים בתודעה הוא הרגעים המעטים שלפני השינה ולכן הכלי גם מותאם לאיברים ולתפקודים החשובים של ספירת דעת. בהצלחה.

צמח

לוטוס כחול

יש מגוון צמחים שיכולים להיות קשורים לכל ספירה, הצמח לוטוס כחול בעיני הוא אחד הצמחים שיותר מבטאים את תכונותיה של ספירת דעת. אפשר לשלב את הצמח לוטוס כחול במקביל לתהליך בנפש או לתרגול כלי של ספירת דעת. בפרט מאחר וללוטוס הכחול יש תכונות המשפיעות על חלימה, הרגעה, שינה, דמיון וחיבור רוחני. לוטוס כחול הוא צמח בעל איכויות חזקות, יש לבדוק היטב את המינונים והוראות היצרן לפני השימוש או להתיעץ עם גורם מוסמך.

רוצים ללמוד עוד על עשר הספירות וגוף האדם? הצטרפו ללייב מאסטרקלאס הקרוב בכ”ב בשבט 24\1 בזום פרטים בקישור:

עשר הספירות וגוף האדם – לייב מאסטרקלאס

הגלריה

לצפיה בגלריה באינסטגרם: עמוד האינסטגרם שלי

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן