תוכן עניינים

כל אחד מחמש היסודות קשור לאיברי גוף, כוחות נפש, תכונות אישיות וחומרים יחודים בטבע ובעולם. יסוד האדמה הוא היסוד הראשון בסולם היסודות הקבלי והוא אחראי על תחומים חשובים במציאות. במאמר שלפניכם תכירו את המאפיינים היחודיים של יסוד זה וכיצד הם מתבטאים בחייכם.

earth

יסוד האדמה נחשב הנמוך ביותר מבחינה רוחנית, אך החזק והיציב ביותר מכל היסודות. הוא יסוד מוחשי וגלוי ולכן תמיד יראה את האמת כפי שהיא, מבלי לייפות אותה. האדמה היא יסוד יוצא דופן: היא החומר היחיד שלא היה קיים בזמן בריאת העולם. בששת ימי בראשית כאשר עסק הבורא במלאכת הבריאה הוא השתמש ביסודות שכבר היו קיימים: אויר מים ואש. באמצעות הרכבות שונות של יסודות אלו נוצר העולם, הטבע וכל היצורים החיים. לפי הקבלה גם יסוד האדמה בעצמו הוא יסוד שלא היה קיים אלא נוצר כתרכובת של שלושת היסודות הראשונים.

הסיבה ליצירת יסוד האדמה כיסוד נוסף היא מאחר והוא היה חסר. העולם לא יכול היה להתקיים ללא יבשה או אדמה יציבה שעליה אפשר להתקיים. האדמה מייצרת את המזון ובכך מספקת את החומר החשוב ביותר למחיה – הוא המזון. האדמה נוצרה מאחר והיא הייתה חסרה בעולם.

החלק בתודעה

ולכן החלק בנפש שיהיה קשור ליסוד האדמה הוא החלק שתמיד יהיה חסר. החלק הזה נקרא ‘נפש’ או ‘יצר’. הוא מסמל את היצר הבסיסי ביותר בתודעת האדם והיא תודעת החיסרון. חסרונות בסיסים כמו אוכל, שתיה, שינה, התרבות או כל צורך פיזי אחר שעל האדם לספק לגופו. הפסיכולוגיה קוראת לחלק הזה ‘אגו’ בגישה ההוליסטית קוראים לו ‘ילד פנימי’. כאשר היצרים מתגברים על האדם או יוצאים מכלל שליטה המצב יעיד על חוסר איזון של היסוד, ובפרט של הילד הפנימי . גם תחושות של חוסר סיפוק או תחושה של צורך מתמיד להספיק דברים יהיו קשורות ליסוד האדמה.

האדמה היא הבסיס, היא מסמלת את האמא הפנימית של האדם עבור עצמו. כלומר היכולת של האדם לדאוג לצרכים הבסיסים שלו כפי שאימו דאגה לו. אורח חיים מאוזן, הרגלי אכילה נכונים, שעות שינה מספקות והתנהלות יציבה בשגרה. יסוד האדמה מסמל את הגוף הפיזי ואת המציאות החיצונית הגשמית, לדוגמא מחלות תמיד יתבטאו ביסוד האדמה. יסוד האדמה בתודעה קשור לחוויות ילדות, טראומות, דפוסים שהתקבעו בבית ההורים. הילד הפנימי שקשור ליסוד האדמה צובר את החוויות בילדותו, במידה ולא עיבד אותן הן יכולות להשפיע על איזון היסוד.

יסוד האדמה באיזון ובחוסר איזון

יסוד אדמה מאוזן יתבטא ביציבות, ביטחון יכולות קרקוע והוצאה לפועל. יסוד האדמה הוא יסוד שגם מספק משענת יציבה למשפחתו, לסביבה ולחבריו. הוא מאופיין בתכונות של גילוי אהבה, אכפתיות דאגה לזולת ולצרכים הבסיסים של כולם. יסוד האדמה מסמל אימהות, חיבור לטבע ולאנרגיה הראשונית של הבריאה.

במצבים של חוסר איזון ביסוד האדמה יוכלו להתבטא כאב, זעם, כעס, חוסר אונים, האשמה חיצונית או האשמה עצמית ותחושות של קורבנות. יסוד האדמה אחראי על מצבים של תקיעות וחסימות, חוסר התקדמות בחיים וקושי בלקיחת יוזמה. בחוסר איזון הכעסים יוכלו להוביל לעצבות, יאוש ודיכאון.

איברים

איברים:
כבד
נוזל הדם
בשר הגוף
פה

איברים אלו הם האיברים העיקרים של יסוד האדמה ונמצאים בתחום השפעתו. במצבים בהם יסוד האדמה נחלש או נפגע, גם תפקודם של איברים אלו יוכל להיפגע. לפי הגישה היהודית ההיבטים בתודעה של יסוד האדמה ממקדים את האדם בעבודה הפנימית הנכונה למצבי מחלה או חולשה של היסוד.

כלים לאיזון יסוד

לכל אחד מהיסודות יש כלים תואמים ברובד הגופני וכלים ממוקדים לעבודת מודעות לאיזון היסוד. הכלים של יסוד האדמה יהיו כלים השייכים לרמת הגוף ולחומרים בטבע. הכלים לעבודת מודעות יתמקדו באיזון חלקי התודעה הקשורים ליסוד האדמה: היצרים, הרגשות, והמעשים. לדוגמא כלי הכתיבה של יסוד האדמה הוא תרגול שמתבצע באמצעות הגוף הפיזי. ללא גוף פיזי לא ניתן לקיים את פעולת הכתיבה. במידה ויסוד האדמה נחלש או במידה ורוצים להתמקד באיזון יסוד זה מומלץ להתחבר לכלים של היסוד.

כלים לאיזון יסוד:
בגוף: תזונה, פעילות גופנית, אבני החושן
בתודעה: כתיבה אינטואיטיבית

ללימוד מעמיק על חמש היסודות ואיזון גוף נפש לפי חכמת הקבלה מוזמנים לסדנה הקרובה – חמש היסודות וגוף האדם – סדנה יומית סדנה חד פעמית בלייב שתדבר על הבסיס החשוב ביותר לבריאות טבעית ורפואה מונעת. לפרטים מלאים והרשמה במחיר מבצע בקישור חמש היסודות וגוף האדם – סדנה יומית

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן