תוכן עניינים

יסוד האור נקרא בכתבי הקבלה גם ‘יסוד היסודות’, הוא היסוד החמישי וממוקם מעל יסוד האש ומעל שאר היסודות האחרים. היסוד החמישי מוזכר בתרבויות רבות בתור ‘המימד החמישי’, הוא מצב תודעתי אליו תתעלה האנושות בשלב מסוים בהתפתחות. הקבלה שופכת אור על יסוד זה ומסבירה מה הם החלקים התודעתים והרוחנים המרכיבים את יסוד האור, וכיצד יתבטא האור במציאות החיים.

יסוד האור לא מוזכר כחומר גשמי או פיזי בתהליך הבריאה. האור הוא יצוג של נוכחות הבורא בעולם שהניעה את תהליך הבריאה הראשוני. האור הוא יסוד יוצא דופן מאחר והוא כולל את כל היסודות. תהליך הבריאה התאפשר באמצעות האור שנכנס אל העולם והאיר את הכאוס. עצם נוכחות האור נתנה את ההצתה הראשונית לכל היסודות להתחיל להתחבר ולהרכיב את הבריות השונות.

באמצעות האור ניתן לראות את מה שקורה בעולם: מים, יבשה, צמחים, יצורים חיים וכל התנהלות החיים מתאפשרת מאחר שהעין האנושית מסוגלת לראות את המציאות החיצונית. אם לא היה אור שמאפשר לאדם לראות, לא היו יכולים להתקיים תנאי חיים בסיסים. העולם היה שרוי בחושך. האור מאפשר תנאי גדילה של צמחים, עצים ובעלי חיים. באמצעות האור הטבע מקבל את ההזנה הראויה לו. כל הצמחים גדלים לכיוון האור ושואפים אליו, האור הוא הכוח המעודד את גדילתם. במידה ולא היה אור בעולם גם המזון לא היו גדל, לאדם ולבעלי החיים לא היה אוכל.

בכתבים העתיקים יסוד האור מוזכר גם כ’חומר ההיולי’. החומר ההיולי הוא מושג שנטבע על ידי אלכימאים ואומץ על ידי חכמים על מנת לתקשר עם אומות עולם בנושאים פילוסופים ורפואים. החומר ההיולי נקרא גם ‘אתר’, משמעותו החלק האתרי של החומר. לפי האלכימאים האתר הוא חלק שכמעט בלתי ניתן לראות אך יש לו נוכחות עדינה. האתר יכול להיראות מעין אד שקוף וקליל.

יסוד האור הוא הניצוץ האלוקי שנמצא בכל חומר או אורגניזם חי. הניצוץ האלוקי מסמל את היחודיות של כל חומר ויצור בבריאה. כמו שהרכבם של כל אחד מפתיתי שלג שונה זה מזה. הניצוץ האלוקי הוא כמו חותמת שהוטבעה בכל יצור חי שמאפיינת אך ורק אותו, מעין DNA רוחני שמיוחד לאותה בריה. האור הוא חלק בלתי נראה שיכול להתגלות דרך האדם רק לאחר תהליך של זיקוק וזיכוך.

החלק בתודעה

יסוד האור קשור לחלק החמישי בתודעה שנקרא ‘יחידה’. היחידה היא חלק שמסמל את תכונות האופי והאישיות היחודיות לכל אדם בפני עצמו. חלק זה בתודעה מסמל את בריאת הנשמה הספציפית של כל אדם מאחר והיא נחוצה לקיום המארג האנושי בעולם. כל אדם נברא עם תכונות אופי, כישרונות ומתנות יחודיות לו על מנת לסייע לו בשליחות האישית ובהגשמת יעודו. מאחר ולכל אדם תפקיד ויעוד שונה, גם הכישרונות ותכונות האופי מיוחדות לכל אחד בהתאם למסע חייו.

היחידה מיצגת מימד תודעתי שבו האדם נמצא ביחידות עם הבורא. לדוגמא סיטואציות, תגובות ונסיבות שאותן רק הבורא יכול להבין. כשאדם מתעלה רוחנית ומתחבר ליחידה שלו הוא מרגיש שהבורא רואה ומדריך אותו באופן אישי בתהליך. החיבור ליחידה וליסוד האור מסוגל לפתוח את המזל של האדם בכל תחומי החיים.

יסוד האור מייצג תפקודים מתקדמים בתודעה:
תענוג
אמונה
דמיון
שלושת התפקודים הללו נמצאים בקליפת המוח הקדם מצחית – החלק העליון והקדמי ביותר של המוח. כאשר אדם מכוון את שלושת הכוחות של יסוד האור הוא מסוגל ליצור שינוי משמעותי במציאות. עבודה פנימית על תענוג, דמיונות ואמונות מסוגלים משפיעה על חלקים נרחבים במציאות ובעולם הפנימי, ומסוגלת לפתוח חסימות משמעותיות.

יסוד האור באיזון ובחוסר איזון

מצבים של איזון וחוסר איזון ביסוד האור יתבטאו במצבים כללים שיתבטאו גם במציאות החיצונית וגם בעולם הפנימי. מצבים אלו מוגדרים כתהליכי אור ותהליכי חושך. תהליכי אור משמעותם זרימת אור תקינה במערכת הרוחנית. מתקיימת תנועה נכונה של אנרגית חיים ותחושות של סיפוק, תענוג והנאה כחלק בלתי נפרד מהשגרה. הדמיון של האדם פועל לפי רצונותיו ובשליטתו, והאמונות של האדם מקדמות אותו ואינן מגבילות. האדם חש תקופה של הפריה, גדילה והתפתחות. תהליכי אור הם תהליכים פנימיים מתוך בחירה ומודעות ולא מתוך ייסורי חיים שהביאו אותו לעבודה פנימית. הם נקראים תהליכי אור מאחר והם מתקיימים מתוך מודעות ורצון אישי של האדם להתקדם.

תהליכים של חושך הם כל התהליכים שמתקיימים כתוצאה מחסימות או קשיים במציאות. מצבים של מחלות בגוף או מחלות בנפש, תאונות, טראומות, קשיים רגשים, קושי בפרנסה או בכל תחום חיים אחר יחשב כתהליך חושך. מצבים אלו מתרחשים על מנת לעורר את האדם לתהליך פנימי מסוים מתוך קושי וכאב ולכן הם נקראים גם תהליכי חושך. על האדם לעבור בתוך חושך על מנת להגיע לאור.

יסוד האור אחראי על מידת העוצמה של האדם, הוא מלמד את התודעה להשתמש בעוצמות הפנימיות ללא פחד או ספיקות עצמים. במצב של חיבור מלא ליסוד האור גוף האדם ממש הופך להיות ‘גוף של אור’ – גוף האדם עצמו עוסק במעשים חיובים שמרבים את האור עבור עצמו ועבור סביבתו.

איברים

מאחר ויסוד האור הוא היסוד הרוחני ביותר הוא לא נמצא באיבר ספציפי אלא קשור להילה החיצונית. אם מודדים מגוף האדם כמטר וחצי לכל צד, מתקבלת מעטפת סביב הגוף היא השדה אנרגטי. גוף האדם אינו נגמר באיברים הפיזים אלא ממשיך לקיום רוחני בתוך השדה האנרגטי. כך לדוגמא אדם יכול להרגיש מאוים כאשר אדם אחר מתקרב אליו יתר על המידה. האדם המאוים יכול להרגיש חדירה אל המרחב האנרגטי שלו.

יסוד האור יסמל את מציאות החיים של האדם, את עולמו הפנימי ואת גופו הפיזי. כל חסימה, מחלה, קושי או מוגבלות בגוף בנפש או במציאות החיים תתקשר בשורשה ליסוד האור.

איברים קשורים:
הילה חיצונית – שדה אנרגטי חיצוני
כל הגוף
התודעה והעולם הפנימי
מציאות החיים החיצונית

כלים לאיזון יסוד

הכלים לאיזון יסוד האור ישלבו את חלקי התודעה הגבוהים עליהם הוא אחראי. ברמת הגוף פעילויות חיוביות שמספקות לאדם הנאה יהיו כלים מעולים לחיזוק יסוד האור. גם אם מדובר בפעולות קטנות או תחביבים ילדותים הכלי יממש את מטרתו. ברמת התודעה כל אדם יכול להשתמש בכוח הדמיון על מנת לראות עתיד חיובי או את הגשמת מטרותיו. שימוש שלילי בכוח הדמיון יוכל להראות לאדם אמונות שליליות על עצמו או סרטים בדמיון שיעצימו את החושך בעולמו.

כלים לדוגמא:
בגוף: פעולה חיובית שגורמת להנאה לדוגמא: ריקוד, שירה, שיחת חברים או טיולים בטבע.
בתודעה: שימוש חיובי בכוח הדמיון. לדוגמא: דמיון של הצלחות, הגשמת רצונות או שינוים.

ללימוד מעמיק על חמש היסודות ואיזון גוף נפש לפי חכמת הקבלה מוזמנים לסדנה הקרובה – חמש היסודות וגוף האדם – סדנה יומית סדנה חד פעמית בלייב שתדבר על הבסיס החשוב ביותר לבריאות טבעית ורפואה מונעת. לפרטים מלאים והרשמה במחיר מבצע בקישור חמש היסודות וגוף האדם – סדנה יומית

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן