תוכן עניינים

אחד המשפטים היותר מעצבנים שאפשר להגיד למישהו סובל זה ש’הכל בראש’. כמעט רוב האנשים באותו רגע עוברים למצב כעס ונאטמים. בזמן סבל פעיל התודעה מתנגדת להסכים עם העובדה שהמציאות היא תוצאה של המחשבות והעולם הפנימי , האדם עלול להיכנס למצב של השלכת האחריות מעצמו. בחודש תשרי העולם מקבל הזדמנות להתעלות מעל ההתנגדויות של המוח ולחווט את עצמו מחדש. הקבלה מלמדת כלים לאיזון עולם המחשבה בעלי השפעה מיוחדת בפרט בחגי תשרי.

במסורת היהודית החגים הם אמצעי לעבודה פנימית, מעין זמנים קבועים בהם האנושות מקבלת טיפול מהיקום. העבודה של בני האדם היא לכוון את התודעה למצב של טיפול על ידי החיבור לאנרגיה ולמנהגי החג. החגים חוזרים על עצמם במועדים קבועים ומסמלים ‘תרופה רוחנית’. כל חג מלמד סוג אחר של עבודת מודעות שעוזרת לכל אדם להתמודד באופן אישי עם קשיים ומכשולים באותה תקופת זמן בשנה. החגים הם כמו מקפצה תודעתית בזמן, כמו מסוע אוטומטי בשדה תעופה שמטרתו לקדם את ההולכים ברגל. כך בדיוק פועלים החגים במישור הרוחני – על ידי מאמץ יחסית קטן ניתן להתקדם בעבודה הפנימית יותר מאשר בזמנים רגילים.

מי לא רוצה מקפצה בזמן?

ראש השנה וחגי תשרי הם זמנים של התחדשות ואיפוס כללי של המוח והתודעה. בחודש תשרי חוגגים את ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה. ארבעת החגים שנחגגים בחודש תשרי הוא הראש לכל החודשים גם מסמלים את איבר הראש והמוח. ארבעת החגים מקבילים לארבעת הערוצים של המוח – הם ארבעה ערוצי פעילות עליהם אחראית מערכת העצבים ובאמצעותם מפעילה את הגוף ומקיימת חיים. במהלך חודש תשרי ובפרט בחגים מתרחש תהליך רוחני שמטרתו לחדש את התודעה, לנקות אותה ממשקעי השנה הקודמת, ולהכין את האדם לשנה חדשה שאינה תלויה בקודמותיה.

מחשבה יוצרת מציאות

תהליך ההתחדשות שמתרחש בחגי תשרי חשוב להמשכיות החיים של האדם. אחד המכשולים של התודעה הוא לסחוב לשנה החדשה את הכאבים והאירועים השלילים משנים קודמות. באופן זה אדם עלול להרגיש שהוא זקן, לא מתרגש מכלום, שהחיים שלו ימשיכו להיות אותו הדבר ולא ישתנו. הדרך בה המחשבה בוראת מציאות היא על ידי סוגי המחשבות. כאשר אדם חושב על משהו לאורך זמן, בסופו של דבר הגוף יוציא את המחשבה לפועל. המוח יתן את הפקודות לגוף שיגרמו לו ללכת ולממש את מחשבותיו. כאשר אדם חושב מחשבות חיוביות גם המעשים שלו במציאות לבסוף יהיו תואמים את סוג המחשבות. במידה ואדם חושב מחשבות שליליות של כעס, תסכול, יאוש, שנאה או כל מחשבה שלילית אחרת הגוף יוביל אותו למעשים שיזיקו לו.

כדי לעזור לתודעה במשך השנה להתחבר לסוגי מחשבות נכונות מגיעים חגי תשרי. חודש תשרי מלמד איך פועלים בעולם הפנימי ברמת המחשבה, הכלים בחגים מתמקדים בשינוי יזום של דרך החשיבה.

אז איך עושים את זה? – החלק המעשי

כדי להתחבר לתדר הנכון של חגי תשרי יש להשתמש בכלים מתאימים לאנרגיה של הזמן והכוחות הרוחנים הפועלים בו. ארבעת הכלים הבאים יאפשרו לכם לבחור את הערוץ שאתם רוצים לראות בתודעה שלכם. גם אם בזמן החגים אתם מרגישים קושי או לחץ עקב מפגשים משפחתים – זה טבעי. מפגשים משפחתים יכולים להעלות משקעים רבים. למרות השמחה והאחדות המשפחתית, ישנם אנשים שיכולים לחוות באופן עמוק או מציף רגשית את תקופת החגים. יש אנשים שעבודת המודעות של חגי תשרי יכולה להיות קשה יותר עבורם ולשם כך חשובים כלים אלו.

ארבעת הכלים:

1. כוח הבחירה

הכלי הראשון הוא פחות כלי מעשי אלא תובנה שיש להפנים והיא: כוח הבחירה. רוב האנשים מרגישים שאין להם שליטה במחשבות, שהמוח שלהם חושב באופן אוטומטי, ולפעמים הם מרגישים שהם לא יכולים לעצור אותו. אם נהיה כנים זה די הזוי. כי אם זה המוח שלך אתה אמור לדעת איך לנהל אותו, המוח הוא סך הכל איבר בגוף והוא לא אמור לצאת משליטה. הקבלה אומרת שיש לך זכות מלאה לבחור את אופי ותוכן המחשבות. ברגע שאתה מבין שאין אפשרות ששתי מחשבות יתקיימו בו זמנית, אתה מבין שיש לך את האפשרות לבחור את המחשבה בה תתמקד. גם אם זה אומר שתצטרך לעשות את הבחירה הזאת כמה פעמים ברגע אחד – זה בסדר. ככל שתעשה יותר בחירות חיוביות במחשבה התודעה תתרגל להמשיך את הבחירה החיובית. המוח רק צריך להבין שיש לך את היכולת לבחור.

2. הרפית המחשבה

מחשבות שליליות יכולות להגיע גם בזמן החגים, זה לא בדיוק שהמחשבה השלילית פועלת לפי חוקי הזמן. אחד החוקים הראשונים שלומדים על מחשבות שליליות זה שהן מתגברות כשנלחמים בהן. כאשר נלחמים במחשבה שלילית ומנסים להפסיק אותה היא מתגברת יותר ויותר. מאחר ולמדת בכלי הקודם שיש לך את כוח הבחירה, אתה יכול לבחור להרפות את המחשבה השלילית. הרפיה משמעותה לא להילחם במחשבה אלא להבין שהמחשבה השלילית היא כמו ענן, היא יכולה לחלוף. אם תיתן תוקף למחשבה השלילית ותתעמק בה, אתה תעצים אותה כמו ענן שחור שגורם לצל בעולם הפנימי שלך. אתה יכול לבחור לא לתת מקום למחשבה השלילית, להמתין שתחלוף ובינתיים למקד את עצמך במחשבה אחרת חיובית יותר.

3. תודעה של שמחה ואהבה

בסדר אז למדת שיש לך בחירה ואתה יכול להרפות ממחשבות שליליות, אבל בוא נודה באמת, זה לא מספיק. עליך להבין באיזה סוג של מחשבות להתמקד כדי להגיע לאיפוס מלא של התודעה. סוגי המחשבות הרצויות הן מחשבות שיעוררו בך רגשות של שמחה ואהבה. כל מחשבה שגורמת לך לשמוח, כל זיכרון שמעורר בך אהבה, כל תפילה שמחברת אותך לאהבה קיימת או למשהו משמח בחייך. גם אם אתה מרגיש שאין אהבה בחייך, או שהמציאות כרגע רחוקה מלהיות שמחה, תנסה למקד את המחשבה בדברים קטנים שמעוררים את הרגשות האלו. זה יכול להיות להיזכר בתחביב אהוב או בזיכרון שעושה לך טוב. תפוס נקודה אחת במציאות ותמקד את מחשבותיך בשמחה שהיא יוצרת עבורך.

4. חיבור להווה

החיבור להווה הוא הכלי החשוב ביותר על מנת להתחבר לתדר הרוחני של החגים. כדי לאפס את התודעה ולאפשר לעצמך להחיל מציאות חדשה בחייך עליך ללמוד להשליך את משקעי העבר. לקבל החלטה שאתה משחרר את כל המחשבות שלא משרתות אותך, את הכאבים, הכעסים, הטינה, הריבים וכל האמונות שהגבילו אותך. בנוסף לשחרור מהעבר חשוב גם לשחרר את התודעה מאחיזות ופחדים לגבי העתיד: כל פחד עתידי, חששות, חוסר ודאות או דאגה טורדנית לגבי המשך החיים.

החשיבות היא להתחבר לרגע הנוכחי הקיים בלבד ולתודעה של אמונה, שמחה ואהבה.

ובענין השלכת האחריות..

יש מדרגה מסוימת של אמונה שמתגלה בראש השנה ובחגי תשרי. מדרגת האמונה המיוחדת הזאת אומרת שלמרות העובדה שהאדם אחראי למצבו ושיש למחשבותיו כוח, מי שבאמת אחראי על חיי האדם הוא הבורא והתוכנית האלוקית. מעין התנהלות רוחנית של החיים שמנהלת את המציאות בדיוק מושלם עד לפרטים הקטנים. בחודש תשרי אחת מהעבודות החשובות ביותר היא להרפות גם מהרע בחיים ולהשליך על הבורא את המציאות השלילית. זאת מתוך ההבנה שהבורא שולט בכל החלקים של המציאות והוא זה שגם יכול לשנות אותה, ואפילו ברגע אחד.

מיד לאחר החגים – קורס ראשון בנושא חמש היסודות, קורס הכולל כלים מעשים לאבחנה עצמית ואיזון גוף ונפש תוך כדי מירוץ החיים. לפרטים והרשמה: קורס חמש היסודות בסיס

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן