איך מכינים מים בתוספת מינרלים ?

תוכן עניינים

אחת הפעמים המרגשות ביותר עבורי הייתה כשלמדתי להכין מים מועשרים במינרלים בעצמי. המים הם בין החומרים החשובים ביותר בטבע: הם מזינים את האדמה, את בעלי החיים ואת האדם. המים מגדלים את הפירות הירקות והצמחים, ומהווים בסיס חשוב ליצירת תרופות ומרקחות טבעיות. כמו לכל חומר טבעי גם למים יש אנרגיה וכוח רוחני. כוחם עוצמתי ומאחר והם חומר יסודי, המים הם בסיס לקיום העולם . כמו לכל חומר גם האנרגיה הרוחנית של המים יכולה להיות חיובית או שלילית, סוג האנרגיה תלויה בסוג המים ובדרך יצירתם.

מים הם בסיס חשוב להזנה של הגוף. הגוף לא יכול להתקיים ללא נוזלים. לאיכות הנוזלים ולהרכב המים המתקבל בגוף יש משמעות. ניתן לצרוך מים מסוגים שונים, אך ישנה חשיבות יתרה למים מסוננים מועשרים במינרלים מן הטבע. על אף ההרגל הרווח לרכוש שישיות מים או פילטרים מחברות שונות, ישנה דרך טבעית ויעילה להכין מים מתוקים ומועשרים במינרלים טבעים ישירות ממי הברז. מים איכותים ללא חומרים נוספים שנמצאים במי הברז.

מה הם מים מינרלים?

מים מינרלים הנמכרים בחנויות הם מים שעוברים תהליך סינון במפעל ומועשרים במינרלים טבעים ומלאכותים. מינרל הוא חומר שמקורו באדמה בעיקר בסלעים ואדמה שנמצאים בקרבת מקורות מים. אבץ, מגנזיום, אשלגן, נתרן, יוד ועוד הם מינרלים חיונים לתפקוד הגוף ולבנייתו. מקורות מים כמו מעיינות מועשרים במינרלים מהאדמה. המינרלים גם נמצאים במזונות ובפרט בפירות וירקות. הדרך היחידה של הגוף להשלים את המינרלים הנצרכים לתפקודו היא על ידי המזון והשתיה.

מים המתקבלים דרך מסננים אלקטרונים אינם מעניקים לגוף את הערך הבריאותי המקסימלי. המים העוברים בצינורות חשופים לחומרים כמו ברזל, חלודה, פלסטיק, אבנית ומתכות שונות שחודרות למי השתיה. בנוסף המים המתקבלים דרך פילטרים חשמלים אינם מועשרים במינרלים טבעים, ולכן ערכם הבריאותי דל ואינו מעשיר את הגוף או תורם לו. המים הופכים להיות מים מתים – מים ריקים ממינרלים וחומרים שמזינים את הגוף.

מים חיים – raw water

את המושג מים חיים הכרתי מחברת ‘פשוט’ – החברה שממנה אני רוכשת את כלי החימר שלי. גם את כד המים קניתי מחברת פשוט. הופתעתי מהתוצאה מאחר ויש לי רגישות גבוהה לטעמם של המים. בהתחלה לא האמנתי שאפשר להכין מים בבית מבלי להיות תלויה בפילטרים או בקבוקים. אבל חברת פשוט גילתה לי עד כמה זה קל ליצור מים שמחיים את הגוף והנפש.

משמעותם של מים חיים הם מים המכילים ערך בריאותי, הם מכילים גם מינרלים חשובים לגוף. הרכב הדם תלוי בסוג המים שהגוף מקבל, הגוף דורש נוזלים על מנת לתפקד כראוי. מטרתו של הדם היא להוביל את החומרים הנחוצים אל האיברים ובכך לאפשר את התפקוד הכללי של הגוף. במידה והרכב הדם דל, או ריק מערכים בריאותים גם הנעת הדם אל האיברים נחלשת. כתוצאה מכך ניתן להרגיש עיפות, תשישות, חוסר ריכוז וחוסר אנרגיה במהלך היום. לאחר שהמים סוננו באדמה טבעית והוטענו במינרלים הם הופכים להיות ‘מים חיים’. מים שקיבלו מהאדמה חומרים מזינים, שמיטיבים עם הגוף ומשלימים את החוסרים שלו.

תודעה של מים חיים

בנוסף להשפעה על החשובה על הגוף לשימוש במים חיים יש גם השפעה רוחנית. יסוד המים הוא היסוד האחראי על מי השתיה. יסוד המים הוא גם אחד היסודות העיקרים והחשובים ביותר בתודעה, הוא אחראי על תפקוד עולם הרגש ועל איבר הלב. האדמה הנכונה ממתיקה את המים ומפרישה לתוכם את המינרלים. כאשר הגוף מקבל מים מתים, גם האנרגיה העקרה של המים עוברת לתודעה. התודעה מקבלת הזנה ריקה, מלאכותית ומנותקת מן הטבע. הנפש מקבלת אנרגיה של חלודה, פלסטיק וכלור שמשפיעה רוחנית על הרכב המים. לפי העיקרון העתיק שאומר שנפש האדם מגיבה לחומרים הנכנסים לגוף גם רעלים במים משמעותם רעלים רגשים.

גם לסוג האדמה של הכד יש השפעה חשובה על המים. חברת פשוט משתמשת באדמת חרסית בהירה (חימר) הנאספת מערוצי הנחל בהר חברון. לפי רבי נחמן מברסלב אדמת ארץ ישראל היא אדמה בעלת אנרגיה רוחנית גבוהה. רבי נחמן אומר שהאדמה של ארץ ישראל מסמלת חלק בתודעה שנקרא נקודת האמת. נקודת האמת היא חלק בתודעה הקשור גם ליסוד המים. משמעותו של חלק זה מאפשר לאדם להתחבר לתודעה של אהבה בכל רגע נתון. מתוך חיבור לאמת הפנימית והאישית שלו, האדם מסוגל לגלות גם את אהבת הבורא ואת מהות האהבה הכללית לעולם כולו. אותה אנרגיה עוברת באופן רוחני מהאדמה למים במהלך תהליך הסינון.

כידוע במערת המכפלה בחברון קבורים האבות של העם היהודי: אברהם ושרה, יצחק ורבקה ויעקב ולאה. מבחינה רוחנית האדמה שבה קבורים האבות טעונה לאורך השנים בכוח התודעה שלהם. לפי האמונה הנשמה ממשיכה להתקיים גם לאחר המוות הפיזי של הגוף. הגוף שקבור באדמה הוא סמל לכך שהתודעה עצמה נמצאת באדמה ומשפיעה עליה. ולכן סוג אדמת החרסית הנאספת בארץ ישראל מעצימה גם את ההשפעה הרוחנית של המים על הגוף והנפש.

אז איך עושים את זה?

בגדול יש 2 דרכים:
יש אנשים שממלאים את כד המים ישירות מהברז, וממתינים עד לתום זמן הסינון. אני לא נוהגת כך מאחר ובמים יש חומרים נוספים אני מעדיפה להרתיח את מי הברז לפני הכנסתם לכד. בהדרכה זו אסביר איך אני מכינה את המים, כמובן שיכולות להיות גם דרכים פשוטות יותר וניתן לקצר את זמני השהיה של המים. לדעתי כל קיצור בתהליך זה עלול לפגום בטעם המים- רגישים לטעם ובעלי ויסות חושי שימו לב. דגשים ושינוים בסוף ההדרכה.

מים מינרלים – הדרכה מעשית

 1. ממלאים סיר במי ברז
 2. מרתיחים על להבה גבוהה
 3. לאחר רתיחה מכבים את האש וממתינים עד שהמים פושרים לגמרי. ניתן לקרר מעט את המים במקרר.
 4. ממלאים את הכד במים הפושרים.
 5. ממתינים 24 שעות.
 6. לאחר 24 שעות ניתן לשתות את המים ישירות מהכד או למלא בקבוקי זכוכית ולהכניס למקרר.
כד מים של חברת ‘פשוט’

דגשים ושינוים:

 • אפשר לא להרתיח את המים בכלל (תלוי באזור מגוריכם)
 • למתגוררים בעיר חובה להרתיח את המים
 • אפשר להשרות את המים בכד בין 2 ל 24 שעות
 • להמתקת המים מומלץ להשרות 24 שעות
 • מומלץ לאחסן את המים בבקבוקי זכוכית במקרר
 • ניתן למזוג מים ישירות מהכד גם במזג אויר חם

לקריאה נוספת ולרכישת כד מים חיים של חברת פשוט: כד מים חיים

רוצים ללמוד עוד על יסוד המים ועל השפעת החומרים על הגוף והתודעה?
הירשמו ל קורס חמש היסודות בסיס הקורס הוירטואלי הראשון והבסיסי ביותר בסדרת הקורסים “הפרדס”.

**שימו לב – אין השימוש בכד מים מתיימר להחליף באופן תקני את צריכת המים המינרלים הרגילים. תהליך הסינון הביתי אינו בעל אמצעים מלאכותים או תעשיתיים להשפעה על המים ועל סינונם. כד מים חיים משביח את טעמם של המים, מבצע סינון של המים ומעשיר את המים במינרלים הטבעים מאדמת החרסית של הכד.

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן