עשר הספירות – DNA רוחני

תוכן עניינים

תחום בריאות הגוף והנפש ביהדות מבוסס על חכמת החומר והרוח. ‘מעשה מרכבה’ ו ‘מעשה בראשית’ הם תחומי הלימוד המבססים את העקרונות החשובים ביותר ברפואה היהודית העתיקה. השם המקובל לחקר החומר והרוח הוא אלכימיה, היא השיטה המדעית הראשונה שנוצרה בעולם העתיק שהיה חסר אמצעים טכנולוגים מתקדמים. האלכימיה היא הבסיס לרפואה הטבעית שהתקיימה במשך אלפי שנים. הקבלה מביאה את הנוסחאות האלכימיות להבנת הגוף הנפש והתודעה, אחת מהן נקראת עשר הספירות.

עשר הספירות מסמלות את ה DNA של כל אורגניזם חי. ה DNA הוא מולקולה גדולה – מולקולת ענק, שנמצאת בגרעין התא של כל דבר שקיים בעולם. לפי ה DNA מיוצרים כל החלבונים בתא, על ידה ניתן לדעת האם התא הוא תא של אדם, בעל חיים או צמח. ה DNA מכיל את המידע לבניית היצור כולו, הוא כמו ספר מתכונים קטן שנותן לתא את הוראות הבניה של הגוף.

עשר הספירות מתבטאות בטבע: כוכבי הלכת, ימים בשבוע, כיווני תנועה ורוחות השמים, טעמים, צמחים, מזונות ועוד. כל אלמנט בטבע קשור לעשר הספירות, כולל תהליכים ביולוגים המתקיימים בטבע ובחלל. עשר הספירות מייצגות סדר מובנה של תהליכים וחוקיות טבעית שמטרתה להביא ליצירה של כל דבר חדש.

משמאל עשר הספירות, מימין תמונה של מולקולת העל הממוקמת בגרעין התא ונקראת גם DNA

שורש המחלה

לכל אחת מן הספירות בנפרד יש אפיון וכוח משלה, והיא אחראית על תפקודים בגוף ובנפש. במצבים של מחלה אחת מהספירות או יותר נפגעת ויוצאת מאיזון. מצב זה יעיד על תקיעות בזרימת האנרגיה באותה הספירה. החסימה תעיד על תקיעות רגשית בתהליך הפנימי, ולכן במהלך הריפוי יש להתייחס להיבטים הנפשיים של הספירה שנפגעה. העבודה הפנימית משלבת את הכלים ברמת הנפש והכלים הפיזיים הקשורים לכל ספירה.

לפי הקבלה כל אחת מן המחלות נוצרת תחילה בנפש. במידה והאדם לא מזהה את החסימה ברמת הנפש היא מתחילה להתבטא ברמת הגוף והאיברים. כל אחד מאיברי הגוף קשור לספירה אחרת, המחלה מגלה לאדם באילו היבטים בנפש עליו להתמקד כדי לגעת בשורש.

עשר הספירות מסמלות גם את מרכזי האנרגיה של הגוף ואת תחומי החיים. לעתים הבעיות של האדם אינן פיזיות בגוף אלא מתבטאות בקשיים במציאות. קשיים או חסימה בקריירה, פרנסה, זוגיות, כיוון חיים, חינוך ילדים, לימודים, שלום בית ועוד, הם תחומים שהאדם נפגש איתם בחייו. כל החסימות וההתמודדויות קשורות לספירות, זאת מאחר והמציאות החיצונית משקפת לאדם את העולם הפנימי ואת התהליכים שהוא עובר. זיהוי הספירה שיצאה מאיזון מאפשר גישה לעולם הפנימי ומיקוד בשינוי שורשי מתוך הפנימיות החוצה אל העולם.

עשר הספירות

תהליך הריפוי

אפשרות הפעולה בעולם הפנימי פותחת מרחב נוסף להשפעה על המציאות. בפרט בפעמים בהן אדם נתקל בקשיים טכנים לשנות את המציאות או להתמודד איתה, הוא יכול לפנות למימד עמוק יותר בפנימיות שלו ולהשתמש בכלים נוספים שאינם תלוים באמצעים טכניים. היכולת להבין מה יצר את הקושי בעולם הפנימי מאפשרת לאדם להתרכז בעיקר – בעצמו ובשינוי התודעתי שלו. המיקוד בפנימיות מחזיר את השליטה לידיים ויוצר שינוי בתפיסת העולם. השינוי בתפיסת העולם ובעולם הרגשי משחרר את החסימה הפנימית וגם המציאות משתנה בהתאם: הבראה ממחלה, התקדמות מסוימת, שינוי התנהגותי \ רגשי או כל התפתחות חיובית אחרת.

במצב של עבודה פנימית האדם נמצא כל הזמן בעבודה על השורש שלו, ולכן המציאות משקפת לו כל הזמן את תוצאות השינוים. חווית החיים הרגשית משתנה ומתאזנת, וגם המציאות מראה לאדם פעם אחר פעם שהדברים מתנהלים בצורה טובה יותר. כך באופן טבעי והדרגתי האדם מסתגל לשינוי מהותי בחייו ומגיע לתודעה של חיבור עצמי ורוחני.

מטרתן של עשר הספירות היא לעזור לאדם לחיות מתוך איזון. עשר הספירות הן כמו תחנות התמודדות במסע בכל פעם עוברים שיעור אחר של התפתחות, ובהכרח כל עוד אדם בחיים הוא יתקל בשיעורים מסוגים שונים. העבודה עם הספירות מאפשרת להכיר את סוגי השיעורים והמורים הרוחנים השונים בתודעה, ומכינה את הנפש להתמודדות עם התחנות בהן ניתקל במהלך החיים.

עשר הספירות בגוף

כדי שתוכלו להכיר את הספירות הכנתי לכם רשימה קצרה של הספירות ושל האיברים המרכזיים שלהן. לצד כל אחת מהספירות תוכלו למצוא גם תחום חיים עיקרי שמייצג את הספירה. במצב של פגיעה באיבר יש להתמקד בשינוי פנימי של אותו התחום בחיים. לכל אחת מהספירות יש איברים ותחומים נוספים הקשורים אליה.

המוכנות להתמודד ולהתעמת עם נקודות הכאב והפצעים שיושבים על כל אחד מהתחומים מניעה את תהליך הריפוי הרוחני. כדי לתקן את שורש המחלה יש לייצר דיאלוג עם איברי הגוף ולהבין מה נפגע בנפש ובתודעה. כל אחת מהמחלות או הכאבים נובע מאותם פצעים שלא קיבלו ריפוי. היכולת לפתוח אותם במסגרת של טיפול רגשי או עבודה פנימית, ולהתמודד עם הכאבים הפנימים מאפשרת גם לגוף לחזור לאיזון.

חכמה – אונה ימין – תענוג

אונה ימין קשורה גם לכל צד ימין של הראש, היא אחראית על מנגנון התענוג בתודעה ועל בירור בין התענוג החיובי לתענוג השלילי.

בינה – אונה שמאל – רצון

אונה שמאל וספירת בינה תשפיע על כל צד שמאל של הראש, היא אחראית על כוח הרצון ועל מנגנון תפיסות העולם של האדם.

דעת – גזע המוח, גרון – אמונה

היא בין הספירות החשובות וקשורה גם לבלוטת האצטרובל, היא קשורה לכוח האמונה – אמונה כללית אמונה עצמית, ולכוח הדמיון והנבואה.

חסד – יד ימין, מע’ חיסון – אהבה

ספירת חסד קשורה ליד ימין ולתפקודים שונים במערכת החיסון של הגוף, קשורה לדפוסים של אהבה, זוגיות, אהבה עצמית וחמלה.

גבורה – יד שמאל, מע’ חיסון – גבולות

קשורה ליד שמאל ולתפקודים נוספים של מערכת חיסון, בתודעה קשורה למנגנון הגבולות הפנימים והחיצונים של האדם.

תפארת – לב, ריאות, מע’ חיסון – אמת

ספירת תפארת קשורה ללב לריאות ולכלל התפקודים בגוף של מערכת החיסון בנפש היא קשורה לחיבור רגשי ולמידת האמת.

נצח – רגל ימין – ביטחון

ספירת נצח קשורה לרגל ימין ומבטאת את מידת הביטחון והיוזמה של האדם בכל תחומי החיים.

הוד – רגל שמאל – הכנעה

ספירת הוד אחראית על תפקודה של רגל שמאל, בנפש היא מייצגת את יכולות ההרפיה וההכנעה למציאות בכל מצב.

יסוד – מערכת המין – התבטלות, שליטה

ספירת יסוד קשורה למערכת המין הנקבית והזכרית, בנפש היא קשורה לדפוסי הישרדות, דפוסי שליטה והיכולת להתבטל ולקבל את הנהגת הבורא והבריאה באופן אישי וכללי.

מלכות – כפות רגלים – יופי, קבלה

ספירת מלכות מיצגת את כפות הרגלים היא קשורה לתחום היופי והיכולת של האדם להימשך אל האמת. גם קשורה ליכולות הקבלה של האדם.

רוצים להעמיק ולדעת מה המשמעות של איברי הגוף? מוזמנים להצטרף לסדנה הקרובה בקישור:
עשר הספירות וגוף האדם

יש לכם שאלות?
– הצטרפו לקבוצת הפייסבוק ושאלו אותי כל שאלה:

הטראנס של החיים – גוף, נפש, תודעה

לגלריה באינסטגרם:
האינסטגרם שלי

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן