תוכן עניינים

ספירת יסוד היא הספירה שכוללת את כל הספירות, את הרגשות, את כל סוגי המחשבות. היא כוללת את כל התהליכים הגבוהים כמו הרצונות, והחלומות ומוציאה אותם החוצה לידי ביטוי בעולם.

ספירת יסוד באיזון:

היא ביטוי של כוח האש הפנימית החזקה ביותר, מוטיבציה, כוח רצון, אנרגיה, יצירתיות, עוצמות רגש ודביקות במטרה. זה תדר של חיבור בין התודעה הגבוהה לבין הגוף והמעשים. משמעותה של ספירת יסוד היא חיבור בכל המובנים: חיבור עצמי, חיבור רגשי, חיבור רוחני וחיבור למציאות. ספירת יסוד היא החיבור של האדם למיניות הטבעית שלו. היא גם נקודת התקשורת של האדם עם העולם ותתבטא בחברויות בריאות ובונות. היא מאפיינת תודעה חזקה שמסוגלת להכיל גם תהליכים רוחנים עוצמתים וגם יסורי נפש קשים. היסוד מסמלת את היכולת לעבור שינוי ולשוב מכל נקודת קיצון בנפש -חזרה לאיזון. היא מבטאת יכולות השפעה גדולות על אנשים מיקוד, איסוף, יכולות ניהול, קשב וריכוז גבוהות. חיבור לערך עצמי וזהות פנימית מגובשת וחיובית. היא היכולת לייצר לימונדה מכל סוג של מציאות. שמירת הברית – חוק שימור האנרגיה המשמעות ההלכתית המוכרת של שמירת הברית היא קיום יחסי מין בקדושה. מבחינת פנימיות התורה ניתן להגדיר את המושג גם כ: שימוש בכוחות ובמשאבים שניתנו לנו עבור מטרות טובות בעלות השפעה חיובית. כמו לדוגמא: שימוש בכסף, זמן או כישרונות אישים על מנת להגביר את האור. כל בזבוז לשווא של משאבים אלו משמעותו פגם הברית.

ספירת יסוד בחוסר איזון:

תתבטא בתחושות של לחץ, דחק, מתח וזעם פנימי. הפרעות קשב וריכוז, פוסט טראומה מורכבת בפרט אירועים משנות הילדות וההתבגרות המינית. התמכרויות לבריחה באמצעות סמים, אלכוהול ויחסי מין. מעגלי הרס עצמי וחיי פשע מכל סוג. ניתוק רגשי, נטיות אובדניות ומחלות נפש מכל סוג. קושי בגיבוש זהות עצמית חיובית או הזדהות גמורה עם הרע – ‘אני הרוע’. או שישפיעו רע על אחרים וידרדרו או שיושפעו לרעה מכל תנועה במציאות. בחוסר איזון התודעה תיכנס לתדר של מלחמה – האדם נלחם בינו לבין עצמו או במציאות של הבורא. המלחמות יתבטאו גם בחיצוניות במריבות עם בני\ בנות הזוג או עם אנשים בסביבה.

איברים קשורים:

מערכת הרביה הפנימית והחיצונית, איברי ההולדה של האישה, איברי האגן, גב תחתון עצם הזנב ונחיר שמאל באף.
צדיקים שהתיקון שלהם מיוחס לספירת יסוד:
משה רבנו, רבי עקיבא, יוסף הצדיק, רבי נחמן מברסלב, הבעל שם טוב הקדוש, האר”י ז”ל, ריש לקיש וכל חכמנו בעלי התשובה באשר הם.

כלי לספירת יסוד

אחד הכלים היעילים שאני שולפת יחסית הרבה מארגז הכלים שלי.

התרגיל:

 1. בוחרים פעולה מסוימת שיש לכם חסימה מולה. משהו שאתם רוצים לשנות בעצמכם ומרגישים שאתם לא מצליחים להביא את עצמכם למקום של עשיה ושינוי.
 2. בוחרים פעולה אחרת, פעולה חיובית שיש לכם תענוג ממנה ואתם נהנים לעשות.
  לדוגמא: פעילות גופנית, יצירה, מלאכה, תרגילי עבודה פנימית, מדיטציה, בישול, אוכל בריא שאתם אוהבים, להריח שמן אתרי, תרגיל נשימה או כל דבר אחר שאתם נהנים לעשות.
 3. לפני שעושים את הפעולה הנבחרת פונים לאני הגבוה שלכם או לאלוקים (שזה בשבילי שם כולל לתודעה הגבוהה). מבקשים שאותו תענוג והנאה שיש לכם בפעולה החיובית ימשך גם לפעולות אחרות שאתם סובלים מהם ומתעצלים לעשות.

דוגמאות לתרגיל:

 1. פעולה חשובה שמקדמת אתכם אבל יש לכם חסימה מולה:
  אתם צריכים לסיים מטלה כל שהיא בעבודה או בלימודים ולא בא לכם.
  או אם אתם צריכים לאכול לפי הנחיות בתפריט ואתם סובלים מזה.
 2. ניגשים לעשיית הפעולה הכיפית שבחרתם.
 3. לפני העשיה של הפעולה החיובית מבקשים:
  “אמן שאותו תענוג שיש לי עכשיו מלנגן על גיטרה יהיה לי גם בעבודה”
  “הלואי שאותה הנאה שיש לי עכשיו מהספורט תהיה לי גם עם התפריט”

המשמעות בנפש היא לקיחת אנרגיה של הנאה, תענוג וסיפוק ממקום אחד – והמשכה שלה לכיוונים שבהם יש חוסר התקדמות. התנועה הזאת מאפשרת שימוש באנרגיה של חיים להפריית מקומות של מוות פנימי, תקיעות וחסימות. היא מעוררת ומחזקת הוצאה לפועל של כל שינוי שרוצים לקיים במציאות.

תוכן עניינים

שתפו את הבשורה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטספ
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם