תוכן עניינים

ספירת נצח היא המרכז הרוחני שמייצג את רגל ימין, הרגל שאיתה מתחילים כל פעולה. היא אחראית גם על איברים נוספים השייכים למערכת המין ולאוזנים. בנפש היא תבטא את מידת הביטחון של האדם, שגרה בריאה המורכבת מהרגלים חיוביים, ואת יציבות חייו. היא הספירה הראשונה שהופכת את העולם הפנימי למעשים בשטח.

כוח בנפש – ביטחון

ספירת נצח מבטאת את מידת הביטחון. הביטחון הוא שטח גדול בנפש וחשוב מאוד לתפקודו התקין של האדם. המציאות דורשת את מידת הביטחון כמעט לכל עניין: עבודה, קריירה, זוגיות, או יכולת בסיסית להתמודד עם אירועי החיים. ללא תחושת ביטחון האדם עלול לחוש שהקרקע נשמטת מתחת לרגליו. ולכן האיבר המרכזי של ספירת נצח הוא רגל ימין הרגל הראשונה.

ספירת נצח כוללת את כל תחומי הביטחון: ביטחון עצמי וביטחון כללי מול אנשים וסיטואציות. במצב מאוזן האדם חש שיש לו את הכלים להתמודד עם האתגרים במציאות. מידת הביטחון מספקת לאדם את היכולת לצאת החוצה ולתקשר עם אנשים. הביטחון מקרבת את האדם להצלחה בתחומים שונים, מעודדת לקיחת אחריות ולא מיאשת את האדם מלהשיג את מבוקשו על ידי השקעה והתמדה עקבית.

תחומים נוספים בתודעה

השפעה גופנית – איברים

איברים:

רגל ימין ואיבריה:
ירך, ברך, שוק, קרסול, ימין
כליה ימין
שחלה ימנית
אשך ימין
עפעף ימין
אוזן שמאל

כל מחלה או הפרעה בתפקוד איברים אלו יעיד על צורך באיזון ספירת נצח והתמודדות עם תחומי הנפש השייכים לה בתודעה.

תכונות באיזון

במצב מאוזן ובריא ספירת נצח תבטא ביטחון עצמי וביטחון כללי, לאדם תהיה שגרה קבועה ובריאה אך עם יכולות גמישות וספונטניות. תתבטא גם לקיחת יוזמה בריאה בכל תחומי החיים: זוגיות, קריירה, לימודים, עסקים או חינוך הילדים. האדם ירגיש בנפשו שיש לו מה לתת לעולם ושטוב יהיה אם אנשים יקבלו ממנו ידע או הדרכה.

במצב בריא האדם יהיה עקבי ויוכל להתחייב לרעיונות ופרויקטים, הוא ישקיע ויתמיד במימוש הרצונות שלו ובהשגת מטרותיו. השגרה תורכב מהרגלים חיוביים שיפיחו חיים בעולמו הפנימי. התודעה מצליחה לשחרר את התלות באמצעים שליליים או חיצוניים על מנת להשיג אהבה, שמחה או סיפוק. האדם חש שלמרות הקשיים והאתגרים הוא עומד על קרקע יציבה.

במצב מאוזן האדם ינציח את הטוב בחייו, יהיו לו זיכרונות טובים, ובחיי היום יום שלו הוא יעשה פעולות במסירות נפש כדי שהחיים שלו יהיו מספקים, מלאים ועשירים בטוב.

כשהספירה יוצאת מאיזון

תכונות בחוסר איזון

בחוסר איזון האדם יחוש ריקנות עמוקה בנפש, כאילו אין בעולמו הפנימי שום דבר לתת או להשפיע לעולם. התחושה תהיה כאילו הקרקע נשמטת מתחת לרגליו, כמו לעמוד על מים. מפלס הביטחון העצמי ירד וגם הביטחון הכללי. האדם ירגיש שאין לו יכולת פיזית או נפשית להתמודד עם החיים שלו. הוא ירגיש שהאתגרים שאיתם הוא נפגש גדולים עליו ושהוא לא יכול לעשות דבר על מנת לשנות את המצב.

דפוסים נוספים שיוכלו להופיע בחוסר איזון יהיו גם חוסר עקביות, קושי בהתמדה, חוסר דיוק או קושי להתחייב לטווח הקצר או הרחוק. גם יוכלו להופיע התמודדויות עם פוסט טראומה, התמכרויות, אובססיות ומחשבות טורדניות. בעצם כל דפוסי המחשבה של המוח שחוזרים על עצמם כמו לדוגמא במקרה של OCD.

בחוסר איזון האדם ינציח את הרע, הוא יחוש שהרע חזק יותר מהטוב ויתחבר גם לרוע בעולם הפנימי שלו. הוא יוכל לחוש כאילו הרע מגן עליו. במצב זה האדם ישרה במחשבות וזיכרונות שליליים שיחזרו על עצמם בלי סוף. כמו כן בחוסר איזון תוכל להתבטא התנהגות של הסרת אחריות וחוסר אמינות.

מחלות קשורות

שבר ברגל ימין, נקע בקרסול, דלקת באוזן שמאל, אבנים בכליה ימנית, ציסטה בשחלה ימין, פוסט טראומה, התמכרויות, OCD.

כלי מעשי

קיבוע מעשה חיובי

בחרו מעשה אחד קטן וחיובי, מעשה שיכול לגרום לכם להרגיש טוב שעשיתם אותו. קבעו זמן בשבוע וקיימו את המעשה הזה. אתם יכולים להתחיל מפעם אחת בשבוע ולהגביר ליותר. החשיבות היא להכניס פעולה אחת שאתם לא מוותרים עליה אלא במצבים חריגים. כמו לדוגמא להחליט שפעם בשבוע אתם לוקחים יום חופש מהעבודה, מכינים לכם ארוחת בריאות, הולכים לסדנה או שיעור שמפתח את הנפש והמודעות. החשיבות היא לקיים את הכלי בזמן קבוע כל שבוע לתקופת זמן של 3 חודשים לפחות.

הכי חשוב להיות מעשיים

צמח

שורש כורכום

הכורכום הוא בין הצמחים החשובים ביותר ברפואת הצמחים המסורתית. משתמשים בשורש של הצמח מיובש או טרי במגוון צורות: מיצים, חליטות, תוספים, אבקות, בישול תבשילים והכנת המזון . אפשר להשתמש גם במיצוי באלכוהול – טינקטורה על מנת לקבל השפעה עוצמתית יותר מהאיכויות הפעילות בצמח. ניתן גם להשתמש בשמן האתרי שלו בהדפה במבער או כשילוב במרקחות טבעיות.

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן