תוכן עניינים

ספירת יסוד היא הספירה החשובה ביותר מבין כל הספירות, היא הבסיס, היסודות והתשתיות לבריאות הפיזית והנפשית. היא מבטאת את האיזון המלא בין הגוף הנפש והתודעה העליונה. הקבלה אומרת שכל האנושות שקיימת בדור הזה מתמודדת עם היבטים של ספירת יסוד. ולכן עבודה עליה נוגעת לכולם.

כוח בנפש: חיבור

ספירת יסוד אחראית על כוח החיבור הוא כוח מאוד חשוב מאחר והוא אחראית על כל ההתנהגות והמעשים של האדם. החיבור משמעותו חיבור בין השכל לבין הרגש, המאפשר הקשבה פנימית. באמצעות החיבור הזה נוצר לאדם שיח עם עצמו, הוא נותן משקל גם למחשבות ההגיוניות שלו וגם לרגשות ואינו מדחיק אותם. באופן זה האדם מצליח להגיע לאיזון התנהגותי ולשלום פנימי.

כוח החיבור מסמל גם את החיבור בין הגוף לבין הנפש והנשמה, הנשמה היא החלק הרוחני בתודעה. הנשמה היא החלק שאחראי על היעוד, השליחות והתהליכים הפנימיים שהאדם עובר. היא זאת שמייצגת את הבורא בתוך תודעת האדם בעצמו. לעומת הנשמה המבטאת את החלק הרוחני, הגוף מייצג את החלקים האימפולסיביים והיצריים שנקראים גם ילד פנימי. עולם הרגש הוא זה שמאחד בין הגוף שעושה את הפעולות לבין הרצונות הגבוהים והיעוד של הנשמה.ספירת יסוד מאחדת ומחברת את כל חלקי התודעה יחד והופכת את האדם לאדם שלם מבפנים ומבחוץ.

כוח חשוב נוסף של ספירת יסוד הוא כוח הביטול. ביטול היא תנועה בנפש והיא עמוקה וקשה יותר מהכנעה. ביטול משמעותו קבלת המציאות על כל גווניה מבלי לנסות לשנות אותה. ביטול מאפשר לחיות מתוך שמחה וביטחון יחד עם הבנה שגם הקשיים והאתגרים בחיים הם שיעור לטובה.

תחומים נוספים הקשורים לספירת יסוד: חיבור מיני, מיניות, השפעה, הוצאה לפועל, זוגיות, מערכות יחסים, אנרגיה, מוטיבציה, שליטה יצרית, ערך עצמי.

לכל ספירה מספר תחומי השפעה בתודעה ובמציאות החיים

השפעה גופנית – איברים

מערכת המין הזכרית
מערכת המין הנקבית
אגן, גב תחתון, עצם הזנב
נחיר שמאל

כל מחלה או חוסר איזון באיברים אלו או איברים הקשורים למערכת המין יעידו על צורך באיזון ספירת יסוד ותהליכים הקשורים אליה.

תכונות באיזון

במצב מאוזן ספירת יסוד תבטא את הפוטניאל העוצמתי ביותר של האדם – את היעוד והשליחות שלו. כשאדם מחובר לספירת יסוד הוא מצליח לנתב את האנרגיה שלו למקומות יצירתיים ומפרים. הוא מלא תשוקה לחיים ומוטיבציה, ומחובר למעשים ולרגשות שלו. במצב מאוזן האדם עושה עבודה פנימית כחלק מהשגרה. הוא משפיע טוב לסביבה שלו ולעולם ובעצמו צורך רק את התכנים שמיטיבים איתו ומפתחים אותו.

במצב מאוזן האדם יהיה מחובר למיניות הטבעית שלו, תהיה לו שליטה על היצרים ויחד עם זאת מקום בריא לבטא אותם. יהיה לו שלום עם עצמו וגם שלום במערכות היחסים בחייו : בזוגיות, מול הילדים, קשרי עבודה וחברויות. תהיה לו תקשורת חיובית ומפרה, הוא יעריך את עצמו ויחיה מתוך שקט פנימי ומיקוד.

ספירת יסוד מסמלת את חוק שימור האנרגיה המינית בקבלה קוראים לחוק הזה ‘שמירת הברית’. לפי הקבלה כאשר אדם משתמש בצורה נכונה באנרגיה המינית שלו הוא גם מצליח להתנהל נכון מבחינה כלכלית, מצליח לנהל לו”ז, לא סובל משריפת זמן ומצליח לבטא את הכישרונות והיצירתיות שלו.

לכל ספירה יש צמח שתואם לתהליכים הרוחניים שלה

תכונות בחוסר איזון

בחוסר איזון יתגברו תחושות של לחץ, עצבות, ומתח. תיתכן גם התנהגות אימפולסיבית, התמכרויות למין, סמים והימורים. יתבטאו בחוסר שליטה על היצרים כמו: ריבוי יחסי מין, התנזרות מקיום יחסים או תפיסה שיחסי מין הם דבר שלילי ומלוכלך. יתכנו התמודדויות עם זיכרונות וטראומות משנות הילדות או ההתבגרות שמשפיעים על מציאות החיים בהווה.

בחוסר איזון האדם יחווה תחושה של ריקנות, חוסר ערך עצמי, ניתוק רגשי או ניתוק מהמעשים והמחשבות. האדם יהיה מנותק מעצמו ומהזהות האמיתית שלו. תחומים נוספים שיוכלו להתבטא בחוסר איזון: בזבוז כסף, בזבוז זמן, ריבוי יחסי מין, קושי בזוגיות, תקיעות במערכות יחסים, ניתוק מהמיניות, כאב, קושי לחוש הנאה, השפעה שלילית על הסביבה, פיזור נפשי או מחשבתי, עצבות, ילד פנימי לא מאוזן, טראומות ילדות ועוד.

מחלות קשורות

בגוף: מחלות מין מכל סוג, אין אונות, שפיכה מוקדמת, קנדידה וגינילית, קושי בפוריות, שחלות פוליציסטיות, ערמונית מוגדלת, וריקוצלה.

בנפש: הפקרות מינית, פוסט טראומה, פוסט טראומה מורכבת, דיכאון, הפרעת קשב וריכוז.

כלי מעשי

כתבו דו שיח בין השכל לבין הלב. השכל מייצג את עולם המחשבה וההיגיון שלכם ואילו הלב מייצג את עולם הרגש. כתיבת דיאלוג ביניהם יוצרת חיבור בין השכל לרגש ומחזקת את האינטיליגנציה הרגשית.
אתם יכולים לבחור לדבר על נושא שיחה ספציפי או לתת להם לדבר בשיחה חופשית.
מומלץ לכתוב את הדו שיח עם דף ועט.

צמח

ציפורן

הצמח הקשור לספירת יסוד הוא הציפורן שנקרא במקרא גם שחלת. הציפורן מכיל חומרים מאלחשים, מרדימים ומרגיעים. תכונות אלו חיוניות לתהליכים הרגשיים של ספירת יסוד ולסוגי הכאבים בנפש איתם האדם מתמודד.

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן