תוכן עניינים

ספירת תפארת מייצגת את האיברים הפנימיים שממוקמים בגזע הגוף – כל האיברים שממוקמים מעצם הבריח ועד למערכת המין. היא ספירה חשובה כי היא זאת שאחראית על כל עולם הרגש, התגובות הרגשיות וההתנהלות הרגשית הכללית של האדם. היא גם אחראית על מידת האמת ועל חיבור של האדם לאמת הפנימית שלו. מחלות באיבריה של ספירת תפארת יעידו על צורך באיזונה.

כוח בנפש – אמת

לכל אחת מהספירות יש מידה מסוימת עליה היא אחראית, מידה היא גם כוח בנפש. כלומר שטח מסוים בתודעה שהוא שורש להתנהלויות, תגובות, רגשות וחוויות שונות הקשורות אליו. לדוגמא ספירת תפארת אחראית על מידת האמת. הכוח בנפש עליו מתפקדת ספירת תפארת הוא האמת של האדם.

בנוסף היא גם אחראית על עולם הרגש, ולכן יש קשר הדוק בין הרגשות של האדם לבין האמת. אנשים עלולים להתבלבל בין חיבור לאמת לבין קפדנות יתר. מאחר ופעמים רבות אדם מאמין בעיקרון מסוים ויודע שזאת האמת – אך לא תמיד יש לו את היכולת לקיים את אותה אמת באופן מעשי. יש פעמים שהאדם יכול להגיע לכעס עצמי מאחר והוא לא מסוגל לקיים את האמת שלו.

לדוגמא: מישהי שיודעת שיש התנהגות מסוימת שאינה טובה לה, התנהגות הרסנית או התמכרותית. למרות שהאמת שלה היא להפסיק את אותה התנהגות לא תמיד היא מצליחה בפועל לקיים את השינוי. כעס על עצמה לא יעזור לאותה בחורה להציב גבולות או לשנות את התנהגותה. ולכן הדרך להגיע לקיום האמת שלה היא על ידי תהליך פנימי.

היבטים נוספים של ספירת תפארת

התהליך הפנימי בהכרח יפגיש את האדם עם האמת ועם הרגשות שלו. במהלך המסע הזה הוא ילמד לזהות טוב יותר את רגשותיו ולהציב גבולות נכונים כדי לשמור על עקרונותיו. באופן זה האדם ילמד גם לחיות את האמת שהוא מאמין בה בפועל במציאות חייו. בכל פעם שהאדם יגיע לסיטואציה מסוימת התהליך הפנימי ילמד אותו להקשיב לאמת הרגשית שלו ולפעול לפיה. ובהמשך התהליך האדם מבין שכאשר הוא חי מתוך חיבור לאמת שלו הוא מגיע גם לאיזון רגשי.

כל עוד אדם פועל בניגוד לרצונותיו האמיתיים ובניגוד לעקרונות ואידאלים שהוא מאמין בהם הוא מזיק לעצמו בגוף ובנפש לאורך טווח.

השפעה גופנית – איברים

איברים של ספירת תפארת יכללו את:

לב ומערכת כלי הדם
בית החזה והריאות
כל תפקודי מערכת החיסון
מערכת העיכול – קיבה, מעי, כבד, טחול
מערכת השתן – כליות, דרכי השתן
עמוד השדרה והגב
אוזן ימין

תכונות באיזון:

כשספירת תפארת מאוזנת עולם הרגש יבטא רגשות חיוביים. האדם יוכל לחוש כחלק עיקרי מחוויית החיים שלו נוכחות של רגשות כמו שמחה, אהבה לקרובים או אהבה עצמית, סיפוק אמון ואמונה. הרגשות החיוביים יתבטאו גם בטיפוח והיגיינה חיצונית. כשם שרגשות שליליים מרעילים את הנפש כך אדם שמחובר לעצמו לא יוכל להכיל רגשות שליליים לאורך זמן. כאשר הוא יחוש הצפה של רגשות שליליים הוא יעדיף להתמודד איתם ולהתנקות.

ספירת תפארת מסמלת מצב תודעה מיוחד שהוא יסוד הבריאות הנפשית של האדם, המצב הזה נקרא: נקודת האמת.

כל עוד אדם חי ללא חיבור לנקודת האמת משהו בנפשו יחוש חסר.

המשמעות של נקודת האמת היא הידיעה הפנימית שאדם יודע בוודאות ובביטחון שהוא אהוב ללא תנאי.

גם אם הוא טעה ועשה את המעשים ההרסניים ביותר הוא עדיין אהוב ויש לו תקווה לשוב לשורשו הבריא ולשנות את מידותיו.
חיבור לנקודת האמת הוא תנאי יסודי לבריאות הנפש, מאחר וכל עוד אדם לא מאמין שהוא אהוב ללא תנאי יש לו פתח לתהומות הרסניים בנפש ותחושת תקיעות וחוסר התפתחות.

תחומים נוספים שיתבטאו כאשר ספירת מאוזנת: שלמות פנימית, דיבורים חיוביים או מעניינים, תמימות יחד עם נחישות, ערך עצמי, מעשים חיוביים, חיבור רגשי למעשים, הקשבה רגשית, איזון ויציבות פנימית.

כשספירת תפארת מאוזנת כל עולם הרגש מאוזן.

לכל ספירה יש גם צמח הקשור לתכונותיה

תכונות בחוסר איזון:

בחוסר איזון יוכלו להופיע דפוסים של ניתוק רגשי, הדחקת רגשות, מצבי רוח משתנים וקושי אמיתי לראות את רגשותיו של הזולת. בחוסר איזון קיצוני דפוסים אלו יוכלו להחמיר ולהגיע לאלימות פיזית ומילולית ואכזריות. כל דפוסי התוקפן נוצרים במרכז הרוחני של ספירת תפארת בחוסר איזון ולכן עבודה רגשית אמורה להיות חלק בלתי נפרד ממציאות החיים.

יוכלו להופיע גם תחומים נוספים של תחושת מוות פנימי, רגשות שליליים של שנאה, קנאה או טינה, חוסר הקשבה עצמית, התנהגות אימפולסיבית או לחלופין הקשבה לשכל ולהיגיון בלבד. גם יוכלו להתבטא תחושות של גאווה עצמית כמו תחושה שהאדם טוב יותר מאחרים כי הוא מתנהג בצורה שונה מהם ודפוסים של חיצוניות או הגזמה והתבלטות חיצונית.

מחלות קשורות

מחלות שיהיו קשורות לספירת תפארת בתודעה: התקף לב, אנמיה, קרישי דם, קנדידה, הליקובקטר, אבנים בכליות, פריצות דיסק, גב תפוס, אלרגיות, שפעת.

כלי מעשי

התבודדות

הוא הכלי המעשי והבסיסי ביותר שאדם צריך לתרגל באופן יום יומי על מנת לשמור על איזון נפשי. התבודדות היא פעולה שמשמעותה דו שיח עצמי שאדם מקיים עם עצמו או עם הבורא. לרוב לאדם נוח יותר לדבר לכוח חיצוני מאשר לדמותו ולכן השימוש בבורא כדמות נוכחת מעצימה גם את החיבור העצמי של האדם ומאפשרת לו להיפתח רגשית.

הכלי הבסיסי ביותר לאיזון רגשי

כדי לקיים את ההתבודדות יש לשבת לבד ללא הפרעות ופשוט לדבר על המצב האישי כמו שמדברים עם חבר או עם חברה טובה. אפשר לספר את הדברים שעוברים עליכם אבל חשוב שאלו יהיו הדברים החשובים והרלוונטים ולא להפוך את השיחה לתפילה לבקשת עזרה או פרנסה או ישועה בכל נושא אחר. אפשר כמובן להכניס את בקשת העזרה כתפילה אבל בסוף השיחה. עיקר מהות הכלי הוא לדבר על העניינים האמיתיים שמעסיקים אתכם בעולם הפנימי.

צמח

לבנדר שיבולת נרד

שיבולת נרד הוא השם המקראי של צמח הלבנדר. הלבנדר הוא צמח חשוב וניתן להשתמש בשמן האתרי שלו אפילו לתינוקות. הוא בין הצמחים החשובים מבחינת השפעה רגשית – הוא מאזן, מקרר, מרגיע, יעיל לנדודי שינה ולמצבים של חרדות. מבחינה רוחנית הוא מחבר למידות של חמלה ורחמים. טוב לשלב את הלבנדר בכל תהליך רגשי בחליטה מיצוי או שמן אתרי בהדפה או באמבט.

שבוע הבא ביום שני כ”ב שבט 24/1 סדנת לייב חד פעמית ממוקדת ללימוד על עשר הספירות וגוף האדם לפרטים נוספים בקישור:

עשר הספירות וגוף האדם

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן