תוכן עניינים

ספירת גבורה
נקראת בקבלה גם מידת היראה.
לפי היהדות המילה יראה היא שילוב של:
גבורה, גבולות וכבוד.
ספירת גבורה ממוקמת בדיוק מול ספירת חסד
אבל בצד השמאלי של עץ החיים.
היא תבטא את התכונות ההפוכות בתכלית
לתכונות של החסד.

הגבורה במצב מאוזן:

הגבורה תבטא את המוסר והגבולות במעשים ברגשות ובמחשבות. שמירה על איפוק והתגברות על רצונות הרסנים. קשורה גם לכבוד הדדי מתוך אהבה, כוח סבל נפשי ופיזי והתמודדות חיובית מול סמכויות ומסגרות. היא מערכת ההגנות של האדם, תפקידה לזהות ולנתח רגשות שלילים וללמוד את הטוב מתוך הרע. זה אומר ללמוד לאהוב ולקבל את עצמי אפילו אם נראה לי שאני הכי גרועה שיש. כך מתחיל תהליך של יצירת נוגדנים בנפש. מלמדים את התודעה לעבוד גם עם מצבים שלילים כחומרי גלם. הגבורה היא היכולת להתבונן, לזהות, להקשיב, לשתוק כשצריך ולהיות תלמיד של החיים.
במצב מאוזן האדם יחוש עשיר בכל טוב.

במצב לא מאוזן:

במצב לא מאוזן ספירת הגבורה תבטא פריצת גבולות או חוסר גבולות גמור במחשבות רגשות או במעשים הרסנים. יכול להתבטא גם במצב הפוך של גבולות נוקשים, קפדנות יתר, שיפוטיות וביקורת. רגשות עיקרים שיתגברו יהיו שנאה, פחד, חרדות וכעסים מתוך חוסר רצון להשלים עם מציאות מסוימת. גם יתבטא בקשיחות יתר, התפרצויות רגשיות, קושי לקבל סמכות ושנאה למסגרות ולממסד. בחוסר איזון האדם יחוש מציאות של עוני, כאילו גוזלים אותו ולוקחים ממנו כל הזמן.

האיברים הקשורים לספירת גבורה:

יד שמאל, כדוריות דם אדומות, מערכת חיסון, עין שמאל.
הכלים של ספירת גבורה יתאימו לכל מחלות מערכת החיסון ומערכת הנשימה, כל מחלה זיהומית בגוף, כל מחלה בזרוע או כתף שמאל, או תפקוד לקוי של כדוריות הדם האדומות כמו במצבים של אנמיה.

כלי לאיזון הספירה:

לבחור נקודת התמודדות ספציפית במציאות שיש לכם קושי לקבל אותה. זה יכול להיות קושי בפרנסה, בזיווג, התנהגות שאתם לא אוהבים בעצמכם או כל דבר אחר שאתם מרגישים רע לגבי הקיום שלו בחיים שלכם.

התרגיל:

  1. בדמיון לראות את עצמכם עם האתגר הזה שאתם לא אוהבים.
  2. להתבונן ברגשות שעולים ולבחור רגש שלילי אחד שהוא העוצמתי ביותר.
  3. להגיד בדיבור: אני לא רגש X
    לדוגמא – אני לא הכעס, אני לא הקנאה, אני לא השנאה, אני לא הבדידות, אני לא העצבות.
    לחזור על התרגיל 3 שבועות או 40 יום ברצף.
    הכלי הזה יוצר גבול ומפריד את הזהות האמיתית מהרגשות השלילים. המוח עובר למצב של התבוננות, זיהוי וניתוח שמאפשר גם יצירת קרקע לפתרון עתידי.

תוכן עניינים

שתפו את הבשורה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטספ
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם