תוכן עניינים

ספירת מלכות היא הספירה השביעית והאחרונה. המלכות היא אחת הספירות היותר מיוחדות מאחר ומשמעותה היא קבלה בלבד. היא הכלי שמכיל את כל הספירות שמעליה. הביטוי של המציאות הגשמית והחומרית שמוציאה החוצה את התהליכים הפנימים, הרגשות, המחשבות והתודעה של האדם. מעשים, דיבורים, תגובות וכל סוגי האירועים והחויות מתקיימים במימד הזה שנקרא מלכות. היא התודעה הגשמית והחומרית הגוף שלנו, האיברים עצמם היא הכלי שלנו להתקיים במימד הזה.

תכונות באיזון:

הרפיה, קבלה, יכולות הכלה של המציאות בכל מצב שליטה עצמית, כוח וחוסן נפשי יכולות הנהגה וניהול – מולטי טאסקינג. המלכות מיצגת את כוח הביטוי והדיבור כמו המלך שמולך על ידי כוח הדיבור שלו. היא ביטוי עוצמה החזק ביותר כאשר אדם מחובר לתודעה רוחנית גבוהה הוא פועל מתוך מודעות. חיבור זה משמעותו ידיעה וביטחון בכל מצב שהמציאות היא מדויקת אפילו אם נראה הפוך לגמרי. משמעותה חיבור לאור אין סוף, היא היכולת להפוך לצינור של אור.

תכונות בחוסר איזון:

חוסר הכלה, התנגדות למציאות, כעסים. קושי בקבלת עזרה או בקשת עזרה. חולשה, חוסר אנרגיה, יאוש, דיכאון, עצבות. חוסר ביטחון ויציבות וחוסר כיוון בחיים. חוסר עצמאות וקושי לבטא עוצמה פנימית. ניתוק רוחני, כפירה, חוסר מודעות ודיבורים שלילים על עצמו או על המציאות. דיבור פזיז, מהיר והתנהגות אימפולסיבית ואובססיבית. כל דפוסי השליטה ואובדן שליטה קשורים למלכות.
איברים קשורים:
כפות רגלים, פה, עור.

כלי לספירת מלכות

הכלי של ספירת מלכות הוא כלי ממש חזק שמבוסס על תורה של הרבי מקוצק. העיקרון של הכלי הוא לעזור לנו להחזיר את המצב התודעתי והרגשי שלנו לאיזון בכל מצב Up או Down. גם במצבים של אורות גבוהים והצלחות יש ללמוד את אומנות הקרקוע, וגם במצבים של דיכאון וכאב בנפש אנחנו יכולים לעזור לעצמנו לעמוד בחזרה על הרגלים. כלי זה עוזר לשמירה על איזון וקרקוע בשני המצבים ולא ליפול למצבי קיצון.
התרגיל:
מומלץ בכל יום בבוקר להיזכר בשני משפטים:
“בשבילי נברא העולם”
“אנוכי עפר ואפר”
להתבונן במשפטים האלה בדמיון, לראות אותם כתובים באותיות לבנות על רקע שחור.

 1. בכל פעם שיש עצבות, כאב, או קושי מול המציאות להיזכר במשפט –
  “בשבילי נברא העולם”
  להתבונן בו, להסתכל עליו ולרכז בו את המחשבה, לתת לתודעה להעלות מחשבות נוספות בהקשר של האמירה הזאת. מה זה אומר שבשבילך ספציפית נברא העולם?
 2. בכל פעם שיש מצב של אורות גבוהים, הצלחה או ישועה גדולה להיזכר במשפט –
  “אנוכי עפר ואפר”
  זאת לעורר את מידת הענוה ולזכור שהגוף והעולם הזה הוא זמני. כל האור והשפע שעובר דרכנו מטרתו אחת – להגביר את הטוב בעולם.
  כשעובדים עם משפטים בדמיון טוב לראות את האותיות גדולות ואת עצמנו קטנים וממש להכנס אל תוך האותיות ולטייל בהן.

תוכן עניינים

שתפו את הבשורה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטספ
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם