תוכן עניינים

ספירת מלכות היא הספירה העשירית והאחרונה במערכת הספירות, והיא בין היותר מיוחדות. בניגוד לשאר הספירות היא מבטאת את כוח הקבלה וההכלה, את המציאות הפיזית בעולם הזה, את המראה החיצוני ואת הגוף הגשמי. האיברים שלה הם האיברים שמחברים אותנו אל האדמה והקרקע. המלכות מבטאת את המקום שבו מתנהלים החיים עצמם.

כוח בנפש: אין

אין הוא כוח בנפש שמבטא את הרמה הגבוהה ביותר של התודעה. בניגוד לפעולת ההכנעה השייכת לספירת הוד האין משמעותה שאין בכלל צורך להיכנע למציאות כי למרות כל הקושי, האתגרים והייסורים האדם מסוגל לראות שהכל פועל לטובתו. הוא מסוגל לקבל בהשלמה גמורה את כל מה שקורה במציאות.

כאשר אדם מפעיל את כוח ה’אין’ שלו הוא רואה את היופי בעולם, בעצמו ובבני האדם. גם במצבים של חוסר וודאות או חוסר ידיעה לגבי העתיד, הקריירה או הזוגיות, האדם מסוגל לחיות את החיים במלוא עוצמתם מתוך ביטחון שאותו חיסרון יתמלא. האין משמעותו הבנה שדרך התנהלות החיים האישית של כל אדם היא חלק מתוכנית אלוקית גדולה ומתוכננת עד לפרט הקטן ביותר. ולכן כדי להתמודד עם מצבים של חוסר וודאות על האדם להיות באמונה שגם המקומות שעוד לא תוקנו ועוד לא קיבלו ריפוי – עוד יתוקנו ויושלמו בהמשך מסע חייו.

היבטים נוספים של ספירת מלכות

המלכות היא תחושת המלוכה הפנימית של האדם על המציאות. מתוך הבנה שהמלך הגדול הוא הבורא, האדם מבין שהוא מעין שגרירות – נציגות אלוקית בתוך גוף חי. במידה והאדם חי מתוך מוסריות ועושה עבודה פנימית הוא מולך נכון בחייו. הוא מצליח להתנהל נכון, ליישם שליטה עצמית, וחי מתוך שפע פנימי וחיצוני – כמו מלך. והרעיון החשוב ביותר של ספירת מלכות היא ההבנה שתודעה של מלך ושפע אינה קשורה למצב כלכלי גבוה.

השפעה גופנית – איברים

כפות רגלים – האיבר שמחבר את האדם עם הקרקע והאדמה

פה – האיבר שמאפשר תקשורת והעברת מסרים מחשבתיים ורגשיים לעולם

עור – רשת התקשורת הגופנית של הגוף עם העולם, האיבר החיצוני ביותר מלא בנקבוביות שנפתחות ונסגרות תדיר ומאפשרות את פעולת הנשימה העורית וההזעה.

כשספירת מלכות לא באיזון לאורך זמן יוכלו להופיע מחלות בגוף

תכונות באיזון

כשהמלכות באיזון הנפש תבטא יכולות הכלה וסבלנות ואת כוח הקבלה. היכולת של האדם להיות כלי שמקבל מידע, תוכן או לומד טכניקה חדשה ומיישם אותה תלויה בספירת מלכות. היא תבטא גם שליטה עצמית ושליטה יצרית גבוהה בתגובות אימפולסיביות או מתפרצות. היא תבטא עשיה בריאה ונכונה שמחוברת לעולם הפנימי, למעשים תהיה משמעות וכוח השפעה בעולם – כמו למלך.

כמו כן במצב מאוזן האדם יתנהל ברוגע עם מציאות חייו למרות ריבוי המשימות והאתגרים. היא תבטא יכולות מולטי טאסקינג (ריבוי משימות), ויכולת ביטוי גבוהה בדיבור. האדם יעסוק בשליחות שלו וגם אם בהווה כיוון החיים אינו וודאי לו – האדם יחיה מתוך ביטחון שהוא מובל לכיוון טוב וחיובי. הוא יודע שיהיה בסדר ואינו מאוים מהעתיד, הוא יכול כמובן לחוש התרגשות בריאה ברמת האדרנלין וזה יהיה רגש חיובי.

תכונות בחוסר איזון

בחוסר איזון של ספירת מלכות האדם עלול לחוש כעסים, התפרצויות זעם והתנגדות למציאות. יהיה לו קושי להכיל את העובדה שהדברים לא מתנהלים כפי רצונו. עלול להופיע קושי בשליטה עצמית או איפוק תגובות כלפי המציאות. בחוסר איזון המלכות תוכל לבטא עצבות, יאוש ודיכאון. גם תחושה של חוסר אונים ושהמעשים אינם משפיעים על שינוי המציאות.

בחוסר איזון יופיעו דפוסי שליטה ואובדן שליטה, וקושי להשלים ולקבל את השיעורים שהחיים מזמנים. לאדם יהיה קושי לבטא את העוצמה הפנימית שלו החוצה, קושי לקיים תחביבים או דברים שהוא אוהב. יוכל להתבטא גם בשתיקה או דיבור לא ברור, קושי בביטוי בדיבור או דיבור מהיר ופזיז.

המלכות קשורה לכפות הרגלים ולכיוון החיים של האדם, בחוסר איזון האדם יוכל לחוש חוסר וודאות בנוגע לעתיד או בנוגע לבחירות בתחום הקריירה או הזוגיות. יהיה לו קושי לפתח חזון חיים גשמי ברור שיוכל להתבטא גם בניתוק מהמציאות והתכנסות בתוך העולם הפנימי. חוסר וודאות קשורה לדפוסים הישרדותיים בנפש שיוכלו ליצור מתח, לחץ וחרדה תמידית.

מחלות קשורות

פטריות בציפורניים, אקזמה בכף הרגל, דורבן בעקב, אפטות בפה, כאבי שיניים, בעיות שיניים, מחלות פה ולסת, פסוריאזיס, אסטמה של העור – אטופיק דרמטיטיס, אקנה, וכל מחלות העור.

כלי לספירת מלכות

שינוי הדיבור

אחד הכלים החשובים ביותר של ספירת מלכות הוא שינוי הדיבור. המלך מולך על הממלכה שלו באמצעות הדיבורים שהוא מדבר. ולכן במידה והאדם משנה את הדיבורים שלו אף על פי שבאותו רגע הוא לא לגמרי מאמין בהם – הדיבורים עצמם יכולים להשפיע על שינוי המחשבות והתפיסות בעולם הפנימי.

כוח הדיבור הוא כוח עוצמתי מאוד בנפש ולכן החכמה היהודית משתמשת בו לריבוי תפילות וכלים בעבודה הפנימית. אך הכלי השורשי ביותר הוא לתפוס את עצמך בכל פעם מחדש ולשנות את הדיבור משלילי לחיובי. פעולה זו מצריכה שליטה עצמית הקשורה גם היא לספירת מלכות.

חשוב מאוד לתת ביטוי לדיבורים השליליים במסגרת טיפול רגשי, שיחת חברים או התבודדות.

כדי להגיע לאיזון יש להשתמש בכלים מעשיים

צמח

חלבונה – שם בוטני: גלבנום

החלבונה הוא צמח שריחו רע – כלומר ריחו אינו נעים וטוב כמו שאר הצמחים הקשורים לספירות האחרות. אך למרות ריחו הרע הוא עדיין כלול בין רכיבי הקטורת אותה הקטירו בבית המקדש. החלבונה מסמלת את העולם הזה את המעשים הרעים, את הכאבים, את הייסורים, הדאגות, המחלות ואת הרוע הקיים בעולם הזה. היא מסמלת את העובדה שגם לאותם אנשים שטבעו בתוך עומק של תהום ורוע גם להם יש אפשרות לשוב לשורשם הבריא. גם להם יש מקום בבית המקדש ובגאולה השלמה.

הגלריה

המאמר מוקדש לעילוי נשמתו של שמואל בן לבנה ולהצלחתו של בניהו שלמה בן גלי אסתר

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן