תוכן עניינים

ספירת הוד היא ספירה שרוב האנשים נמנעים מלהתמודד איתה. למרות המתנות העצומות שהיא מביאה והשיעורים החשובים שהיא מלמדת, היא גם הספירה שמפגישה את האדם עם החלקים הכי כואבים בנפש. היא מלמדת את האדם לקחת צעד אחורה, להתכנס פנימה ולהתבונן באמת מבלי לייפות אותה.

כוח בנפש – כניעה

אחד מהכוחות החשובים ביותר לנפש בריאה הוא כוח הכניעה. המילה כניעה יכולה לעורר התנגדות אך יש לה היבט חיובי בעולם הפנימי. כוח הכניעה בנפש הוא היכולת לקבל ולהכיל את המציאות למרות הקשיים והאתגרים שהיא מביאה. החיים מפגישים את האדם עם כאבים, מחלות, מוות, אובדן, כאב, ייסורים וסיטואציות שהאדם מרגיש שהוא לא יכול להתמודד איתם. מעין תחושה שהחיים גדולים עליו.

במצבים אלו ספירת הוד מלמדת את האדם להיכנס לעולמו הפנימי. היא מלמדת אותו לצלול לעומקים בנפש ולהיפגש עם החלקים שדורשים ריפוי. היא מראה לו את האמת כמו שהיא גם אם היא כואבת, ומלמדת אותו איך להתמודד בשקט, בלי לברוח.

הספירה שאחראית על תהליכים פנימיים

אחד השיעורים החשובים שלה הוא שחרור שליטה והרפיה. כשספירת הוד חסומה האדם עלול להתנגד לשיעורים שהוא מקבל במציאות. הוא עלול לכעוס על עצמו או על אחרים ולהתעלם מהדברים שהחיים מלמדים אותו. ולכן ספירת הוד מלמדת את האדם להיכנע גם לדברים הקשים והכואבים ביותר במציאות במטרה להתקדם ולהתרפא מהשורש.

ההוד מלמדת את האדם לעשות עבודה פנימית רק בתוך עצמו: במחשבה, ברגש או בדיבור. היא מראה לו שהוא לא חייב להיות בעשיה פיזית מאומצת כדי להתקדם. לאחר שאדם עובר את השיעורים של ספירת הוד מגיע הבונוס הענק: היהלומים שהאדם מצא בעומק העולם הפנימי שלו, הם התובנות החדשות והעוצמות שהוא מגלה עקב התהליך.

השפעה גופנית – איברים

איברים:
רגל שמאל ואיבריה
ירך, שוק, ברך, קרסול שמאל
שחלה שמאל
אשך שמאל
כליה שמאל
עפעף שמאל
נחיר ימין

כל מחלה או הפרעה בתפקוד איברים אלו יעיד על צורך בעבודה פנימית על ההיבטים של ספירת הוד.

תכונות ספירת הוד באיזון:

במצב מאוזן ספירת הוד תתבטא ביכולת של האדם לעבור תהליכים פנימיים בכוחות עצמו. האדם יוכל להכיל את רגשותיו גם אם הם קשים וסוערים. התודעה תצליח לעשות עבודה פנימית גם במצבים קשים, האדם ישמור על שיח פנימי ויתנהל נכון בעולם הרגשי שלו.

במצב בריא האדם יחיה את חייו בחיבור לתדר של הודיה. הוא יחוש סיפוק מדברים גדולים וקטנים בחייו, ולא יצטרך הוכחות גלויות או תוצאות בשטח על מנת לראות את הטוב הקיים במציאות. ההוד תתבטא גם ביכולת לשחרר ולהרפות שליטה, לקחת צעד אחורה ולבחון את הדרך. אחד הדברים החשובים ביותר לבריאות הנפש ולהתקדמות נכונה בחיים הוא לחשב מסלול מחדש. כשאדם מרפה שליטה ולוקח זמן לבחון את ההתקדמויות והמעשים שלו, הוא גם יכול לגלות טעויות ולשפר את עצמו. הוא יכול גם לגלות שיש דברים אחרים שהוא רוצה לפתח ולהפנות אליהם את כוחותיו.

תכונות בחוסר איזון:

במצבים של מחלה או חוסר איזון של ספירת הוד יתבטאו דפוסים כמו קורבנות, חוסר אונים, רגשות אשמה עצמית או האשמה חברתית. לאדם יהיה קושי להכיל את העולם הפנימי שלו או בכלל להיות בתוך עצמו. הוא יפחד לפגוש את רגשותיו וינסה לברוח מהם.

במצבים אלו האדם יוכל גם להתעלם מהאמת ולהצדיק מעשים הרסניים או לא נכונים. לאדם יהיה קושי להודות באמת אם היא לא עומדת בקנה אחד עם היצרים שלו, יוכלו להתבטא דפוסי של שליטה ואכזריות. גם יוכלו להופיע תחושות של כניעה מול בני אדם כמו כניעה מול בוסים בעבודה או קושי להציב גבולות. האדם יוכל לחוש שהוא ‘עבד’ של אנשים או של החיים. תחומים נוספים שיוכלו להופיע: התנגדות למציאות, כפיות טובה, קושי להודות באמת ולקחת עליה אחריות.

מחלות קשורות

שבר \ נקע ברך שמאל, שחיקת סחוס בברך, כאבי סיאטיקה, דלקת בדרכי השתן, אבנים בכליה שמאל, גודש באף, אלרגיה, צינון. בנפש: תסמונת שטוקהולם, דפוסי שליטה, דפוסי ריצוי.

כלי מעשי

כלי חשוב של ספירת הוד הוא הודיה על הרע.
בחרו משהו אחד שיש לכם התנגדות לגביו- ותודו עליו. זה יכול להיות מכשול כל שהוא בחיים או סיטואציה לא נעימה שהתרחשה. לדוגמא אם אתם עומדים לפני גירושים’ או שלא קיבלו אתכם לעבודה או לימודים שמאוד רציתם, תגידו תודה על זה. החיים כנראה מכוונים אתכם למקום טוב ומתאים יותר עבורכם ואתם לא מודעים לזה כרגע. דוגמא אחרת אם יש הרגל שאתם לא אוהבים ורוצים לשנות תודו עליו. כנראה שההתמודדות איתו היא שיעור עצום עבורכם ולכן אתם חשים את אותו הקושי.

התרגול הוא החלק החשוב ביותר

צמח

קינמון צאלון

קימון צאלון הוא סוג הקינמון המוכר, הוא עץ גבוה בשונה מהצמח קינמון כסיה השייך לספירת בינה. הקינמון הוא צמח מעורר מחמם ומחזק. מבחינה רוחנית הקינמון יחבר את האדם לספירת הוד, לילד הפנימי שבו וליכולת להכיל ולהתמודד עם הקושי. טוב לצרף שמן קינמון לכל התהליכים הקשורים לספירת הוד.

ניתן לצרוך בבישול במזון, בחליטה, במיצוי או בהדפה בשמן אתרי.

מעוניינים ללמוד עוד על עשר הספירות?

לחצו כאן כדי לצפות במאסטרקלאס עשר הספירות וגוף האדם – זמין לרכישה עכשיו

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן