עשר הספירות וגוף האדם

תוכן עניינים

הן מסמלות את הין והיאנג, החיבור בין האנרגיה הזכרית לאנרגיה הנקבית ואת היכולת להגיע לאיזון פנימי בין הכוחות הקיצונים בנפש. הסינים קוראים להם מרידאנים, ההודים קוראים להם צ’אקרות או מרכזי אנרגיה, אנחנו קוראים להן עשר הספירות.

עשר הספירות הוא בין התחומים המורכבים ביותר בחכמת הקבלה. במשך מאות השנים האחרונות כמעט ולא למדו את התחום הזה מעבר לכתלי ישיבות המקובלים. אך בעשורים האחרונים לימוד תחום הקבלה הפך נפוץ יותר ויותר ומן הנדרש כי הידע הרפואי שמובא בכתבים גם הוא יוצא החוצה.
עשר הספירות הן עשר מימדים לחווית המציאות בעולם. הן גם שקולות כנגד עשר הפעמים בהן ברא ה’ את העולם והחריבו עד שהגיע לתוצאה המושלמת היא העולם הזה.

הן שקולות גם כנגד עשר הפעמים בהם מופיעה המילה ‘ויאמר’ בסיפור הבריאה. (‘ויאמר אלוקים יהי אור’ זוכרים? אז כפול 10)
עשר הספירות בעולם יבטאו קשר לכוכבי הלכת, צבעים, כיווני תנועה ורוחות השמים, טעמים, צמחים ומזונות, חומרים (מינרלים, מתכות, חומרים נוזלים, חומרים נדיפים),יש להן קשר לימות השבוע ולתהליכים ביולוגים, כימים וחוקים פיזיקלים.
מכאן אנו רואים הקשר בסיסי בין בריאת העולם לעשר הספירות.

עשר הספירות מתבטאות גם בגוף

לכל אחד מאיברי הגוף יש שיוך לספירה מסוימת כפי שרואים בתמונה. הספירות הן השולטות על המצב הרוחני, האנרגטי והרגשי של האיברים. כאשר איבר מסוים פגוע, משמעות המחלה היא שעל האדם לתקן את אותו המימד בנפש.
לכל אחת מהן ביטוי אחר בנפש האדם, והביטוי הוא כל כך ספציפי ומדויק שכל מחלה יכולה לשלוח אותנו למסע מרתק בתודעה ולגילוי מחודש של עצמנו, של הנשמה ושל הבורא. עבודה עם הספירות מובילה אותנו לשדרוג חווית איכות החיים בעולם הזה ובריאות מבחינה פיזית, נפשית ורוחנית.

תוכן עניינים

שתפו את הבשורה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטספ
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם