מערכת חיסון בתודעה

תוכן עניינים

מערכת החיסון היא ההגדרה למכלול תפקודים גופנים המורכבים מאיברים שונים. לכל האיברים מטרה משותפת והיא להגן על בריאות הגוף מפני פולשים ומזהמים או מפני התפתחות מחלות בגוף. לפי חכמת הקבלה כל הפרעה בתפקוד הגוף מושפעת משורש רוחני בתודעה שיצר אותה. במאמר זה נכיר את האיברים המרכזים המשתתפים בפעילות מערכת החיסון בגוף ואת המשמעות הרוחנית שלהם.

לפי הנוסחאות הקבליות הגוף הוא מפה שבאמצעותה אפשר לקבל מידע רוחני ותודעתי מהעולם הפנימי. מצבי מחלה הם איתות לאדם לעצור ולהתבונן על מהלך חייו, במהלך העצירה עליו לחשוב איפה בעולם הפנימי שלו הוא יצא מאיזון לפני שהופיעה המחלה. מאחר והגוף הוא מכונה מורכבת חכמת הקבלה מסדרת באופן ברור את המשמעות הפנימית של האיברים ומדריכה את האדם לחפש את העניינים הקשורים אליו.

מערכת החיסון בגוף היא אחת המערכות החשובות והמשפיעות ביותר על המצב הבריאותי. מערכת החיסון פעילה כל הזמן, היא מערכת חשובה וחזקה שיכולה לאתר פתוגנים ומזהמים מתוך כמות אין סופית של חיידקים. יתרה מכך מערכת החיסון יכולה להבדיל בין ההבדלים הקטנים ביותר בין מזהם אחד לשני.

למערכת החיסון מספר אופני פעילות בגוף. על מנת להגן על הגוף מפני פולשים היא גם מניחה מחסומים שבהם יש ריכוז גבוה של תאי מערכת החיסון. מערכת חיסון אחראית על מלחמה ופינוי מזהמים ותאים החשודים כרעלים מן הגוף. ובנוסף לתפקידיה היא גם מנתחת את המזהמים ויוצרת עבורם נוגדן. האיברים המרכזים שמשתתפים בתהליכים החיסונים הם: ריאות, מערכת הלימפה, טחול, מערכת העור והעיכול ועוד. לפניכם מספר איברים נבחרים והמשמעות הרוחנית שלהם בהקשר למערכת החיסון.

עור – גבולות חיצונים


על העור נמצא ריכוז גדול של תאי מערכת החיסון זאת מאחר והעור הוא האיבר הראשון שנפגש עם העולם ועם הסביבה החיצונית. על העור יש נקבוביות שתפקידן להיפתח ולהיסגר דרכן גם יכולים להיכנס חומרים מן הסביבה אל הגוף. תאי מערכת החיסון מספקים הגנה ראשונית על הגוף מפני המזהמים. בהיבט הרוחני העור מסמל את הגבולות החיצונים של האדם עם העולם. חולשה חיסונית או מחלות חיסוניות הקשורות לעור יוכלו לבטא קושי בהצבת גבולות לסביבה. יכול להיות דפוסים של ריצוי או קושי לסרב לאנשים מסוימים. יכול להיות קושי לסיים שיחה או להביע רצון אישי בחברה, וגם תחושות של חוסר הגנה מהסביבה.

ריאות – גבולות פנימיים

הריאות הן איבר נוסף שבו נמצאים ריכוז גדול של תאי מערכת החיסון. הריאות עצמן מקבלות אויר פנימה אל הגוף. התפקיד החיסוני של הריאות הוא לאתר את המזהמים ולהוציאם החוצה לפני שחדרו אל הגוף דרך הנשימה. שיעול, התעטשות, או מחנק כולם יכולים להיות תגובה של מערכת חיסון שמנסה לפנות מזהם מהגוף. המשמעות הרוחנית של הריאות בהקשר החיסוני תהיה גבולות פנימים. הגבולות הפנימים יסמלו את המקומות שבהם האדם מכניס אליו דברים שאינם שייכים לו. לדוגמא עיסוק באנשים אחרים, אמירות שליליות שאמרו לו, רגישות יתר או קושי להתמודד עם האמת במציאות או לעמוד על עקרונות וערכים חשובים משלו. כל התפרקות רגשית מהירה תוכל להעיד על גבולות פנימים חלשים.

טחול – עיבוד רגשי

לפי הקבלה כאשר התפקוד בתודעה חזק גם התפקוד בגוף יהיה בהתאם. על מנת לחזק את מערכת החיסון בגוף יש לחזק את מערכת החיסון בנפש. הטחול הוא מקום מפגש של תאי מערכת הלימפה, שם נפגשים תאים של מערכת החיסון ומתאמים אסטרטגיה ביניהם. תפקידו הרוחני של הטחול בהקשר של מערכת החיסון הוא לעבד את הרגשות ואת אירועי החיים. מתוך ההתמודדות עם הרגשות והתהליך עצמו האדם מעבד את האמת ואת המציאות ומסוגל גם להשתחרר ממנה, ללמוד את השיעור החיובי ולהמשיך הלאה במהלך חייו.

מערכת לימפה – שחרור אנרגטי


מערכת הלימפה היא מערכת חשובה הקשורה גם למערכת החיסון. רקמות לימפטיות (כמו הטחול) נמצאות באזורים חשובים בגוף. תפקידה הכללי של מערכת הלימפה הוא לפנות תדיר רעלים ומזהמים מכל איברי הגוף. מערכת הלימפה היא מעין “מפנת האשפה”. בהיבט הרוחני מערכת הלימפה קשורה ליכולת של האדם לשחרר מתודעתו רגשות, מחשבות, קולות פנימים או אמונות שליליות שמגבילות אותו. בעצם מערכת הלימפה הרוחנית מפנה את כל האשפה מהתודעה מתוך אהבה עצמית וחמלה.

נוגדנים – הסקת מסקנות

הנוגדנים הם החומרים שיוצרת מערכת החיסון על מנת להגן על עצמה בעתיד מפני אותם רעלים. מערכת החיסון מבינה שאם היא נתקלה במזהם פעם אחת שגרם למחלה, היא יכולה להיתקל בו בשנית. על מנת ליעל את פעולתה חלק מהתגובה החיסונית היא לקחת דגימה מהרעלן ולנתח אותו. לאחר ניתוח מעמיק והבנה של אותו מזהם מערכת החיסון יוצרת נוגדן ספציפי עבורו. פעולה זו זהה לפעולה התודעתית של הסקת מסקנות ולימוד השיעור החיובי מאירועים שלילים במציאות. התמודדות עם המציאות, הכלה ועיבוד של הרגשות בסופו של דבר מלמדת את האדם שבכל התמודדות היה עבורו שיעור חיובי. הבנת השיעור החיובי והסקת מסקנות לגבי ההתנהלות האישית בהמשך במצבים דומים משמעותה יצירת נוגדן תודעתי. כלומר ברגע שאדם הבין את השיעור והבין כיצד עליו להתנהג בעתיד הוא מפתח חסינות מפני פגיעה מאירועים דומים בהמשך במהלך חייו.

לסיכום
לפי חכמת הקבלה איברי הגוף מדברים איתנו כל הזמן ומעבירים מסרים מהגוף אל התודעה. חיזוק ההקשבה פנימית, לימוד ותרגול כלים לפיתוח מודעות מסוגלים לחשוף בפני האדם עולם שלם שנמצא בתוכו. התודעה האין סופית מגלה לאדם דרך גופו את נקודות ההתמודדות העיקריות בחייו. עצם העיסוק והחיפוש אחר משמעות האיברים והמחלות שפוקדות את הגוף מקדם את התהליך.

למעוניינים להרחיב את ארגז הכלים ואת הידע על מערכת חיסון ומערכת הנשימה, ולמי שרוצה ללמוד עוד על תמיכה טבעית ברמת הגוף וברמת התודעה מוזמנים לסדנה התחדשות – 31/5 ימי שני 21:00

רוצים לקרוא עוד על משמעות רוחנית של מחלות?
רכשו עכשיו את מדריך מקוצר לבריאות טבעית דיגיטלי – הספר הדיגיטלי של מרכבה כולל עצות בגוף, בנפש ובתודעה למגוון רחב של מחלות.

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן