גלרית ציטוטים נבחרים מהספר הפרדס

תוכן עניינים

הספר הפרדס הוא בין היצירות היחודיות שכתבתי. מצד אחד הספר הוא ספר עיון ומידע שמטרתו ללמד את הקורא דרכים מעשיות ותאורטיות להבנת הנפש והתודעה. מצד שני הספר הוא גם מסע שעטוף בסיפור של ארבעה חברים המתמודדים עם נפשם ועולמם הרוחני. בלב הסיפור חבוי גם סיפור אהבה שמחבר את הקורא לתדר נעלה יותר של התהליך הפנימי ונותן משמעות עמוקה יותר למושג בריאות הנפש.

בגלרית התמונות שלפניכם אעלה בכל שבוע ציטוט נבחר מהספר ואכתוב בפוסט קצר את המשמעות של הציטוט. מוזמנים לעקוב ולהגיב בדף האינסטגרם https://www.instagram.com/galy_esther/

או בדף הפיסבוק https://www.facebook.com/Galy.Esther.Merkaba

לכל שאלה ניתן להצטרף גם לקבוצת הפיסבוק שלנו בקישור: הטראנס של החיים – גוף, נפש, תודעה

לקריאה נוספת והזמנת הספר הפרדס בקישור הבא הפרדס

1. נקודת האמת

היא מקום בתודעה שמשמעותו אהבה ללא תנאי. מטרת מסע החיים של האדם היא להביא אותו לחיים מתוך תודעה של אהבה ללא תנאי. המקום הזה מתואר על ידי רבי נחמן מברסלב בשם ‘נקודת האמת’. חיבור לנקודת האמת היא הבסיס האיתן בנפש לאיזון רגשי ונפשי. בפרט רבי נחמן מחזק ואומר שכאשר מדובר במצבים קשים בנפש כמו במצבים של מחלות נפש, קשיים רגשיים או התמודדות עם טראומות מכל סוג החיבור לנקודת האמת הוא תנאי לבריאות הנפש. על אף העבודה הפנימית השמורה לאנשים המתמודדים עם קושי רגשי או נפשי, כיום בדורנו על כל אדם לעשות עבודה פנימית בסיסית על מנת לשמור על שפיות ואיזון רגשי. המסע לנקודת האמת אינו שמור רק לאנשים הפונים לטיפול אלא לכל אדם המעוניין לחיות חיים מתוך חוויה רגשית של חיבור עצמי אמיתי. אהבה ללא תנאי של אדם לעצמו ולהנהגת הבורא את המציאות היא חיונית להתמודדות עם כאב ורגשות שלילים במהלך החיים עצמם.

2.האדם בורא מציאות

בשער השני שנכנסים דרכו בספר הפרדס לומדים על נוסחאות בריאת האדם והעולם. נוסחאות הבריאה המשותפות לטבע ולגוף קושרות את האדם לעולם הגשמי בקשר הדוק. לאדם תפקיד חשוב בתהליך הבריאה. באמצעות תודעתו האדם בורא את מציאות החיים על פני האדמה. האדם חושב, מתפתח, מתקדם שואף קדימה ולכן בעצם קיום החיים והמעשים שלו הוא ממשיך לברוא את המציאות. דברים חדשים נולדים עקב מעשיו של האדם כמו לדוגמא לימודים שיכולים לעזור לאדם להשיג במהלך חייו גם מקצוע, עבודה, בית ורצונות נוספים. אחת האשליות שיכולות לפגוש את האדם בעולם הזה הוא אשליה שאומרת שהמציאות עבורו היא מציאות שלילית. בעצם מציאות שהוא מעדיף שלא תיברא. וכאן גם נמצאת נקודת הריפוי מהאשליה: כשאדם מבין שבאפשרותו לבחור איזה מציאות ועולם הוא יברא בתודעתו. ולכן פרשת הבריאה נקראת גם ‘בראשית’ כדי להזכיר לאדם שבכל רגע נתון הוא יכול להתחיל מחדש ולברוא את העולם שלו מבראשית.

3.יצר החיים

היצר הגופני הוא החלק שנחשב הנמוך ביותר בתודעה. הוא מסמל את צרכי הגוף הבסיסיים ביותר שאפילו תינוק צריך לקבל על מנת לשרוד: אוכל, שתיה, שינה, חיבוק חם ויחס מכבד. בני אדם בוגרים גם צריכים את הסיפוק המיני שמושך אותם להתרבות. היצר הגופני הוא היצר שמכוון את האדם לשרוד בכל תנאי ובכך לגרום המשכיות של חיים. אותו יצר לשרוד לגדול ולהתפתח הוא גם חלק פיזי וגשמי – הוא הגוף. באמצעותו האדם יכול להפרות את העולם במעשים טובים ומפתחים, או שהוא יכול להרוס אותו ולגרום לחורבן והשמדה של הטוב. והכל לפי הבחירה.

4. הנעלים שלך גדולות מדי

הרבה פעמים במהלך החיים אנחנו עלולים לחוש חוסר הבנה, שיפוטיות או ביקורת מצד הסביבה. ובאמת כל אדם שמסתכל עליך, מסתכל עליך רק מנקודת המבט שלו. רוב האנשים מופעלים מתוך מחשבה אוטומטית במסגרתה הם משווים את עצמם לאחרים כל הזמן. ההשוואה הזאת אינה בריאה כלל, היא גורמת לתודעה לשפוט אחרים ואת המציאות באופן שגוי. לפעמים אתה מרגיש מאנשים שאומרים שאם הם היו במקומך הם היו נוהגים אחרת. בהסתכלות לאחור מאוד קל להגיד את זה, אך ברגע האמת רוב בני האדם אולי אפילו לא היו עומדים באותם ניסיונות שלך ומצליחים לקום מהם חזרה על הרגלים.

יתרה מכך, חכמת הקבלה אומרת שדווקא מסע החיים הספציפי ניתן במיוחד לך כי רק אתה יכול לפלטר ולעבד את האירועים השלילים שעברת ולהוציא מהם תובנות, התחדשויות, ולהכניס אותם ליצירה המופלאה שלך בעולם. כי אולי אם זה היה מישהו אחר בנעלים שלך, הוא פשוט לא היה מצליח להיכנס אליהן.

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן