תוכן עניינים

בכל שבוע עולה פוסט חדש שמטרתו לחבר את התודעה לעבודה פנימית ולתת לנו תזכורת לחשיבות החיבור העצמי. בעולם פועלים תדרים שונים חלקם חשובים עבורנו יותר וחלקם פחות. על מנת שנדע לאזן ולמצוא את עצמנו בתוך ריבוי התדרים, ולהתחבר לתדר העיקרי – הוא התדר האישי שלנו, עלינו לתרגל כלים לפיתוח המודעות. תרגול עבודה פנימית מסוגל להביא אותנו לחיבור פנימי עוצמתי שמתקיים בכל מצב רגשי או תקופת חיים. גם במצבים שבהם אנחנו מבולבלים, מתקשים לקבל החלטות נכונות, מתקשים לתפקד כראוי, או מתמודדים עם משבר רגשי או נפשי. חיזוק הכוחות בנפש, היכרות עם הרגשות ועבודת התמרה איתם מסוגלת להעצים את ההקשבה הפנימית ולחדד את הבחירות הנכונות גם מול קשיים במציאות.

העיקרון של התדר השבועי הוא לספק תובנה מהירה ודרך עבודה מעשית על מנת לקיים אותה. ולכן בכל פוסט יש גם כלי מעשי פשוט על מנת להביא את התובנה אל הפרקטיקה ולחזק את האינטילגנציה הרגשית. התדר השבועי יגע בתחומים שונים הקשורים לעבודה הפנימית הרלוונטית והאקטואלית לתקופה הנוכחית.

הפוסטים עולים גם ברשתות החברתיות בצירוף של מאמרים או עצות ומידע מתחום עבודת מודעות גוף ונפש לפי הקבלה. אפשר לעקוב אחרי הפוסטים והמידע בקישורים הבאים:

באינסטגרם:
https://www.instagram.com/galy_esther/

בפיסבוק:
https://www.facebook.com/Galy.Esther.Merkaba

לכל שאלה ניתן להצטרף לקבוצת הפיסבוק שלנו ולהעלות פוסט בקבוצה: https://www.facebook.com/groups/464169644478868

1. תודעת שפע – הודיה

אחד מחוקי הטבע הרוחנים הוא כוח המשיכה. ובדרך כלל דומה מושך דומה. כאשר אדם שומר על תדר של הודיה הוא מזמן לחייו עוד ועוד דברים נוספים להודות עליהם. הפרקטיקה של משיכת השפע היא הודיה יום יומית בכתיבה או בדיבור. ניתן להודות על הדברים הקטנים והגדולים בחיים, ניתן להודות על הדברים החיצונים והפנימים או על כל דבר שעולה. החשיבות היא לתרגל את פעולת ההודיה כחלק מהחיים, בדיוק כמו שריר אם לא מחזקים אותו הוא מתנוון ויכול להפוך לחוסר סיפוק ופסימיות.

2. שאיפות

פעמים רבות השאיפות שלנו נראות לנו כמו דמיונות. ענן עשן שאנחנו לא באמת יכולים לתפוס רק לחלום עליו או לראות אותו רחוק מאיתנו. זוכרים את זה כשהיינו ילדים לפעמים היו חלומות כל כך חזקים שהרגשנו שאנחנו ממש יכולים לגעת באותו הדבר שחלמנו עליו. לפעמים אפילו בכינו כי לא קיבלנו אותו. עם השנים אנחנו גדלים ומתבגרים – ומכורח המציאות למדנו לשים מסכים על השאיפות והרצונות החשובים ביותר שלנו. בעצם למדנו שבלתי אפשרי לחלום, ולפעמים אנחנו חושבים שבכלל לא נוכל להשיג את מה שאנחנו באמת רוצים.

אבל האמת היא ממש יפה – חכמת הקבלה אומרת שאדם יכול לחשוב על משהו רק אם הוא באמת יכול להשיג אותו. ואין הדבר אומר שהאדם צריך למקד את רצונו בדבר ספציפי ולהכריח את הבורא והמציאות לתת לו אותו. לדוגמא כמו להתאהב במישהו מסוים ולהתפלל רק עליו בתור הזיווג העתידי. או לרצות לעבוד אך ורק במקום עבודה ספציפי מאחר שזה מגביר את תחושת הערך העצמי. החשיבות היא להתמקד ברצון העמוק כמו לדוגמא הרצון לחיבור או רצון לאהבה במקרה של זיווג. או הרצון להגשמה ומימוש במקרה של עבודה וקריירה.

3.הטייס האוטומטי

טייס אוטומטי הוא מצב תודעתי שמשמעותו פעילות על אוטומט. כלומר תפקוד בעולם ללא מחשבה רוחנית או רגשות עמוקים. ובאמת יש פעולות שלא צריך עומק אליהן, פעולות יום יומיות שגרתיות כמו לצחצח שינים או לזרוק את הזבל. אבל באמת גם פעולות אלו יכולות להיות מאוד רוחניות אם נותנים להן את המשמעות הרוחנית. אם באמת חווים את הרגע ניתן להתחבר גם לפעולות קטנות ברמה עמוקה. החיבור אל הרגע מתקיים במצב של נחת, כל עוד המוח מופעל על אוטומט הוא נכנס למצב של לחץ וסטרס. מעין מירוץ הספקים מהיר שהוא חייב לעמוד בו. כדי להעביר את השליטה מהחלק האוטומטי אל החלק המודע מומלץ לתרגל תרגילי נשימה ומדיטציה. כדי לחזק את הנקודה הזאת תרגלו מדיטציה לפחות פעם ביום והגבירו את תדירות התרגול.

4. סיפוק

חוסר סיפוק הוא סוג של תנועה אנרגטית, מעין תחושה בנפש שעלולה להיות מסוכנת. חוסר סיפוק משמעותו חוסר גבולות עצמיים וחסימה בחיבור העצמי והרגשי של האדם. היכולת של אדם לחוש הנאה היא הבסיס לחווית חיים איכותית ונכונה. כאשר האדם אינו מסופק מהמציאות בחייו זה אומר שעליו לעשות פעולות על מנת להגיע לסיפוק. הסוד הוא שכדי למשוך את התדר של הסיפוק אל החיים יש לעורר את עצמנו רגשית. כלומר להתחבר לפעולות בהווה שיוצרות לנו תחושת סיפוק. הסיפוק יכול להגיע מכל פעולה שאתם אוהבים ומתחברים אליה, זה לא משנה איזו פעולה וזה לא משנה מה חושבים עליה. כל עוד אתם לא פוגעים באף אדם אחר ופועלים באופן חיובי ומחובר אתם יכולים לספק לעצמכם את תחושת ההנאה. יש חשיבות לשים דגש על הנשימה והחיבור אל הרגע בזמן הפעולה. הנשימה מאפשר לחוויה הרגשית לשקוע בתודעה. הנשימה גם מעצימה את תחושת הסיפוק ומאפשרת לחושים לחוות אותה בגוף. עקב הפעולה נוצר חיבור עמוק וחזק בין הגוף לנפש.

5.אמונה מגבילה

אחד הדברים שמתרכזים בהם במהלך טיפול רגשי הוא חשיפת האמונות המגבילות של האדם על עצמו. כאשר אדם רוצה משהו מסוים בחייו אך לא מאמין שהוא יכול להשיג אותו, הדבר נשאר מחוץ להישג ידו. הסיבה לכך היא האמונה המגבילה שהאדם חש כלפי עצמו. אם אדם לא מאמין שמשהו מגיע לו יש סיבה לכך: אולי הוא חושב שהוא לא ראוי, שהוא לא מספיק טוב, שהוא לא אהוב או יכול לקבל אהבה. יכול להיות שהאדם הזה מרגיש בכנות מכוער, לא שווה מספיק או לא מעריך את עצמו. אותן אמונות יכולות ליצור חסימה ולמנוע מהאדם להגשים את רצונותיו האמיתיים. מטרת התרגיל הזה היא לעורר את האמונות המגבילות ולחשוף אותן. ברגע שהמוח חושף אמונות מגבילות ומעלה אותן למודעות הוא מתחיל לחפש דרכים לפתור אותן ולהתקדם.

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן