תוכן עניינים

עשר הספירות מייצגות מבנה בסיסי המתאר תהליכים. התהליכים יכולים להיות תהליכי טבע ביולוגים, או תהליכים פיזיולוגיים בגוף האדם. עשר הספירות קשורות גם לתהליכים תודעתיים ורגשיים בגוף ובנפש. היכרות עם כל אחת מהספירות מאפשרת להבין מחדש את השפה הרגשית של הגוף ולעבוד איתה.

כל אחת מהספירות מייצגת מימד אחר בנפש ובתודעה, כאשר אחד או יותר מהתחומים של הספירה יוצא מאיזון עלולה להתפתח מחלה. כשיש חסימה בספירה מסוימת לרוב האיברים הראשונים שיפגעו יהיו איברי הגוף שנמצאים באחריותה של אותה הספירה. ולכן במצבים של מחלות או חוסרי איזון בנפש ההדרכה הקבלית היא לבדוק את התהליך. כלומר לבדוק באיזו ספירה יש חסימה ולפתור את מה שהשתבש בדרך.

לכל ספירה יש תחומי השפעה ספציפיים, כוחות נפש עליהם היא אחראית, תפקודים מחשבתיים ורגשות. במאמר זה נתמקד בספירה העליונה ביותר שאיתה עובדים בתהליך הפנימי היא ספירת חכמה. שלושת הספירות העליונות חכמה, בינה ודעת הן ספירות יוצאות דופן. הן מייצגות את פעילות המוח ומערכת העצבים המרכזית וההיקפית ותפקודים תודעתיים נרחבים ומורכבים.

השפעה גופנית

לכל אחת מהספירות איברי גוף אליהם היא קשורה ועל תפקודם היא אחראית. כאשר הספירה באיזון גם תפקודי הגוף והנפש תקינים. במצב של מחלה או חוסר איזון בתפקודים הנפשיים יש להשתמש בכלים לאיזון ובתהליך פנימי לבירור החסימה.

איברים של ספירת חכמה:

אונה ימין
צד ימין של הראש
צד ימין של הגוף
קליפת המוח הקדם מצחית

במצב של מחלה בכל אחד מהאיברים או האזורים בגוף הקשורים לשליטתה של ספירת חכמה יש לבדוק את ההיבטים בנפש הקשורים אליה. ההיבטים שהכי מדברים אליכם הם נקודות הפתיחה לתהליך הפנימי לעבודה על שורש המחלה.

מאחר וספירת חכמה היא ראש כל הספירות בצד ימין, גם כל הצד הימני של הגוף מושפע מספירת חכמה. כל פגיעה או מחלה שמתבטאת באיברי צד ימין תתקשר בשורשה לספירת חכמה.

כוח בנפש – תענוג

ספירת חכמה אחראית על אחד הכוחות החשובים ביותר בהתפתחות האנושית: כוח התענוג. ללא קיומו של כוח התענוג האדם לא היה שואף, מתפתח, מתקדם או מתרבה. התענוג הוא אחד הערכים והכוחות החשובים ביותר לאדם ואף נמצא בבסיס ההתפתחות האבולוציונית של המוח.

התענוג הוא מנוע ראשוני של כל תהליך פנימי. גם אם אדם לא מודע לכך כל פעולה שהוא עושה מתקיימת מאחר ויש לו תענוג ממנה. אחד הדברים הקשים ביותר להבנה הוא שיש לאדם תענוג גם ממעשים שליליים והרסניים עבורו. ברוב הפעמים האדם יוכל להתנגד ולהגיד שהוא לא נהנה מהרע, אך מבחינה תודעתית הנפש לא מקיימת שום פעולה שאין לה רווח או תענוג ממנה.

ולכן אחת ההנהגות החשובות ביותר על מנת לשמור על איזון גוף ונפש הוא למצוא את התענוג בכל פעולה שעושים. אפילו אם הפעולה היא פעולה שגרתית ויום יומית. התענוג הוא בחירה, מעין ערוץ במוח שניתן להפעיל על ידי חיבור נכון.

תכונות באיזון

באיזון ספירת חכמה תבטא תענוג בריא, תענוג מפעולות חיוביות, מועילות ומפרות. הדמיון של האדם יהיה חיובי ויוביל אותו למקומות בונים. הדמיון יראה לאדם שיש לו תענוג מפעולות שמרבות את האור במציאות חייו ובעולם. ספירת חכמה תבטא קשר בריא עם הבורא וקבלה מלאה של מציאות החיים, כולל החסימות והמכשולים. ספירת חכמה מייצגת את מערכת היחסים עם האבא. באיזון מערכת יחסים עם אבא תהיה בריאה ומבוססת על מחילה על כעסים והשלמה עם דמות האב. גם אם אין דמות אב פעילה ונוכחת במצב מאוזן תהיה השלמה עם דמות האב ונוכחותו בעבר.

תכונות נוספות הקשורות לספירת חכמה: דמיון חיובי, מחשבה מופשטת, דמיון ויזואלי, זיכרון, ראיה רחבה, רוחניות, חכמה עליונה, היגיון בריא, תענוג חיובי, רחמים וחמלה, לקיחת יוזמה, השפעה ונתינה.

תכונות בחוסר איזון

כאשר הספירה יוצאת מאיזון ניתן לראות תופעות ברמה הנפשית. במצבים של מחלה בגוף יש לבדוק את ההיבטים בנפש שיצאו מאיזון.

כשספירת חכמה יוצאת מאיזון יתקיים תענוג שלילי או תענוג מהרע, הנאה מרוע ואכזריות, הנאה מתאוות או מתאוות קיצוניות חסרות גבול. מערכת יחסים שלילית ורעועה עם האבא לרוב מערכת יחסים הכוללת כעסים, תסכולים, פחד או קושי ביחסי מרות מול אבא. יוכלו להתבטא גם דמיונות שליליים, זיכרונות קשים או פוסט טראומה. גם יוכלו להתבטא דפוסים של נתינה והשפעה שלילית מהאדם החוצה כמו שכנוע למעשים שליליים או חדירת גבולות של הזולת.

דפוסים נוספים: רחמים שליליים – במקום לרחם על מה שטוב האדם מרחם על מה שרע. צרות אופקים, סתירות פנימיות וחוסר היגיון.

לכל אחת מהספירות מגוון כלים לאיזון גוף נפש

מחלות קשורות

הפרעות קשב וריכוז, טרשת נפוצה, שחלות פוליציסטיות, אלצהימר ודמנציה, פוסט טראומה, פוסט טראומה מורכבת.

צמח קשור

קידה לבנה – ידוע כקוסט (קוסטוס צ’ינסיס).

לכל אחת מהספירות גם צמח או צמחים ספציפיים המבטאים את הכוח הרוחני של אותה הספירה. צריכתו של הצמח במקביל לתהליך הפנימי משפיעה על הגוף ועל הנפש ויוצרת התאמה בין התהליכים שהגוף עובר לבין התהליך הרגשי. הצמחים עוזרים לגוף ולנפש להגיע למצב של הרמוניה וסינכרון בכל תהליך פנימי.

למעוניינים להרחיב את הידע על עשר הספירות וגוף האדם בסדנה הקרובה- היכנסו לקישור

מאסטר קלאס בלייב – עשר הספירות וגוף האדם

הגלריה

תוכן עניינים

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן