סטרפטוקוק

סטרפטוקוק הוא חידק שיושב בגרון ולרוב אינו גורם למחלות, מחלה נגרמת כאשר החידק משגשג ומתרבה בתוך הגוף. הסטרפטוקוק קשור ליסוד האויר ולספירת דעת שאחראית לאיבר הגרון. הסטרפטוקוק יוכל להעיד על מלחמה פנימית עוצמתית בין המחשבות לרגשות או בין שני קולות פנימים קיצונים. יכול להעיד על קושי של התודעה להכיל מציאות מסוימת או אירוע שהתרחש במציאות ויצר קושי של האדם לעכל את המציאות. הסטרפטוקוק יכול להעיד גם על דפוסים של מחשבות טורדניות שחוזרות על עצמן, קושי להתבטא ולבטא רגשות בדיבור, קושי לבטא מחשבות או רצונות אישיים. יכול להעיד גם על גבולות חלשים וצורך של האדם להציב גבולות וללמוד להגן על עצמו דרך כוח הדיבור. קשור לרגישות יתר, רגישות לאמת ולחיבור בין עולם המחשבה לעולם הרגש.

קנדידה

קנדידה היא פטרית שמר הקיימת במעי, כאשר היא יוצאת מאיזון ומתרבה מופיעים תסמיני הקנדידה. לפי חכמת הקבלה המעים קשורים לספירת תפארת וליסודות האדמה והאש. תפקידו של המעי הוא לברור בין החומרים במזונות, לעבד ולהניע אותו לכיוון המשך פעולות העיכול והפיכתם לאנרגיה מזינה לגוף או להפיכתו לפסולת – הצואה. הקנדידה יכולה להעיד על קושי באבחנה והבדלה בין רגשות שלילים לרגשות חיובים, יכולה להעיד על חוסר איזון רגשי, דפוסים של רגישות יתר ובפרט חוסר גבולות רגשים בין האדם לבין סביבתו. גם קשור לאובססיה רגשית או עיסוק בהרגלים שגוזלים זמן מהאדם. ספירות ויסודות אלו קשורים לעוצמת החיבור לאמת, וחיזוק הגבולות הפנימים. עיקר חיזוק הגבולות הוא לברר מה המידע שנחוץ לו לקבל מהסביבה ומה המידע שלא נחוץ לו וגוזל ממנו זמן ואנרגיה. גם קשור ליכולת של האדם לזרום ולהניע את הרגשות שלו החוצה בקלילות ולשחרר אותם מהמערכת בפרט רגשות שלילים כמו זעם, כעס, טינה ועצבות.

פטריה באוזן

פטריה באוזן קשורה לספירות נצח ותפארת וליסוד המים. קשור לשמיעה של קולות פנימים שלילים שחוזרים על עצמם. גם יכול להעיד על קושי לשמוע קולות פנימים חיובים ומחזקים שמסוגלים לעודד את האדם ולהרים אותו. גם קשור להפנמה של אמונות או דעות שליליות של האדם על עצמו, ועל קושי לשחרר את אותן אמונות. כמו כן קשור לצורך באיזון עולם הרגש ולרגשות שלילים שגוזלים אנרגיה באופן תדיר. גם קשור לתחומים של עיסוק ברגשות לא רלוונטים או רגשות שלא משרתים את האדם כמו תאוות או הרגלים שלילים. חשוב להתמקד בעבודה הפנימית על חיבור עצמי ועל בירור הקולות הפנימים. יש לחזק תחומים של הקשבה עצמית, חיבור לאמת הפנימית, ואהבה עצמית.

גרד בפי הטבעת

גרד בפי הטבעת הוא תסמין שיכול להיגרם עקב סיבות שונות כמו זיהומים בפי הטבעת, מחלות מערכת עיכול או מחלות עור. פי הטבעת קשור לספירת יסוד ובפרט ליסודות האדמה והמים. יסודות וספירות אלו מסמלות את תעלות הניקוז של הגוף. פי הטבעת הוא הפתח התחתון דרכו מתפנה הצואה החוצה מהגוף ומותירה אותו נקי מרעלים ומחומרים שאינם משרתים אותו. מבחינת התודעה גרד בפי הטבעת יכול להעיד על קושי בפינוי רעלים רגשיים מהתודעה, או קושי בהתמודדות עם רגשות שלילים. כמו כן יכול להעיד על רגש שהאדם מנסה להדחיק ולא מצליח. קשור גם ליכולת התמודדות עם המציאות, צורך בחיזוק עבודת מודעות והתמודדות רגשית עם המציאות מבלי לברוח ממנה. גם קשור לחיזוק יסוד האדמה ותחומים של ביטחון עצמי, הסכמה לשחרר רגשות שלילים, לימוד הרפיה ותרגילי נשימה, והתחדשות.

כאב בירך ימין

הירך הימנית קשורה ליסוד האדמה ולספירת נצח. הירך היא החלק העליון של הרגל ומחוברת למפרק האגן שתומך בשלד כולו. כאב בירך ימין יוכל להעיד על חוסר איזון של ספירות ויסודות אלו. הכאב יוכל לבטא קושי מבחינה רוחנית ליישם או להוציא לפועל רצונות או מעשים מסוימים שהאדם רוצה לקיים בחייו. יכול להעיד גם על קושי בשמירה על אורח חיים נכון, קושי בשמירה על הרגלים בריאים או קושי בהתחייבות התמדה ועקביות. תחומים נוספים הקשורים לכאב בירך ימין: חוסר ביטחון כלכלי, חוסר יציבות כללית בחיים, תחושה של קושי בהוצאה לפועל, התמכרויות, או מחשבות טורדניות וחזרתיות.

כאב בברך שמאל

ברך שמאל קשורה לספירת הוד וליסוד האדמה. הכאב בברך יוכל להעיד על חוסר איזון של ספירות ויסודות אלו. מבחינה רוחנית הכאב בברך שמאל יוכל להעיד על דפוסים של התנגדות למציאות וקושי להכיל ולקבל את המתרחש במציאות. גם קשור לדפוסים של רגשות אשמה, או תחושות עמוקות של חוסר אונים מול המציאות. יכול להתקשר גם לדפוסי שליטה ולקושי להכיר בטעויות האישיות, קושי להודות באמת כפי שהיא או להתעלם מהאמת על מנת להצדיק תאוות ורצונות אישיים. תחומים נוספים שיכולים להתקשר לכאב בברך שמאל: חוסר ביטחון עצמי, חוסר יציבות, קושי להרפות שליטה, עשית יתר או חוסר עשיה, עומס לאורך זמן, תחושות של דיכאון או יאוש.

לחץ דם נמוך

תופעה של לחץ דם נמוך קשורה ליסודות האש והמים ולספירת תפארת. ספירות ויסודות אלו בהקשר של לחץ דם נמוך יבטאו צורך בשליטה רגשית. דפוסים של רגישות יתר או חוסר הגנות רגשיות יוכלו להתבטא גם בדפוסים של ניתוק עצמי מהרגשות מתוך חוסר יכולת להתמודד איתם. לחץ דם נמוך יוכל להעיד על קושי קיומי או צורך להתחבא ולהעלם, קושי להכיל רגשות או להכיל את הסביבה. יכול להתקשר גם לקושי בויסות חושי ותחושה שכל דבר קטן בסביבה מפריע וחודר את הגבולות האישים. גם קשור לצורך להתכנס ולהסתגר,שתיקה, קושי לבטא רגשות בדיבור, פחדים וחרדות, בושה, ודפוסים הישרדותים. תועיל פעילות גופנית מותאמת, צמחים ומזונות בעלי אנרגיה מחממת ומיקוד בעבודה הפנימית בחיזוק המוטיבציה והחוסן הרגשי. בפרט יועיל להתמקד בחיבור לאמת הפנימית וליישם את העקרונות והערכים החשובים לאדם בחייו.

יתר לחץ דם \ לחץ דם גבוה

תופעה של יתר לחץ דם קשורה ליסודות האש והמים ולספירת תפארת. יתר לחץ דם יוכל להעיד על דפוסים של רגישות יתר או חוסר הגנות רגשיות. יכול להעיד על קושי בסינון המידע שמתקבל מהסביבה ובפרט סינון המידע הרגשי. יכול להתבטא בתגובות מהירות ואימפולסיביות או תחושה שכל דבר שמתרחש יכול להשפיע על המצב הרגשי. גם קשור לחוסן וחוזק רגשי ויכולת להתמודד עם רגשות שלילים ולעבד אותם. יכולת זו נבנית באמצעות התמודדות עם אירועי החיים גם האירועים הלא נעימים ולימוד השיעור החיובי מהם. יתר לחץ דם קשור גם לתחומים של פחדים, לחץ, מתח, יציבות רגשית, חיבור לאמת הפנימית, גבורה ואומץ. מומלץ לשלב בתהליך גם תזונה, פעילות גופנית מותאמת ותרגילי נשימה והתבוננות (מדיטציה). העבודה הפנימית תתרכז בהרפית מתחים ויכולת להכיל רגשות שלילים ושיפור התנועה והזרימה הרגשית.

ציסטה ברחם

ציסטה ברחם היא תופעה גופנית הקשורה ליסוד האדמה ולספירת יסוד. המשמעות הרוחנית של איבר הרחם ושל ספירות ויסודות אלו יוכלו להעיד על חוסר איזון לאורך זמן. ובפרט צבירת רגשות שלילים מזמן הילדות המוקדמת או שנות ההתבגרות המוקדמות. יש להתמקד באירועים משמעותים או טראומות ילדות שיצרו תחושות קשות של אשמה, כעס, בושה או כאב. יכול להיות גם אירועים שהאישה לא תפסה כמשפיעים או טראומטים או אירועים מודחקים. הרחם הוא איבר הקשור לשמירת הסודות של האישה ובפרט הסודות הרגשים, כל הסודות שהאישה שומרת בבטן ואינה מדברת עליהם אפילו בינה לבין עצמה יכולים להצטבר באופן רוחני גם בפנימיות. התחומים הקשורים לספירות ויסודות אלו: איזון וחיבור לילדה הפנימית, חיבור וניתוק עצמי או ניתוק רגשי, הכלה, חיבור לנשיות נכונה ומעצימה, אהבה עצמית ללא תנאי, שמחה ורחמים חיובים על עצמה ועל העולם. העבודה הפנימית במקרה זה תתמקד בפורקן כעסים ורגשות שלילים ותשלב תנועה, פעילות גופנית, צמחים ותזונה נכונה. יש חשיבות רוחנית גם לשיפור אורח החיים ותמיכה בגוף באמצעים נוספים בתהליך.

פיברומיאלגיה – דאבת

פיברומיאלגיה היא מחלה שמתבטאת בכאבי שרירים באזורים ספציפים בגוף. בנוסף לכאבים מופיעים תסמינים נוספים של עיפות, תשישות, הפרעות קשב, חוסר אנרגיה ומוטיבציה. לפי הקבלה המחלה תתקשר ליסוד האדמה ולספירות יסוד ומלכות. הפיברומיאלגיה תוכל להעיד באופן רוחני על דפוסים של דיכוי רגשות פנימים לאורך זמן. בפרט דיכוי של רגשות כמו: כעס, זעם, מרד, או התנגדות שלא מקבלת מקום. בנוסף ספירות ויסודות אלו יעידו על הצורך בחיזוק וחיבור מחודש לילד הפנימי. במהלך העבודה הפנימית יש להתמקד בפורקן רגשות שלילים שהצטברו לאורך זמן, פורקן של עומסים, ואיזון בדפוסי שליטה ואובדן שליטה. כמו כן פיברומיאלגיה קשורה גם לתחומים של ביטחון וחוסר ביטחון, חיבור לעוצמות הפנימיות והיכולת לבטא אותן בעולם וגיבוש זהות עצמית חיובית.

התחברות למרכבה

הרשמה למרכבה

שתפו את הבשורה

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
וואטספ
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב telegram
טלגרם