בולמיה ואכילה כפייתית

בולמיה ואכילה כפייתית קשורות ליסוד האדמה ולספירת מלכות. קשור לילדה פנימית פגועה,ולרגשות שאת מחניקה מילדות ולא מדברת. קשור גם לטראומות ילדות או אירועים שיצרו בושה. גם קשור למחנק של רגשות, חוסר ביטחון עצמי וחוסר ביטחון בבורא. קשור גם לכעסים, חוסר כיוון חיים, צורך בשליטה או אימפולסיביות ואובדן שליטה. יש לבדוק איזה חיסרון רגשי את משלימה באמצעות האוכל- אהבה? ביטחון? הגנה? בהתמודדות עם בולמיה או אכילה כפייתית יש קושי להכיל את המציאות, קושי לקבל אירועים שהתרחשו, גם תיתכן תחושה של זהות עצמית שלילית עד כדי גועל או שנאה עצמית. חשוב מאוד שנקודת המטרה בתהליך תהיה אהבה עצמיח ללא תנאי וחיזוק הערך העצמי תוך כדי שחרור טראומות, בושה ורגשות שהצטברו לאורך השנים.

ארוזיה של הקרנית

ארוזיה של הקרנית קשורה לספירת חסד וליסודות האויר והאש. העיניים הן מעין מצלמות של התודעה הן מצלמות את המידע ומעבירות אותו למוח, העינים פעילות גם בזמן חלימה והתבוננות פנימית ולכן חשוב להבין שאם יש ארוזיה זה אומר שיש מידע מסוים שהעין לא הצליחה להכיל.יש לבדוק את עולם המחשבה – השקפות עולם, תפיסות עולם, דעות ומחשבות שגויות או שמתבססות על אמונות שקריות. מעיד על צורך בדיוק השקפות עולם והשקטת השכל לצורך בהירות מחשבתית. חשוב ללמוד להתפתח מאירועים קשים ושלילים. גם קשור להסתכלות פסימית וקושי לראות את הטוב במציאות ובאנשים, או לחלופין מקומות של התעלמות מהרע ומדגלים אדומים. לבחון אירועים או סיטואציות שהיית עד אליהם והנפש לא הצליחה להתמודד איתם, אירועים שהתרחשו לפני הארוזיה שלא עיבדת רגשית.

קוליטיס

קוליטיס קשורה לספירת תפארת ויסוד וליסוד האדמה (ניתן לקרוא באתר על הספירות והיסודות). המחלה מסמלת מלחמה פנימית בעיקר מלחמה רגשית. יש לבדוק מקומות שבהם אתה מתעלם מהרגש, מהאינטואיציה, או מהאמת שלך בגלל ההיגיון. גם קשור לחוסר איזון רגשי, כעסים, חוסר קבלה עצמית וקושי אהבה עצמית ללא תנאי. יש לבדוק גם חוסר ביטחון, חוסר יציבות, קושי לשחרר רגשות שליליים, טראומות ילדות שלא השתחררו ומשפיעות על ההתנהגות שלך בהווה. גם קשור לניתוק מהאש הפנימית, חוסר איזון של עולם המחשבה, אובססיות ודפוסים אובססיבים, קושי להבדיל בין טוב לרע, בעיות אמון וקושי לקבל כל דבר מהעולם, גם דברים טובים.

פוסט טראומה


לפי הקבלה כולנו עוברים פה סוג של פוסט טראומה גם מבחינה נפשית וגם מבחינה רוחנית. עצם העובדה שאנחנו נשמה אין סופית שחיה בגוף מוגבל היא לכשעצמה לא חוויה פשוטה. בגדול כל אירוע שהשפיע רגשית ולא עיבדת נחשב טראומטי. הטראומה גורמת לניתוק בין חלקי הנפש – התודעה, הרגש והגוף מנותקים. מי שמנהל את החלק הטראומטי נקרא כוח המדמה שאחראי על הפלאשבקים החרדות והסימפטומים הנלווים. הטיפול הוא התהליך שהאדם עובר עד שהוא מגיע לנקודת הריפוי שמשמעותה הבנה שהטראומה לא ערערה או הורידה מהערך שלו אלא רק העצימה 

גודש בבית החזה

גודש בבית החזה ובמפרקי הידיים קשור ליסודות האדמה והאויר ובפרט לספירת תפארת. חשוב לבדוק אילו רגשות יושבים עליך ויוצרים מועקה לאורך זמן? אילו תחושות ורגשות מלווים אותך לאורך זמן ולא מצליחים להשתחרר? יש לברר תחושות של אובדן, כעס, כאב מוחנק, שכל שמחניק את הרגש, צעקה שלא מתבטאת החוצה. גם לבדוק את הקשר שלך לאמת הפנימית שלך – האם את פועלת בניגוד לאמת שלך? האם בשם האמת שלך את שורפת קשרים או אנשים בחייך? או האם יש מקומות שבהם את מאמינה לשקר? גם לבדוק עניינים מול חוסר אמון, ערך עצמי וקושי לאהוב את עצמך ללא תנאי. חשוב לעבוד עם נשימות, הרפיה, ולתת לגיטימציה לרגשות להתבטא מבלי לערב את השכל.

אורטיקריה כרונית

קשורה לספירת מלכות וליסוד האדמה. מבחינה רוחנית יש לבדוק רגישות יתר ותחושה של חדירת גבולות רגשיים. קשור להשפעה רגשית מהסביבה על הנפש של האדם. מומלץ לבדוק אילו אנשים או אנרגיות במציאות חייך משפיעים עליך רגשית באופן שלילי. גם לבדוק את ההגנות הרגשיות ואת היכולת לעבד רגשות. חשוב לחזק את היכולת ללמוד את השיעור החיובי ממצבי חיים שליליים. גם קשור להכנעת יתר, תחושת קורבנות וחוסר אונים, לבדוק באילו מקומות את מרגישה חסרת אונים מול המציאות ושאין לך מה לעשות כדי להשפיע עליה. לבדוק גם מקומות שבהם את מקבלת דברים שליליים כפי שהם ולא מבינה שיש לך כוח לשנות אותם. גם לבדוק מקומות של עוצמה נמוכה או שאת מפחדת מהעוצמות הפנימיות שלך. קשור גם לרגשות של כאב, כעס מודחק, מתח פנימי, חוסר ביטחון פנימי ומול הסביבה.

אמניוטיק בנד בהריון

לגבי המיתר האמניוטי מבחינה רוחנית הוא קשור לאיבר הרחם ולספירת יסוד (אפשר לקרוא על הספירות באתר שלי). הספירה היא המרכז הרוחניע הקשור לרחם. המיתר ברוב המקרים אינו גורם נזק לעובר אך יש להיות במעקב ושמירה במהלך ההריון. מבחינה רוחנית יש לבדוק את הקשר של האמא לתהליך האימהות וההריון שלה. לבחון את תפיסת הזהות העצמית שלה כאמא, את הדפוסים שלמדה מאימה ומהנשים במשפחתה ולהיכנס למהלך של ריפוי האנרגיה הנקבית. הרחם מחבר את האישה לרחמים וחמלה ולכן חשוב שהאמא תעבור תהליך רגשי של פירוק כעסים וטראומות ותלמד ללדת את הנשיות שלה מחדש. גם לבדוק מקומות של ילדה פנימית פגועה או לא מאוזנת, דפוסים אימפולסיביים, התנהגות ילדותית או מקומות שהיא מנוהלת על ידי הילדה הפנימית שלה ולא מהנשמה. גם לבדוק מקומות של חוסר ערך עצמי, קושי להתנתק מנהעבר ופיזור בנפש. גם חשוב לבחון בעיות תקשורת או קושי בניהול מערכות יחסים. קשור לתולדות שלה בעולם – כלומר למעשים שלה, לבדוק האם היא מחוברת ליעוד שלה ולתהליכים של הגשמה עצמית בעולם.

דימום בחניכיים

מבחינה רוחנית דימום בחניכיים קשור ליסוד האדמה וספירת מלכות. חשוב לבדוק דפוסים של ביקורת, שיפוטיות והסתכלות חיצונית על אחרים. גם לבדוק חוסר סיפוק עצמי או חוסר ביטחון. קשור גם להתנגדות למציאות וקושי להכיל דברים שמתרחשים סביבך. לבדוק קושי לתת לעצמך יחס, אהבה, חום או דברים טובים, גם לבדוק דפוסים של ריצוי שבמסגרתם את מספקת קודם כל את האחרים ורק בסוף את עצמך. גם קשור לדפוסי שליטה, שמירת רגשות בבטן, קושי לבטא את האמת שלך, כעס, בלבול, חוסר כיוון או תחושה של חוסר הדרכה בחיים, והתמודדות מול עניינים הקשורים לחינוך – לדוגמא ניסיון לחנך אחרים, או חיפוש אחר חינוך ראוי לעצמך ולילדה הפנימית שבך כיום.

מחלת דם והשתלת מח עצם

מבחינה רוחנית מחלות דם קשורות ליסוד האדמה, אך במקרה הנל נקשר אותן גם ליסוד המים ולספירות מלכות ויסוד. מומלץ מאוד לבדוק את אירועי הילדות שעברת בחיים, טראומות עמוקות שלא השתחררו מהמערכת. גם לבדוק מקומות של חוסר ערך עצמי, תחושה של חוסר מקום בעולם וחוסר שייכות. גם לבדוק דפוסים של ענישה עצמית ותחושה שלא מגיע לך שום דבר טוב. לבדוק מקומות של שנאה עצמית עמוקה כזאת שלא מאפשרת לך לפרוץ ולהיות עצמך. שנאה עצמית שמגבילה אותך ושופטת אותך על כל פעולה שעשית או מילה שאמרת. גם לבדוק מקומות של חוסר אהבה עצמית ללא תנאי בעצם מקומות של חוסר השלמה עם הפגמים הכי עמוקים שלך ועם המקומות הפצועים. צריך הרבה אהבה לילד הפנימי. גם לבחון קושי לייצר רגשות של שמחה ואהבה בעצמך ותלות בעולם החיצון כדי לשמוח. לבחון בעיקר רגשות של כעס ועצבות.

דלקת בזקיק השיערה

מבחינה רוחנית מחלת בירגר קשורה ליסוד האדמה ולספירת מלכות. אך יש לה קשר גם לספירות נצח והוד. המחלה עלולה להעיד על קושי באהבה עצמית וקושי בתחושת השמחה. לבדוק רגשות של עצבות עמוקה, יאוש, דיכאון, חוסר באש פנימית, חוסר חשק וחוסר התלהבות מהחיים. להדוק מקומות של כוח רצון חלש, חוסר מוטיבציה וחוסר אנרגיה או רצון לעשות דברים שמשמחים ועושים טוב. גם לבדוק קושי לקבל טוב מהעולם. גם לבדוק בעיות אמון וקושי לקבל עזרה. גם קשור לחוסר ביטחון עצמי, חוסר ביטחון באופן כללי גם מבחינה רוחנית תחושה של חוסר השגחה. לבדוק טראומות ילדות ואירועים שהשפיעו עליה וגרמו לה לשנאה עצמית, קושי לאהוב את עצמה או מקומות שהגבילו ממנה טוב והענישו אותה לאורך זמן. לבדוק קושי לאהוב את עצמה ללא תנאי וחוסר רצון לקחת חלק בחיים. גם לבדוק מה בנפש שלה “נמק” כלומר נרקב ולא רוצה לחיות יותר.

בירגר

מבחינה רוחנית מחלת בירגר קשורה ליסוד האדמה ולספירת מלכות. אך יש לה קשר גם לספירות נצח והוד. המחלה עלולה להעיד על קושי באהבה עצמית וקושי בתחושת השמחה. לבדוק רגשות של עצבות עמוקה, יאוש, דיכאון, חוסר באש פנימית, חוסר חשק וחוסר התלהבות מהחיים. להדוק מקומות של כוח רצון חלש, חוסר מוטיבציה וחוסר אנרגיה או רצון לעשות דברים שמשמחים ועושים טוב. גם לבדוק קושי לקבל טוב מהעולם. גם לבדוק בעיות אמון וקושי לקבל עזרה. גם קשור לחוסר ביטחון עצמי, חוסר ביטחון באופן כללי גם מבחינה רוחנית תחושה של חוסר השגחה. לבדוק טראומות ילדות ואירועים שהשפיעו עליה וגרמו לה לשנאה עצמית, קושי לאהוב את עצמה או מקומות שהגבילו ממנה טוב והענישו אותה לאורך זמן. לבדוק קושי לאהוב את עצמה ללא תנאי וחוסר רצון לקחת חלק בחיים. גם לבדוק מה בנפש שלה “נמק” כלומר נרקב ולא רוצה לחיות יותר.

חרדה והתכווצות שרירים בקרקפת

מבחינה רוחנית החרדה קשורה ליסודות האש והמים ולכן אחת התגובות שלה היא קור פנימי שחודר פנימה. במקרה שלך הקור חודר לקרקפת כי כנראה שזאת הנקודה האנרגטית החלשה ביותר מבחינה רוחנית. הקרקפת קשורה לספירת כתר ולכוח האמונה של האדם, וגם החרדה קשורה לחוסר אמונה וחוסר ביטחון. יש לבדוק מקומות שבהם יש קושי להאמין באמונה שלמה בבורא עולם, קושי להאמין בהשגחה שהבורא יספק לך הצלה אמיתית ופיזית בגוף ובנפש. החרדה יכולה להתעצם עקב פעולות שהאדם עושה כמו לדוגמא פעולות לא מוסריות או פעולות שפוגעות באנשים אחרים – יש לשים לב לאנרגיה שאת שולחת החוצה. גם לשים לב לאנרגיות שאת מכניסה פנימה – אנשים שעוסקים בכישוף או עבודה זרה יכולים גם להעצים אנרגיות של חרדה בסביבתך. גם קשור לתחושת ביטחון וביטחון עצמי – לבדוק מקומות של ביטחון עצמי נמוך, טראומות שערערו את הביטחון ויצרו חרדה ותחושה שאף אחד לא דואג לך באופן אישי. כלי מאוד חזק למצב זה הוא התבודדות ותפילה.

יובש בשפתיים

השפתיים קשורות ליסוד האדמה ולספירת המלכות היובש קשור ליסוד האויר. מבחינה רוחנית יובש קשור לחוסר הזנה רגשית ותודעתית ולחוסר איזון של עולם המחשבה. יש לבדוק מקומות של ניתוק רגשי, בריחה למחשבות ולדמיונות, תכנון יתר וקושי בהנעה לפעולה. גם לבדוק מקומות של חוסר קרקוע – קושי להזין את עצמך כראוי בצורה מסודרת, קושי לקום בבוקר, קושי בפעילות גופנית, קושי לתת לעצמך דברים פיזיים. גם קשור לריבוי מחשבות שליליות, אובססיות וקושי לשלוט במחשבות. קשור גם להתגברות של השכל וההיגיון על הרגש ועל האמונה, לבדוק מקומות שבהם נחלשה האמונה או האמונה העצמית. לבדוק מקומות של פעילות מתוך האוטומט וחוסר רגישות מתוך שחיקה של השגרה. גם קשור לדיבורים שליליים, דיבורים אימפולסיביים, כעס ושליטה.

בעיות בעור

מבחיונה רוחנית בעיות עור קשורות ליסוד האדמה והאוויר ולספירת מלכות. יש לבדוק את הרגשות שמסתתרים מתחת לפני השטח והאדם מסרב לפגוש אותם. בעיקר רגשות שליליים, טראומות, זיכרונות שליליים, אירועים קשים שהשפיעו עליו והוא לא עיבד. בפרט רגשות הקשורים לזעם, עצבות, כעס, מתח ולחץ מתמשך. לבדוק מדוע האדם מתעלם מהפצעים הפנימיים שלו ולא נותן לעצמו מענה ולגיטימציה לבטא את רגשותיו?גם לבדוק מקומות שבהם האדם חונק את הרגשות שלו או מקומות שבהם השכל חזק יותר מהרגש. יתכן והשכל של האדם מנסה להגן עליו מהתפרקות והצפה רגשית. גם לבדוק תחושה של מתח ולחץ חברתי כמו חרדה חברתית או מחשבות אובססיביות לגבי הנראות החיצונית מול אנשים, או מה אנשים יחשבו או יגידו עליו. גם קשור לריבוי מחשבות, מחשבות בלתי נשלטות, קולות פנימיים שליליים ומורידים, ביקורת עצמית גבוהה, שיפוטיות יתר, ותחושת בושה עמוקה.

מכות וחתכים בשפתיים

מכות, חתכים או תופעות שונות בשפתיים יהיו קשורות לספירת מלכות וליסוד האדמה. ספירה ויסוד זה קשורים לכוח הדיבור של האדם ולאופי הדיבורים שלו. השפתיים הן הפתח שדרכו הוא גם מכניס דברים לגופו ומוציא דברים מעולמו הפנימי כמו מחשבות, רגשות, רצונות או כל סוג אחר של מידע. יש לבדוק דפוסים של אובדן שליטה – אובדן שליטה במעשים, בהרגלים, בגבולות בהתנהגות או בדיבורים. גם לבדוק מקומות של דיבורים שליליים ולא מקדמים או חוסר מחשבה עמוקה לפני הדיבור. גם לבדוק מקומות של דיבורים שליליים על עצמך או על החיים שלך – כלומר לבדוק איפה את מגבילה את עצמך בדיבור ומשדרת אנרגיה של חוסר אמונה עצמית. לבדוק מקומות שבהם את מדברת לעצמך לא יפה אולי בביקורת או בכעס על מנת להניע את עצמך לעשות דברים מסוימים. גם קשור לאופן שבו את מנהלת את עצמך ואת מציאות חייך – האם מתוך לחץ, מתח, כעס וצרכים אוטומטיים או מתוך נחת, שפע, משמעות רוחנית והתפתחות אישית. יש לבדוק דפוסי התנהגות במציאות שאת לא רואה על עצמך, לדוגמא: אובדן שליטה, צורך בשליטה יתרה, מגננות, כעסים, התפרצויות כעס, בלבול, כיוון חיים לא ברור, הרגלים שליליים, חוסר אמונה, חוסר אונים, קושי בהכלה וקבלה של דברים שליליים לעצמך. כדי לראות דברים על עצמך שאולי את מפספסת יש להתבונן בדברים שמעצבנים אותך ומוציאים אותך מאיזון על אנשים אחרים. וכמובן לתת הרבה אהבה לילדה הפנימית.

לימפומה ליד הלב

מחלת הסרטן הממוקמת ליד הלב קשורה לספירת תפארת. הלימפומה קשורה למערת הלימפה בגוף מבחינה רוחנית היא קשורה לספירת חסד. היסודות הקשורים הם אויר ומים. על כל היסודות והספירות ניתן לקרוא באתר שלי. מבחינה רוחנית יש לבדוק דפוסי התנהגות שליליים שיוצאים מאיזון ומשליטה. בעיקר דפוסי התנהגות שיעידו על חוסר גבולות או על קושי של האדם לשים גבולות לעצמו. לדוגמא: גבולות במחשבה, מחשבות אובססיביות, קושי להרים את עצמו מרגשות שליליים, רווח מכאב או רווח מתחושת קורבן. גם יש לבדוק דפוסים של חוסר קבלה עצמית וקושי של האדם לאהוב את עצמו אולי אפילו תחושה של שנאה עצמית. קשור גם לזהות עצמית שלילית – לבדוק את המקומות שבהם האדם מזהה את העוצמות והמתנות שלו כשליליות. במקום לפעול איתן ולהרבות את האור בעולם הוא חוסם את עצמו ומונע מעצמו להאיר. לבדוק גם מקומות של דיכוי רגשי – כאשר האדם מונע מעצמו להרגיש רגשות שליליים ולעבד אותם. או לחלופין רגשות שלילים שהאדם לא שולט בהם כמו מתח, לחץ, חרדה תמידים. כדאי גם לבחון את החיבור של האדם לאמת שלו, לחזק את האהבה העצמית ללא תנאי. עליו ללמוד לתת לספק לעצמו את הרצונות שלו, ולפתור את דפוס הריצוי. לבחון מקומות של הכנעת יתר ותחושת חוסר אונים, ובעיקר ללמוד לחזק נקודות חלשות בנפש ולהעצים את החוסן הרגשי. התבודדות תועיל מאוד

דלקת ניוונית בכפות הידיים

הידיים קשורות לספירות חסד (ימין) וגבורה (שמאל), שתי הידיים הן שליחות של הלב ולכן הן גם קשורות לעולם הרגש. הידים הן כלי העשיה שלנו בעולם, והן מופעלות לפי העולם הרגשי שלנו. בפרט מאחר ואת אישה את מחוברת יותר לעולם הרגש מטבעך כי זאת המערכת התודעתית שמפעילה אותך. הדלקת הניוונית קשורה גם ליסוד האויר. חשוב לבדוק את היחסים בין אבא לאמא בילדות ובפרט את התגובות של אמא לאבא. לבחון באילו מקומות הושפעת ממערכת היחסים שלהם ובפרט מהמחלוקות והויכוחים ביניהם. גם לבחון מקומות של מלחמה פנימית בתוך עצמך בפרט בעולם הרגשי שלך. לחפש מקומות של סתירה בין האמת שלך לבין הרגש, או מקומות של שני קולות מנוגדים. לבחון מדוע המלחמה הזאת משתקת אותך וגורמת לך לקיפאון מחשבתי. גם לבחון מקומות שבהם השכל השתלט על הרגש או יותר נכון חונק אותו ולא מאפשר לו להתקיים כפי שהוא. לבדוק דפוסים של שיפוטיות, ביקורת, ביקורת עצמית פרפקציוניזם וניתוק רגשי מהמעשים שלך. כמו כן מומלץ לחזק את החיבור לרגש על ידי שיחה והתבודדות עם הבורא, תרגילי נשימה, הכנסת מודעןת למעשים שלך, חיזוק גבולות פנימים וחיצונים ולייצר שלום עם עצמך ועם המעשים שלך. חשוב לסלוח לעצמך על דברים שלא סלחת. גם לבדוק עם הידיים ולשאול אותן – עם אילו מעשים בשגרה שלך הן לא שלמות? מה עשית איתן שהן לא רוצות לעשות?

תסמונת ריינו

קשורה לספירות חסד גבורה ותפארת וליסודות האויר והאדמה. התסמונת עלולה להעיד על רגישות יתר ועל חוסן נפשי נמוך של האדם בפרט קושי להתמודד עם סיטואציות שמכווצות אותו ויוצרות תחושת פחד, חרדה או תחושת חדירת גבולות. יש לבדוק מקומות שבהם האדם מתערער מהר מדי ונפגע לעומק מהסביבה החיצונית. גם קשור לחוסר ביטחון, חוסר יציבות ותחושת חולשה מול דמויות חזקות או סמכותיות. גם קשור לגבולות חלשים, קושי להציב גבולות בריאים, דפוסים של ריצוי וקושי לעמוד במצבי לחץ. גם לבחון מקומות שבהם האדם מעכב את עצמו מלהגשים את הרצונות שלו. לבדוק באילו נקודות בחיים האדם לא שלם עם עצמו ולא ממלא את עצמו בביטחון, אהבה עצמית ואמירות חיוביות. גם קשור למוטיבציה נמוכה, על האדם להבין שהעשיה שלו משמעותית ונצרכת בעולם. יש לבדוק מקומות שבהם האדם מזהה את הכוחות שלו ככוחות שליליים או לחלופין חי בתחושה שאין לו אור להעביר לעולם. גם קשור לניתוק רגשי וניתוק של האדם מהמעשים שלו. חשוב לעבוד על הגברת רגשות של שמחה, אהבה, התלהבות ולעשות פעולות שמעוררות את האש הפנימית. גם אם בהתחלה הפעולות מגיעות מתוך חוסר חשק.

נפיחות בעפעף השמאלי

עין שמאל קשורה לספירת גבורה ואילו העפעף קשור לספירת הוד. שתי הספירות האלו ממוקמות על הציר השמאלי של עץ החיים (מבנה עשר הספירות) והן נמצאות אחת מעל לשניה. הנפיחות יכולה להעיד על הדברים הבאים: ראיית החיסרון במציאות באופן מוגזם – ביקורת, שיפוטיות כלפי העולם וכלפי עצמיאו לחלופין התעלמות מוחלטת מדברים שליליים וקושי לפגוש כאב, מלחמה פנימית – סתירה בין תפיסות עולם, ערכים ואמונות, צורך לבדוק את הגבולות הפנימיים והחיצוניים, קושי להסתכל על המציאות למרות שיש בה דברים שליליים, קושי להכיל את המתרחש במציאות, קושי להודות על היסורים והמצבים המתאגרים בחיים ולהיכנע אליהם, קושי להודות באמת רגשית, לגעת בפצעים עמוקים ולעשות עליהם עבודה. וזה נורמלי שקשה כי יש תהליכים שאי אפשר לעשות לבד.

הליקובקטור

הליקובקטר הוא חיידק התוקף את הקיבה ולכן הוא שייך לספירת תפארת וליסודות האדמה, המים והאויר. לכל היסודות הללו יש נציגות במערכת העיכול. מבחינה רוחנית הוא יוכל להעיד על הדברים הבאים: קושי להכיל רגשית משהו שמתרחש במציאות בהווה, התנגדות למציאות או קושי להיכנע, קושי להכיל שינוי מבחינה זוגית / משפחתית / קריירה או כל שינוי אחר, חוסר ביטחון עצמי, קושי לקבל ולאהוב את עצמי ללא תנאי למרות הפגמים והחסרונות, קושי לחוש אהבה באופן עצמאי וצורך בעזרה חיצונית לחוש רגשות חיוביים כמו לדוגמא אכילה רגשית או דפוסי בריחה, קושי מבחינה זוגית או אמונות מגבילות בכל מה שנוגע לאהבה וזוגיות, מלחמה רגשית שמתבטאת במחשבות טורדניות

פגיעה בשמיעה באוזן ימין

מבחינה רוחנית אוזן ימין קשורה לספירת תפארת וליסוד המים. התיקון הרוחני שלה קשור לעולם הרגש, ולשמיעה של אמירות מבחוץ שגרמו לתחושות של ביקורת, הקטנה, כאב, חוסר ביטחון או חוסר אהבה עצמית. גם קשור למידת האמת – היכולת להתחבר לאמת הפנימית ולפעול לפיה. אוזן ימין גם קשורה לעצות פנימיות שאת נותנת לעצמך, כדאי לבדוק האם העצות נובעות מתוך אמונה עצמית וביטחון או מתוך חוסר ערך עצמי וחוסר אמונה ביכולת האישית להגשים. כדאי לבדוק גם את התחומים הבאים: כוח רצון, מוטיבציה, קולות פנימיים שליליים, מחשבות שליליות, אמונה לדעות של אנשים אחרים עליך, קושי לשמוע את האמת.

דלקת בדרכי השתן

דלקת בדרכי השתן קשורה לחוסר איזון ביסוד המים ולספירות תפארת ויסוד. ספירות ויסודות אלו יכולים להעיד על הדברים הבאים: פחדים וחרדות, כעסים מודחקים מזמן הילדות ,התמודדות עם הצפה רגשית עקב אירועי עבר, זהות עצמית לא מגובשת / לא מוגשמת, קושי לעבד מצבים וסיטואציות מבחינה רגשית, קולות פנימיים ואמירות פנימיות לא מקדמות, קושי לברור בין אמת לשקר

פציעה באגודל

האגודל השמאלי קשור גם למוח וגם לחלק היצרי והיאנטואיטיבי של הלב. הצד השמאלי מקושר לכוח הנקבי ולקשר עם האמא -כלומר יש לבדוק דפוסי התנהגות ודפוסי חשיבה שנלמדו מאמא ויש לדייקם. בנוסף האגודל השמאלי קשור לחיבור הרגשי וההגיוני למעשים שלנו. יש לבדוק מעשים או הרגלים שאינם מדויקים מבחינה רגשית וגם מבחינת הרצונות שלנו. לדוגמא – לעבוד בעבודה שאנחנו לא אוהבים ושלא מקדמת אותנו, להיות בזוגיות עם מישהו שלא תואם לנו מתוך חוסר ערך עצמי וכדומה. גם מומלץ לבדוק את התחומים הבאים:הקשבה לרגש, חידוד האינטואיציה, גבולות, יכולת קבלה והכלה, סבלנות, איפוק ותחושות מודחקות של כעס או שנאה. מבחינת העבודה הפנימית חשובה ההרפיה, וכלים שקשורים לשחרור של המיינד כמו תנועה, ריקוד ואומנות שלא משלבת שכל.

סיורגן

תראי המחלה הזאת היא מחלה אוטואימונית, הגורמים לה עדיין לא ברורים ולכן ניתן להתייחס באבחנה הרוחנית למערכת החיסון ולסימפטומים במקרה הנל – יובש בעיניים וכאבים ראומטיים. מערכת החיסון קשורה ליסוד האויר ולספירת תפארת. מבחינה רוחנית היא קשורה למידת האמת של האדם, להגנות הרגשיות שלו, ולדרך הרגשית שבה הוא חווה את עצמו בעולם. מומלץ לבדוק מקומות של ביקורת עצמית ושיפוטיות עצמית יתרה, גם מקומות של רגשות שליליים כמו עצבות, אובדן, כעס, יאוש או תחושות של חוסר אהבה עצמית. גם קשור ליכולת לאזן ולווסת רגשות בסיטואציות שמעוררות רגש גבוה. היובש בעיניים – הוא התגברות של יסוד האויר בגוף ומעיד על מחשבות שליליות, מחשבות טורדניות שחוזרות על עצמן שמייסרות את האדם. גם קשור לפרשנות שגויה על המציאות ועל השקפות עולם לא מקדמות. יש קשר גם לחוסר הזנה רגשית, חוסר אהבה עצמית וראיה פסימית. מבחינת הכאבים הראומטיים – יש לבדוק אירועים בילדות שהשפיעו על עיצוב תפיסת הזהות העצמית. לבדוק מקומות שבהם האדם הרגיש מוגבל, או סוג של דיכוי רגשי, דיכוי פיזי או לקיחת החופש והביטוי העצמי שלו.

גימגום אצל ילדים

הגמגום קשור לכוח הדיבור מבחינת הספירות הוא יהיה קשור לכל קו האמצע של האדם בפרט לספירות שאחראיות על הדיבור – דעת, תפארת, יסוד ומלכות. הספירות האלו אחראיות על האיברים הפנימיים והחיצוניים הקשורים לכוח הדיבור. מבחינת היסודות יהיה קשר ליסוד המים והאש. הגמגום קשור לעולם הרגש, כדי לטפל בגמגום אצל ילדים חשוב מאוד להבין מה הגורם. הגורם יכול להיות מכל מיני סיבות מולדות, גנטיות, פיזיולוגיות או רגשיות בלבד. אבל ההסתכלות הרוחנית מסתכלת על כל סוג של גמגום בהקשר לעולם הרגש. ולכן מומלץ לבדוק גם אצל ההורים וגם אצל הילד את התחומים הבאים: תגובות קיצוניות למצבים וסיטואציות, קושי בויסות רגשי או ויסות חושי, סיטואציות שיצרו מתח, פחד, חרדה, בהלה, איום. גם קשור לדיבור רגשי וליכולת להביע את העולם הפנימי החוצה במילים, לאינטיליגנציה רגשית וליכולת של האדם לנהל שיח עם עצמו ולהבין את עצמו. טוב שההורים יבחנו את התקשורת ביניהם וילמדו גם תקשורת מקרבת ורגשית מול הילד. חשוב ללמד את הילד ולעזור לו לדובב את העולם הרגשי שלו – החוויות, התחושות, האירועים שהוא עובר ואיך הם השפיעו עליו. מבחינת כלים יש לפנות למטפל מוסמך או לקלינאי תקשורת כי כמובן הכלים קשורים לגורם. אבל בגדול חשוב מאוד לתת לילד לבטא רגשות גם לא על ידי דיבור – בצעקה, במכות לשק איגרוף, בספורט, ביצירה או אומנות בעצם להעצים את הביטוי והדיבור הרגשי שלו מכיוונים אחרים במקביל לעבודה בתהליך עם גורם מקצועי בהתאם לגיל הילד.

כבד שומני

הכבד קשור ליסוד האדמה ולספירת תפארת. המחלה נגרמת בשל הצטברות של שומן בתאי הכבד. מבחינה רוחנית כבד שומני קשור להצטברות של רעלים רגשיים לאורך זמן שלא עברו עיבוד או סינון רגשי לדוגמא – אירועים משנות הילדות וההתבגרות, כעסים מודחקים, רגשות מודחקים באופן כללי ובפרט אירועים וטראומות שלא עברו עיבוד. אירועי חיים שהשפיעו על הנפש צריכים לעבור עיבוד רגשי על מנת שהאדם יבין את השיעור מהם ויצליח לשחרר אותם. במצב של כבד שומני התודעה בונה שכבות הגנה על מנת לא להרגיש את הכאב או את הפצע הרגשי. עיקר העבודה הפנימית היא לגשת לחומות ההגנה האלו ברגישות במהלך של טיפול. במהלך של טיפול מתרחש תהליך של עיבוד הרגשות וניתן להתחיל לפתח כוח פנימי שמאפשר שחרור של שכבות ההגנה שהצטברו בנפש. בנוסף ההתמודדות עם הרגשות המודחקים עוזרת לכבד מבחינה אנרגטית לפרק את שכבות ההגנה שמתבטאות בהצטברות תאי השומן.

שבר ביד שמאל

כשמדובר בילדים העבודה הרוחנית מופנית להורים.

שבר ביד שמאל קשור לספירת גבורה וליסודות האש והאדמה. יש לבדוק את תחום הגבולות, האיפוק, הסבלנות והיכולת להתמסר לתהליכים שאורכים זמן. בפרט קשור לגבולות של האדם שבונים את הזהות ואת האישיות שלו. לדוגמא ערכים ועקרונות חשובים שהאדם לא מוכן לעבור עליהם לא משנה מה יהיו הנסיבות. גבולות חזקים לפעמים קשה לבנות מאחר וזה תהליך שלוקח זמן, אך הם בונים את הנפש ואת האישיות לכל החיים, הם נחוצים על מנת לשמור על בריאות הגוף והנפש. יש לבדוק גם את הגבולות הפנימיים וגם את הגבולות בבית ובסביבה החינוכית של הילד. גם קשור לאומץ, יכולת התמודדות עם קשיים, יכולת להגיד את האמת, ויכולת בירור ואבחנה בין טוב לרע.

אלופציה

מאחר ומדובר במחלת חיסון עצמי – אוטואימונית, יש תפקיד חשוב למערכת החיסון בסיפור. הספירות המשתתפות הן חכמה בינה ודעת, ויסודות האויר והאדמה. מבחינה רוחנית אלופציה מבטאת חוסר השלמה עצמית עד כדי שנאה או תוקפנות עצמית. יש לבדוק באילו מקומות האדם לא רוצה להיראות, לא רוצה לבטא את הטוב שלו לעולם. או אולי מאמין שהטוב שלו – הוא בעצם רע. חשוב לעבוד על הזהות העצמית. גם קשור לחיבור רוחני – צריך לבדוק את נוכחות האמונה בחיי האדם, את החיבור לנשמה, האם אותו אדם מצליח להוריד לפועל את הרצונות הרוחניים שלו שמחוברים לתכלית? יש לבדוק דרך אילו שערים הוא מתחבר לרוחניות. יכול להיות שהשערים לקדושה לא מדויקים ויש לדייק אותם. לדוגמא – אדם שמחובר לבורא רק באמצעות תפילה מסידור אבל בשגרה בפועל לא חווה חיבור לרוחניות שלו. גם קשור לדאגות, מחשבות אובססיביות ודמיונות שווא.

כשמדובר בילדים העבודה הרוחנית מופנית להורים. עם זאת, זה לא אומר שהם אשמים במחלה שלה. זה רק אומר שהם יכולים לתמוך מבחינה אנרגטית ורוחנית בתהליך שלה.

מחלת הנשיקה

מחלת הנשיקה שייכת לקבוצת נגיפים כמו נגיפי ההרפס ולכן הם שייכים ליסוד האויר. המחלה עצמה פוגעת גם באיברי יסוד האדמה כמו הכבד ולכן גם יסוד האדמה מעורב במחלה זו. מבחינה רוחנית מחלת הנשיקה עלולה להעיד על קושי של האדם להכיל אנרגיות מסוימות בסביבתו. יכול להיות שהוא מרגיש רגשות עמוקים שהוא לא מצליח לבטא כמו דחיה, חוסר רצון לקבל משהו במציאות, התנגדות פנימית למעשים שלו ועוד. העיקרון הוא שהוא מרגיש שהוא לא יכול לקחת חלק במציאות הנוכחית בחייו ושמשהו גדול עליו. גם קשור ליכולת של האדם לברור בין אמת ושקר, בין טוב לרע ובין נתינה והשפעה לשימת גבול ברור בחייו. יש לבדוק דפוסי ריצוי. גם מומלץ לבדוק מקומות של כעסים מודחקים, מחשבות לא מועילות או לא מקדמות, קושי לקחת אחריות, קושי להתחייב ומקומות של חוסר חיות וחוסר שמחה והתלהבות מהחיים.

צליאק

צליאק נחשבת מחלה תורשתית העובדה שהיא פגשה את שני הילדים יכולה להעיד שהעבודה הפנימית מופנית גם להורים ובכלל יתכן למצוא את ההיבטים הרוחנים גם אצל קרובי משפחה אחרים. צליאק קשורה ליסודות האדמה והמים ולספירת תפארת וחסד. מבחינה רוחנית הצליאק קשורה לקושי לעבד רגשות וללמוד מהם את השיעורים החיוביים והמקדמים בחיים. יתכן והאדם מזהה כוחות חיוביים ועוצמתיים בעצמו ככוחות שליליים. מומלץ לבדוק מקומות של חוסר חיבור עצמי, חוסר אהבה עצמית, כישרונות גלומים וחבוים שהאדם לא מאפשר להם לצאת החוצה. גם קשור לביטוי רגשי, עבודה פנימית אמיתית וכנה, יכולת של שחרור רגשות החוצה מהמערכת, רגישות יתר וצורך בחיזוק החוסן הרגשי. גם קשור למחשבות שליליות ותפיסת זהות שלילית.

שעורה בעין ימין

עין ימין קשורה לספירת חסד. תפקיד העיניים הוא להעביר מידע מהחוץ לפנים דרך חוש הראיה. הדלקת עלולה להעיד על ההיבטים הבאים: קושי בראיית הטוב וחצי הכוס המלאה, אופטימיות יתר – התעלמות מדברים שיש לתקן, נתינה ללא גבול, קושי להיפגש עם רגשות שליליים או כואבים, קושי באמונה עצמית וערך עצמי, מחשבות שליליות על איך האדם נתפס בעיני החברה, קושי באהבה עצמית.

כאבים במפרקי הירך(שינה והליכה)

לפי הקבלה יש שוני בין ירך ימין לירך שמאל. הירכיים קשורות לספירות נצח הוד ויסוד, הן תומכות במבנה הגוף ואחראיות על חיבור בין פלג הגוף העליון לתחתון.הרגלים קשורות להעברת המידע הרוחני והאנרגטי מהתודעה והרגש לעולם הגשמי – אל המעשים.מבחינה רוחנית הירכיים קשורות לתחומים הבאים:ירך ימין – הרגלים שליליים, התמכרויות, זיכרונות שליליים, קושי בלקיחת יוזמה, דפוסי שליטה, קושי להרפות, עשיית יתר, אחריות יתר, מחלוקת וצורך להיות צודק תמיד. ירך שמאל – הימנעות מעשיה, קורבנות, תחושה של חוסר יכולת להשפיע על המציאות, קושי בהכנעה, קושי בקבלה, קושי להודות באמת ולעשות חשבון נפש.

רגישות בחניכיים

החניכיים קשורות לספירת מלכות וליסוד האדמה. אודם ורגישות בחניכיים יוכלו להעיד על קושי שמתרחש במציאות חייך כרגע ואת לא יודעת איך להגיב אליו. יכול להיות שיש מלחמה פנימית לגבי אותו עניין. גם קשור לביקורת על הסביבה ועל המציאות, לבדוק ניסיונות לשלוט במציאות, לעשות מניפולציות בדיבור או לשנות התנהגות של אנשים קרובים. יכול להיות גם באופן הפוך שמישהו אחר עושה את זה לך. יתכן שאת עוברת שינוי במציאות הפיזית והגשמית שלך עכשיו זה יכול להיות שינוי של מקום עבודה, מעבר דירה, פרידה או זוגיות חדשה, או אפילו שינוים ברמת הגוף כמו הורדה או עליה במשקל או אפילו שינוי חיובי כמו חיטוב. לבדוק אילו שינוים מתרחשים במציאות ומשפיעים עליך רגשית. גם לבדוק את התחומים הבאים: כעס, קושי בביטוי רגשי, התנגדות למציאות, קושי להכיל ולקבל את המציאות כפי שהיא.

אנורקסיה

כל הפרעות האכילה מבחינה רוחנית קשורות ליסוד האדמה. יסוד האדמה הוא היסוד הבסיסי שאחראי על ההזנה ועל פעולת האכילה. באנורקסיה ישתתף גם יסוד האש שאחראי על כוח הרצון ועל תחושת החיות. אנורקסיה יכולה להתבטא כצעקה של הנפש וכאמירה של התודעה שאינה מוכנה לקבל מהעולם החיצוני דבר. יתכן ואותו אדם קיבל עזרה שפגעה בו או האמין באנשים שבגדו באמון שלו ולכן החליט שעדיף לו לא לקבל לעצמו דבר מבחוץ. דפוס נוסף הקשור לאנורקסיה הוא דפוס של שליטה במציאות. יש לבדוק באילו מקומות האדם חש תחושות של אובדן שליטה וכי הפעולה היחידה שהוא יכול לשלוט בה היא האם לאכול או לא. כדאי מאוד לבדוק טראומות ילדות ודפוסים הקשורים למערכת היחסים עם האמא. האם האמא הזינה אותו באהבה חום מעבר לצרכים הפיזיים? לבדוק משקעים משנות הילדות המוקדמות הקשורות לבית ולסביבה הקרובה. לבדוק גם דפוסים של: יאוש, עצבות, תחושת סופניות, התנגדות למציאות, חוסר רצון לחיות, חוסר חשק לפעולות מהנות, כעסים, חסימה באהבה עצמית וקושי להרגיש שמגיע לי להתמלא בטוב.

קרע במיניסקוס ושחיקת דיסק בברך

הפגיעה קשורה ליסוד האדמה ולספירת נצח. הדיסק והקרע קשורים ליסוד האדמה – לקרקע של האדם, לילדות שלו, לתפיסת הזהות העצמית שלו. יש לבדוק תפיסות עולם שליליות שהאדם מאמין בהן לגבי עצמו ויצרו את תפיסת הזהות העצמית שלו. יתכן אירועים שהתרחשו סביב דמויות סמכותיות בילדות שפגעו בביטחון העצמי שלו כמו לדוגמא הורים, מורים או כל דמות סמכותית אחרת. לבדוק עניינים הקשורים לביטחון עצמי וביטחון כלכלי בפרט אמונה וביטחון בבורא. גם לבדוק הרגלים שחוזרים על עצמם והאדם מתקשה להפסיק אותם כמו התמכרויות. קשור באופן כללי לדפוסים של אובססיה, צורך להוביל ולהצטדק, אחריות יתר, עשיית יתר. גם קשור לקושי של האדם לראות את הטוב כחזק יותר מהרע.

קוצר ראייה

העיניים קשורות לספירות חסד וגבורה מבחינה רוחנית עין ימין אחראית על ראיה מרחוק ואילו עין שמאל אחראית על ראיה מקרוב. מתייחסת לשני המצבים: קוצר ראיה מרחוק – קשור לספירת חסד וליכולת של האדם לראות את התמונה המלאה. יכולה להעיד על קושי לראות את הדברים הטובים, קושי להסתכל באופטימיות על המציאות ולראות את חצי הכוס המלאה. גם קשורה לחוסר אמונה עצמית או חוסר אמונה כללית, עשיה ונתינה ללא גבול, דפוסים של ריצוי וקושי בביטוי אהבה או ביטוי אהבה לא מאוזן. קוצר ראיה מקרוב – קשור לספירת גבורה, עלול להעיד על הקושי של האדם להתמודד עם הדברים השליליים בחייו. יתכן שהוא מעדיף להדחיק ולא לראות את הרגשות השליליים. גם יתכן שהוא מעדיף להעלים את האמת ולא להתמודד עם ההשלכות שלה. קשור לביקורת עצמית וביקורת על הסביבה, שיפוטיות וקושי לעמוד מול אתגר וקושי ולהתמודד איתו. גם קשור לקושי להציב גבולות ברורים.

אבנים בכיס המרה

אבנים בכיס המרה קשורות ליסוד האדמה והאש ולספירת תפארת. המחלה תעיד על כעסים שהצטברו לאורך זמן והודחקו, יתכן אפילו כעסים מודחקים משנות הילדות המוקדמות. האבנים מעידות גם על רגשות שליליים אחרים שנוצרו כמו עצבות ונקודות כאב לא פתורות בנפש. האבנים יעידו על צורך בהנעה פנימית רגשית ולימוד כלים לעבודה פנימית מעמיקה. מומלץ להתבונן בתחומים כל אירועי ילדות מוקדמים ולפרק את האמונות המגבילות שהן יצרו. גם כדאי לבדוק רגשות ודפוסים של יאוש, דיכאון וקושי לעבד רגשות שליליים ולהסיק מהם מסקנות חיוביות. יש לבדוק הרגלים שליליים שחוזרים על עצמם, קושי בדחיית סיפוקים, ותקיעות בביטוי רגשי.

אבעבועות רוח

הי קודם כל במקרה של תינוקות האבחנה הרוחנית תינתן להורים מאחר והילד נמצא תחת אחריותם האנרגטית והרוחנית עד גיל מסוים. ולכן הם יכולים לתמוך בו רוחנית על ידי עבודה פנימית. במקרה הנ”ל האבעבועות קשורות ליסוד האויר וליסוד האדמה. מומלץ שההורים יעשו עבודה פנימית על העולם הרגשי שלהם ובפרט על ההגנה הרגשית. לבדוק דפוסים של רגישות יתר או להפך חוסר רגישות כלל ואפילו קרירות. כדאי לבדוק דפוסים של חוסר גבולות זה יכול להיות דיבורים שעוברים את הגבול, התמכרויות או תאוות מסוימות שעוברים את הגבול שלהם. גם לבדוק את מצב העבודה הפנימית של ההורים האם הם עושים עבודה עם החיים עצמם ומבינים את השיעורים מהם? או שהם חיים על אוטומט ומדחיקים? כדי לחזק את הגבולות וההגנות הרגשיות מאוד חשוב ללמוד את השיעורים מהחיים ולהתפתח איתם. גם לבדוק דפוסים של מחשבות שליליות, מחשבות אובססיביות, ביקורת, שיפוטיות או העלמת עין מהאמת. גם מומלץ מאוד לבדוק בין בני הזוג עניינים שהם לא מדברים עליהם, עניינים שהם מעדיפים להדחיק או לטאטא מתחת לשטיח – להציף ולפתור את העניינים הללו.

השימוטו

מבחינה רוחנית המחלה קשורה ליסוד האויר, המים וספירת דעת. המחלה עלולה להעיד על ניתוק עצמי וחוסר חיבור עצמי ברמה העמוקה. יש לבדוק בעיות בגיבוש הזהות העצמית או אירועים שגרמו לאישה לגבש תפיסת זהות שלילית על עצמה. המחלה יכולה להעיד על שנאה עצמית עד כדי רצון להתנתק מעצמה ולהיות מישהי אחרת. יש לבדוק מקומות של טראומות בפרט טראומות מיניות או אירועים שפגעו בתפיסת הנשיות והמיניות. לבדוק מקומות של ילדה פנימית כואבת שלא ביטאה את הטראומות שלה. יתכן שבשל אותן טראומות היא מאשימה את עצמה או מתביישת באירועים שעברה, קשור גם לדפוסים של האשמה עצמית. גם קשור לרגשות של פחדים, חרדות ותקשורת עצמית לקויה. יש לחדד את דרך העברת המסרים בין השכל לבין הרגש – כלומר להעצים אינטיליגנציה רגשית על ידי כלים לעבודה פנימית עדיפות להתבודדות בדיבור ובכתיבה. גם לבדוק מחשבות שליליות, אובססיות, תאוות אכילה, כעס, ניתוק מהיעוד, עקשנות וחוסר בחוויה רוחנית.

הפרעות קשב וריכוז

כשהפעת הקשב מחמירה והאדם לא מצליח לעשות פעולות פשוטות וגם חווה סימפטומים נוספים יש לבדוק את יסוד האויר והאש שלו. יש לבדוק את החיבור של האדם למציאות ולרצון האמיתי שלו. יתכן והוא פועל בניגוד ליעוד או בניגוד לרצון הנשמה שלו ולכן הוא לא מסוגל להתרכז בפעולות. גם כדאי לבדוק כל מיני טראומות או רגשות שהאדם מדחיק בחיי היום יום ולא מקבלים פורקן. יש לבדוק מה מפריע לאדם להתחבר למציאות. גם כדאי לבדוק חוסר ביטחון וחוסר ערך עצמי.

תחושת קור\חום קיצוניים

ויסות טמפרטורת גוף קשור ליסודות האש והמים ולספירת תפארת. בשני המצבים יש לבדוק את מצב איזון הרגש – כשכל הזמן חם לבן אדם – זה אומר שהוא ברגשות של עודף: עודף אנרגיה, עודף אהבה, עודף התלהבות, שמחה, או רגשות שליליים כמו כעס, זעם והתפרצויות חסרות סבלנות. כשכל הזמן קר לבן אדם- הוא בחוסר של רגשות חיוביים, חוסר אנרגיה, חוסר אהבה, חוסר שמחה והתלהבות, ובמקום כעס הוא יחוש הכנעה, פחד, חרדה, קורבנות ומצוקה פנימית. במצבים אלו יש לבדוק מה מאיים על האדם במצב של איזון. יתכן והאדם לא מכיר מצב של בריאות ונחת או שאין לו כלים להתמודד במצב מאוזן, רק במצב קיצון. יתכן והאדם עבר חיים מאוד קיצוניים שגרמו לו ללמוד רק איך שורדים במצבים קיצוניים ולא לימדו אותו איך חיים מתוך נחת. גם קשור לתנועות רגשיות קיצוניות לדוגמא הצבת גבול חד או נוקב מדי, שינוי מצב רוח מהיר מדי או תגובות אימפולסיביות. כדאי לבדוק גם: ויסות חושי, ניתוק מהאמת הפנימית, קושי באהבה עצמית ללא תנאי, ולהוסיף כלים שמערבים מדיטציה נשימה ופעילות גופנית.

אבנים בכליות

לפי הקבלה הכליות קשורות ליסוד המים ולספירת תפארת. האבן בכליה קשורה גם ליסוד האדמה. קודם כל יש לבדוק את גיל החולה, ההסתברות גבוהה יותר אצל אנשים מבוגרים. ככל שגיל החולה צעיר יותר כך המצב הרגשי עמוק וחמור יותר. מבחינה רגשית אבנים בכליות מעידות על רגשות עוצמתיים של כעס, מתח, לחץ, חרדה, פחד וחוסר ביטחון עצמי. יש לבדוק טראומות ילדות שנמשכו לאורך זמן ולא קיבלו ביטוי. גם טראומות או אירועי ילדות שהאדם הדחיק לאורך זמן. יש לבדוק מקומות של זהות עצמית לא מגובשת, בעצם האדם לא מכיר את עצמו ואת העוצמות הפנימיות שלו. יתכן בעקבות קולות פנימיים שליליים שמורידים אותו למטה. גם קשור לחוסר אמונה, תחושה של חדירת גבולות, רגשות תקועים שחוסמים את המערכת והאדם לא מצליח לעבד או לשחרר אותם.

שלבקת חוגרת

שלבקת חוגרת בגיל 40 קשורה ליסודות האויר והאדמה. בגדול מי שקיבל אבעבועות בילדות רוב הסיכוים שלא ידבק בשלבקת בגיל מבוגר מאחר והנגיפים הם מאותה משפחה, ותיתכן חיסוניות טבעית. במידה והייתה הדבקה בגיל 40 יש לבדוק את אירועי הילדות שהאדם לא עיבד. עליו לבדוק אילו דפוסים שנצרבו בילדות או אירועים מבית ההורים שהוא לא פתר והם משפיעים עליו עד היום. גם לבדוק דפוסים הקשורים למחשבות שליליות של האדם על עצמו ולדרך שבה הוא תופס את עצמו. גם לבדוק דפוסים של חוסר ביטחון וקושי לבטא את הכישרונות החיוביים שלו החוצה לעולם. לבדוק מקומות של חוסר התאמה בין העולם הפנימי לחיצוני. גם קשור למחשבות של האדם על הדרך שבה אחרים רואים אותו ולמה הם חושבים עליו. כמובן כחלק מתהליך הריפוי הוא יבין שזה לא רלוונטי ברוב המקרים. לבדוק עניינים הקשורים לגבולות ולקושי להבחין בין טוב ורע ובין אמת לשקר.

שבר באצבע ברגל ימין

שבר באצבע רגל ימין קשור לספירות נצח ומלכות וליסוד האדמה. קודם כל יש לבדוק את מציאות החיים הנוכחית – האם האדם נמצא במערכת יחסים לא בריאה, עבודה שלא מקדמת ולא נכונה לו, איזה שהוא פרויקט שהוא סובל בו או כל מקום אחר שהאדם נמצא בו ויכול להיות שהוא לא נכון עבורו. יתכן והשבר מסמן לאדם לעצור את ולהתבונן בדרך שלו, יכול להיות שזאת קריאה לחישוב מסלול מחדש ויצירת שינוי. גם כדאי לבדוק כיוון חיים לא ברור, חוסר הדרכה, קושי להנהיג את עצמו ואת חייו ותחושת חוסר עצמאות. קשור גם לחוסר ביטחון עצמי, חוסר ביטחון כלכלי, אובססיות, מחשבות טורדניות, קושי בלקיחת יוזמה, עשיית יתר ודפוסי שליטה.

שטף דם בעין שמאל

שטף דם בעין שמאל קשור לספירת גבורה וליסוד האדמה. קשור לדפוסים של ביקורת, שיפוטיות והסתכלות פסימית על החיים. יכול להיות ביקורת עצמית ויכול להיות גם כלפי אחרים. יש לבדוק את תחום הגבולות, מה היחס של האדם לגבולות האם הגבולות שלו נוקשים או פרוצים מדי. גם לבדוק עניינים שהוא מנסה להסתיר, או לא להתמודד איתם. לבדוק איזה דברים הוא לא רוצה או לא מסוגל לראות בחיים. קשור גם לרגשות של כעס, עצבות, יאוש, חוסר סיפוק, חוסר הגנה וחוסר כלים להתמודד במצבים של חושך וכאב רגשי.

כאבים ביד שמאל

יד שמאל קשורה לספירת גבורה. כאב ביד שמאל יעיד על חסימה או תקיעות בתחומים הקשורים לספירת גבורה. יש לבדוק תודעה של עושר ועוני – כלומר לבדוק האם האדם מרגיש עשיר ברוחניות ובעולם הפנימי שלו. לבדוק באילו מקומות הוא מרגיש עני או קבצן. גם לבדוק מקומות של קושי בקבלה, קושי לקבל עזרה, לקבל מחמאות, עצות, הדרכה, לקבל רגשות של אדם אחר או כל סוג אחר של קושי לקבל. יש לבדוק רגשות של פחד, חרדה, כעס, זעם ושנאה שלא מקבלים מקום. גם לבדוק דפוסים הקשורים לדחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות.

כאבים ביד ימין

יד ימין קשורה לספירת חסד ולעולם הרגש. יש לבדוק תודעה הקשורה לחכמה וסיכלות – לבחון מקומות של החלטות חכמות, ביטוי של כישרונות, קבלת הזדמנויות, בחירות נכונות לעומת טעויות ובחירות שגויות שאנחנו מרגישים שעשינו. מהטעויות יש ללמוד את השיעורים ולהסיק מסקנות לעתיד, אך ההסתכלות הבריאה על טעויות העבר צריכה להיות בהשלמה. מאחר וגם הטעויות מדויקות, למרות שאולי כרגע קשה לראת את זה. גם לבדוק דפוסים של אגואיזם וגאווה פנימית, קושי בביטוי חום ואהבה, קושי לבטא רגשות במגע, חוסר אהבה עצמית, חוסר אמונה עצמית ואמונות מגבילות הקשורות לשפע.

פגיעה עצבית

פגיעה עצבית ברגלים קשורה ליסודות האויר והאדמה ולספירות נצח והוד. מבחינה רוחנית יש לבדוק חוסר איזון בעולם המחשבה. לבדוק מחשבות טורדניות, נתינת מקום למחשבות לא רלוונטיות ולא מקדמות. גם מומלץ לבדוק טראומות ילדות שמנהלות את תת המודע, אירועים הקשורים לילדות ולא קיבלו פתרון או מענה. יתכן אירועים שיצרו חוויה של הגבלה מחשבתית או פיזית. גם לבדוק מקומות שבהם האדם לא נאמן לאמת או לערכים הפנימיים שלו. מקומות שבהם הוא הולך נגד עצמו. יש לבדוק מתי התרחשה הפגיעה העצבית ולבחון אילו גורמי לחץ התרחשו סביבה. להתבונן על הרגלים שליליים או התמכרויות- לבדוק לאילו מקומות לא טובים הרגלים של האדם מגבילות אותו מללכת אליהם. גם לבדוק דפוסים כמו אחריות יתר, קושי להודות באמת, חוסר ביטחון וחוסר יציבות רגשית. הרגלים קשורות לשורשים של האדם, לקרקע שלו. לבדוק באילו מקומות בנפשו הוא התנתק מהשורש שלו.

גירוד בעיניים

מבחינה רוחנית העיניים קשורות לספירות חסד וגבורה, הגירודים מעידים על משהו שמטריד את האדם ולא נותן לו מנוח. יש לבדוק איזו מציאות האדם רואה שמטרידה אותו ולא נותנת לו מנוח. יכול להיות שהוא לא יודע איך לפרש את הסיטואציה הזאת ואין לו כלים להגיב לה. יכול להיות שהוא גם לא מודע עד הסוף למצב כמו לדוגמא אם הוא נמצא במערכת יחסים רעילה ונרקיסיסטית ועדיין לא זיהה את המצב. גם חשוב לבדוק את השקפות העולם של האדם – אופטימיות, ראיית הטוב, יכולת זיהוי החיסרון והשלמה עם העובדה שיש חסרונות, פסימיות. יש לבדוק השקפות עולם לא נכונות ולעבוד על איזון ברמת המחשבה. גם קשור ליכולת של האדם לראות את הטוב בעצמו, וליכולת לראות את האמת ולא להתעלם ממנה. במצב של גירודים יש לבדוק מאיזו אמת האדם מתעלם ואיזה רגשות הוא מנסה להדחיק.

כאב באצבעות ביד שמאל

יד שמאל קשורה לספירת גבורה וליסוד האש. אזור האצבעות קשור למספר תחומים רוחנים ולכן הכאב יעיד על תיקון שורש – כלומר תיקון של משהו שמשפיע על מספר תחומים בחייך. קודם כל חשוב לבדוק את המעשים אילו מעשים שלך עוברים את הגבול או לא עומדים בגבולות שאת מציבה לעצמך. לדוגמא התמכרויות או קושי בדחית סיפוקים. גם כדאי לבדוק קושי לקבל – מחמאות, כסף, עזרה, אהבה, או כל דבר אחר. הכאב יכול להעיד על כאב רגשי עמוק יותר שקשור לרגשות של כעס, זעם, שנאה פחד וחרדה. גם כדאי לבדוק דפוסים של ביקורת ושיפוטיות עצמית מחמירה. חשוב ללמוד להתקדם מתוך אהבה עצמית. העיקרון הוא לשחרר את הכאב מכל המקומות בחיים שיצרו את הדפוסים האלה. וכמובן ללכת לרופא לבדוק אם יש גורם, האבחנה הרוחנית לא מחליפה בדיקה\טיפול רפואי.

גמישות יתר

גמישות יתר קשורה ליסוד האדמה והמים ולספירת חסד. יש לבחון מקומות של תחושת חולשה פנימית, רגישות יתר, פחד, חרדה, חוסר ביטחון, פחד מאיומים צעקות או יחסי מרות. גם לבדוק קושי לעמוד בלחץ חברתי או דפוסים של ריצוי. בעצם מקומות שבהם האדם לא מצליח לשמור על עקרונות וערכים אישיים ולא מציב גבולות כראוי. גם לבחון מקומות הקשורים לצורך בהתחזקות – חיזוק ביטחון, חיזוק כוח פיזי וחיזוק האמונה העצמית. גם קשור למקומות שבהם האדם כנוע ומקבל כל דבר שקורה לו מבלי להביע את הרצון האישי שלו או להציב גבולות. יתכן והאדם לא מודע לרצונות שלו ולא יודע כיצד להביע אותם. גמישות יתר גם קשורה לקושי לשמור על איזון נפשי וחוסר יציבות. חשוב לבחון אנשים ומערכות יחסים שבמסגרתם האדם מתנהג לפי רצונם של אחרים ומרגיש מנותק מהזהות האישית שלו. קשור גם לדפוס של התערבבות רגשית ואנרגטית עם אנשים אחרים ולקיחת אחריות על התנהגות של אנשים אחרים או פוגעניים. תחומים נוספים קשורים: כעסים מודחקים, חוסר לגיטימציה לכעוס או לשחרר כעסים, חוסר שליטה. כיוון חשיבה: אימוני כוח בהתאמה של איש מקצוע

מחלות אוטואימוניות

בגדול לכל מחלה יש היבט ספציפי אבל באופן כללי כל המחלות האלו קשורות לכשל וחוסר איזון של מערכת חיסון. מבחינה רוחנית זה אומר שכל כוחות ההגנה והשמירה של האדם מופנים כנגד עצמו. כלומר מתרחש תהליך בנפש שבמסגרתו האדם מזהה את עצמו או את כוחותיו כשליליים ואף מסוכנים. זה יכול להיות אפילו תכונות חיוביות וטובות כמו רצון לעמוד על שלו, רצון להציב גבולות, רצון לדבר ולשתף את עולמו הפנימי. יתכן שמתי שהוא במהלך חייו האדם למד שהעוצמות שלו הן שליליות ושאסור לו לבטא אותן. מחלות אוטואימוניות גם קשורות לקושי באבחנה בין טוב לרע, בין אמת לשקר או בין חיובי ושלילי. כלומר האדם נמצא בתחושת ספק מתמיד לגבי האמת. גם קשור לקושי להתחדש, ביקורת עצמית ושיפוטיות, תחושת חוסר הגנה, קושי לבטא את היחודיות, וחסימה בתחום של אהבה ללא תנאי.

תסמונת נפרוטית

מבחינה רוחנית המחלה קשורה ליסודות האויר והמים ולספירת תפארת. היא קשורה לזהות העצמית של האדם ולחיבור שלו לעולם הרגש. יתכן והאדם מזהה את עצמו בצורה שלילית או למד לזהות את הכוחות החיוביים שבו בצורה שלילית ולכן הוא לא מעריך אותם. לבדוק דפוסים של ריצוי או קשרים חברתיים של ניצול, גם קושי להבדיל בין אמת לשקר ובין חיובי לשלילי. קשור לערך עצמי נמוך ולקושי לבטא את הכישרונות והעוצמות שלו לעולם. גם קשור לדפוס של קושי לקבל טוב לעצמו או תחושה שהוא לא ראוי. גם קשור לניתוק רגשי וקושי לעשות עבודת מודעות רגשית, הדחקה רגשית ופחד להתמודד עם הרגשות השליליים. כאשר אדם מפחד להתמודד עם רגשות שליליים הוא גם לא מתחזק ולא מתפתח. קשור גם לקושי בניתוח והבנה של סיטואציות, קושי לעשות עיבוד וסינון רגשי למצבי חיים ומחסור בכלים לעבודה פנימית.

אקנה

אקנה יכולה להעיד על מלחמה פנימית שאף אחד לא רואה, בעצם מלחמה רגשית או מחשבתית שמתרחשת בעולם הפנימי והאדם לא מבטא אותה החוצה ולא משתף במה שעובר עליו. טראומות ילדות שעולות על פני השטח ומבקשות להשתחרר. אירועים מעצבים, זיכרונות וכל מיני השפעות שהאדם מדחיק ולא מתמודד איתן. לשים לב לרגשות מודחקים. פער בין העולם הפנימי למציאות החיצונית – האקנה גם קשורה לפער בין הפנים לחוץ. לדוגמא הוא יכול להרגיש בתוכו משהו מסוים אבל בפועל הדברים שונים לגמרי. או שיש פער והבדל בין מי שהוא באמת מבפנים לבין הדרך שבה הוא מבטא את עצמו מבחינה חיצונית. האקנה גם קשור לפחד וחוסר ביטחון מדעות של אנשים אחרים וממה שהם יחשבו עליו. מומלץ לבדוק גם רגשות של מתח ולחץ מאוד עמוקים שלא מקבלים פורקן.

שיניים נשברות

מבחינה רוחנית כל תהליך פיזיולוגי שמתרחש בגוף קשור גם לתהליכים רגשיים. במקרה של השיניים יש לבדוק את יסוד האדמה וספירת מלכות. כדאי לבדוק את מצב הביטחון הכלכלי, מקום העבודה, הפרנסה, קריירה וכל התחום שקשור לשפע כלכלי. גם כדאי לבדוק קושי לשמור על ערכים ועקרונות חשובים וקושי לשמור על גבולות. השיניים קשורות לבית ולשנות הילדות – מומלץ לבדוק טראומות ילדות לא פתורות בפרט טראומות הקשורות לזהות העצמית, ולגיבוש זהות עצמית בריאה. גם קשור לקושי לבטא את העוצמה, קושי בחיבור עצמי, דיבורים שליליים על עצמך או על המציאות.

כאב בקרסול

קרסול שמאל קשור לספירות הוד ומלכות וליסוד האדמה. מומלץ לבדוק את מערכת היחסים עם האמא או דפוסים שנלמדו מאמא בילדות. כדאי לבדוק אם יש רגשות חסומים כמו כעסים, טינה או טראומות מולה ולשחרר אותן. לבדוק גם תחומים של גבולות, דפוסים של ביקורת ושיפוטיות וקושי להרפות שליטה ולקחת צעד אחורה. קרסול שמאל גם קשור ליכולת לקבל את המציאות ולהכיל אותה, או לדפוסים של שליטה והתנגדות למציאות. קשור גם להדחקה של רגשות או מצבים שליליים וקושי להודות באמת על מנת לתקן את המצב. לבדוק גם דפוסים של הכנעת יתר – כמו לדוגמא קורבנות, יאוש או תחושה סופנית שאומרת שאין מה לעשות כדי לשפר את המציאות.

אפילפסיה רולנדית

חשוב להבין שזו סוג של אפילפסיה שאמורה לחלוף בשנות ההתבגרות היותר מאוחרות, השיא שלה זה בדיוק השנים 8-9. האבחנה הנכתבת במדיה מיועדת להורים בלבד כתומכים רוחניים בתהליך הריפוי שלה. אפילפסיה קשורה ליסוד האויר ולספירת דעת. האפילפסיה יכולה להעיד על חוסר איזון בעולם המחשבה. מומלץ לבדוק מחשבות אובססיביות, חוסר שליטה במחשבות, דמיונות, מחשבות שליליות או מחשבות לא רלוונטיות ולא מקדמות. גם לבדוק את החיבור הרוחני של האדם – את החיבור שלו למשמעות החיים, למשמעות של הקיום ושל המעשים שלו בעולם. קשור גם לחיבור של האדם ליעוד שלו ולאור שהוא בא להשפיע לעולם. יש קשר גם לחיבור עצמי ואינטיליגנציה רגשית, יש לבדוק את החיבור בין המחשבות לבין הרגשות. הציר שנקרא – לב ושכל. כמו כן לבדוק מקומות של ניתוקים מהמציאות או רצון לברוח באופן כללי. מומלץ לשפר את התקשורת העצמית והאינטיליגנציה הרגשית על ידי כלים לפיתוח מודעות כמו התבודדות בדיבור ובכתיבה, או כתיבת דיאלוג בין הלב לבין השכל. מומלץ גם לשפר ולהעמיק את התקשורת בין אבא לאמא ולהעצים את החיבור לבית ולמשפחה. כשיסוד האויר פגוע חשוב לחזק את הקרקע.

חוסר נוחות במערכת העיכול

מבחינה רוחנית מערכת העיכול קשורה ליסוד האדמה ולספירת תפארת. חוסר נוחות במערכת העיכול, גזים ונפיחות בקיבה קשורה ליכולת של האדם להכיל את המציאות ולעבד אותה. כלומר כל דבר שקורה לנו במציאות אנחנו צריכים להכיל ולעכל מבחינה רגשית. במצבים שבהם יש לנו קושי או חסימה לקבל את המציאות כפי שהיא יכולה להופיע חוסר נוחות במערכת העיכול. חשוב לבדוק את העניינים המתרחשים במציאות בהווה ואיך הם משפיעים על הרגש. גם לבדוק מקומות שבהם האדם לא מקבל את עצמו עם שלל התכונות שלו. גם קשור למקומות שבהם האדם הולך נגד האמת הפנימית שלו. לדוגמא עבודה שמתנגדת עם הערכים שלו או מעשים שנוגדים את האמונות שלו. יש לבדוק מתי האדם מרגיש שהוא הולך נגד עצמו. גם לבדוק תחומים כמו: חוסר ביטחון עצמי, ביטחון כלכלי, יציבות רגשית, אהבה עצמית ללא תנאי.

כאב ראש מקבצי

מבחינה רוחנית הוא יהיה קשור ליסוד האויר ויסוד האור ולספירות חכמה בינה ודעת. כאב ראש מקבצי יכול להעיד על חסימה בחיבור לחלקים הרוחניים ולתודעה העליונה. יתכן קושי בקרקוע של מחשבות, רעיונות, רצונות או קושי בהגשמה ומימוש. גם קשור למחשבות שווא, דמיונות, וחוסר אמונה בבורא בנוגע לדברים מסוימים בחיים. כאבי הראש יכולים להעיד על סימן לאדם לבדוק את המחשבות שלו ואת כיוון חייו. לבחון האם הוא מסתכל קדימה, מה הוא רואה בעתיד שלו, מה הוא רוצה שיתקיים ואילו מטרות חשובות לו ומה הוא עושה כדי להגשים אותן. גם קשור למחשבות לא רלוונטיות ולא מקדמות, קושי בראיה קדימה, עומס מחשבתי. יועילו מאוד פעילות גופנית ותרגילי נשימה.

פטריה בנרתיק

פטריה בנרתיק קשורה ליסודות האדמה והמים ולספירת יסוד. כדאי לבדוק קודם כל את עולם הרגש – בפרט מקומות של הצפות רגשיות ורגשות סוערים. מבחינה מחשבתית פיזור מחשבתי, הסקת מסקנות שגויה, וזמני ניתוק ארוכים מהרגיל. גם לבדוק אנרגיות או אנשים בסביבה שגוזלים ממך זמן או אנרגיה ושאת מרגישה מרוקנת לאחר מפגש איתם. יתכן גם קשרים זוגיים שגוזלים אנרגיה ואינם מקדמים. קשור גם לגבולות – גבולות פנימיים וגבולות חיצוניים. גבולות שאת שמה לעצמך או לסביבה. גם לתחושה של חדירת גבולות או טראומות ילדות באופן כללי שלא קיבלו עיבוד. קשור לחיבור למיניות, תפיסת הנשיות וצורך באיזון אנרגיה נקבית. גם מומלץ לבדוק את מערכות היחסים מול גברים ואת ההתנהלות מולן. מומלץ לשאול את הגוף ואת איבר המין מדוע הוא עוצר אותך מלהתחבר? קשור גם להשפעה שלילית מהסביבה שחודרת פנימה לעולם הפנימי, לרגשות של כעס ויאוש ולחיבור בריא לילדה הפנימית.

חיידק בשיליה

מבחינה רוחנית חיידק שליה קשור למשפחת הסטרפטוקוק והוא מאוד נפוץ והוא יושב בפי הטבעת. מבחינה רוחנית זה קשור ליסוד האויר האדמה וספירת יסוד. מומלץ לבדוק את עולם המחשבה – מחשבות לא מאוזנות, מחשבות טורדניות, זיכרונות, חרדות ופחדים ודפוסים לא בריאים בזוגיות. גם כדאי לבדוק טראומות ילדות מבית ההורים או מהזוגיות של ההורים שמשפיעות על תפיסת הזוגיות וההתנהלות במערכת היחסים כיום. גם כדאי לבדוק את החיבור לנשיות, החיבור למיניות והחיבור לאימהות. קשור לדפוסים של חוסר ביטחון, חוסר הגנה, קושי לשחרר רגשות, קושי לסלוח, כעסים מודחקים, ניתוק עצמי וקושי בתקשורת בין השכל לבין הרגש.

פריצת דיסק צווארית

פריצת דיסק בחוליות הצוואריות קשורה לספירת דעת וליסוד האויר. מומלץ לבדוק רגשות של כעס, התנגדות למציאות, עקשנות וחוסר רצון לקבל את המציאות כפי שהיא ולעבוד איתה. לבחון מקומות שבהם השכל חונק את האמונה ומפריע להתחבר לנשמה ולחלקים הרוחניים בתודעה. גם לבדוק דפוסים של חוסר איזון במחשבה או ברגש, או ניתוק בין המחשבות לרגשות. גם לבדוק אמונות מגבילות, השקפות עולם שליליות ולא נכונות או תפיסות עולם שגורמות לפרשנות שגויה ולא נכונה על המציאות. קשור גם לחיבור עצמי לקשר של האדם עם עצמו, לאינטילגנציה רגשית ולשיח פנימי. לבדוק תקיעות בתפקודים אלו. תחומים נוספים שכדאי לבדוק: חוסר ערך, הכנעה כלפי אנשים או גורמים חיצוניים, זהות עצמית לא מגובשת, קושי בשמירה על ערכים ועקרונות חשובים בחיים.

כאבי כתפיים וצוואר

כאבי כתפיים וצוואר מבחינה רוחנית קשורים לספירות דעת חסד וגבורה וליסוד האויר. ספירות ויסודות אלו קשורים לקשר בין המחשבה לבין הרגש. מומלץ לבדוק עומס פיזי או עומס מחשבתי ורגשי מהתקופה האחרונה. גם לבדוק תחושה של התמודדות לבד מול אתגרים בחיים וקושי באמונה – אמונה עצמית או אמונה כללית. גם קשור לאמונות מגבילות. יש לבדוק חסימה פנימית ובפרט רגשות של כעסים, עקשנות והתנגדות למציאות. גם לבדוק מקומות של פרשנות שגויה למציאות שגורמת לך לקחת דברים באופן אישי או לראות אותם כנגדך. גם לבדוק קושי בביטוי העולם הפנימי, חוסר איזון רגשי, חוסר איזון בין גבולות לנתינה. יש קשר למקומות של כאב פנימי, כאבים רגשיים ועמוקים שלא מקבלים ביטוי. ניתוק הגוף מהנפש וחוסר הקשבה עצמית לכלי הגופני.

אי ספיקה ורידית ברגל שמאל

אי ספיקה ורידית ברגל שמאל קשורה לספירות תפארת והוד וליסודות האדמה והמים. מבחינה רוחנית זה אומר שכדאי לבחון את הכלים הרגשיים. יש לבדוק מקומות של קושי להתמודד עם רגשות וקושי להתמודד עם ייסורים במציאות. יתכן אפילו התנגדות וחוסר קבלה של מצב מסוים. גם לבדוק מקומות של חוסר הזנה רגשית – מקומות שבהם יש קושי להזין את עצמי באהבה, אוכל, מנוחה, חיבוק, עטיפה, חום, בריאות, פעילויות מהנות. יש לאזן את אורח החיים כך שיכלול פעולות של הזנה עצמית ועבודה פנימית. קשור גם לתקיעות רגשית, קושי להודות באמת וחוסר כלים של עבודה פנימית בשגרה. יכול להעיד על תקופה שיש בה צורך להתכנס פנימה וללמוד שיעור קשה או מאתגר שהחיים מזמנים כרגע. חשוב מאוד להיות בהודיה גם על מה שקשה כרגע. גם אפשר לבדוק מקומות של קושי בהכנעה, או הכנעת יתר ותחושת מצוקה וחוסר אונים, קושי להרפות שליטה ולקחת צעד אחורה, קושי לפגוש את הרגשות כפי שהם באמת.

אסטמה וצפצופים

מערכת הנשימה קשורה ליסוד האויר וספירת תפארת. יש לה גם קשר ליסוד המים. מחלות או חוסרי איזון במערכת הנשימה יעידו על תקיעות או התגברות של יסודות וספירות אלו. מבחינה רוחנית מומלץ לבדוק דפוסים הקשורים לעולם המחשבה: מחשבות שליליות, מחשבות טורדניות, דמיונות, מחשבות שווא, מחשבות לא רלוונטיות לא מקדמות ושאין בהן תועלת. מערכת הנשימה גם קשורה לדפוסים של התחדשות ולכן פגיעה במערכת זו יכולה להעיד על דפוסי מחשבה שגורמים לאדם לחשוב שהוא יודע הכל, אין מה לחדש לו, אין לו מה עוד ללמוד ואין לו לאן להתפתח. דפוסים אלו יעידו על תקיעות רגשית ורוחנית. יש גם קשר לרגשות של יגון, עצבות, אובדן, וקושי לתת אמון. מערכת זו גם קשורה למידת האמת, יש לה יכולת למצוא את האיזון בין הרגשות ובין התגובות ההתנהגותיות. יש לה יכולת לזהות ולהבדיל בין אמת לשקר, בין טוב לרע ובין מקדם למעכב. מחלות יוכלו להעיד על פגיעה בתפקודים אלו מבחינה רוחנית. מערכת הנשימה גם קשורה לאיזון רגשי וחיבור רוחני.

הזעת לילה

קודם כל מבחינת הגוף יכול להיות שהייתי ממליצה להוריד במינון של קפה \ קפאין באופן כללי ולהקפיד על פעילות גופנית מסודרת. גם יתכן שהייתי נמנעת בתזונה ממזונות מחממים וחריפים. כן הייתי מוסיפה דגנים מלאים, פירות וירקות, מזונות מרים וחמוצים. מבחינה רוחנית יש קשר ליסוד האויר והאדמה ולספירות דעת ומלכות. יש גם קשר ליסוד המים. קודם כל חשוב לבדוק עומס מחשבתי או עומס רגשי – מה קורה בתקופה האחרונה עם אילו אתגרים את מתמודדת, לבחון רגשות של מתח ולחץ או בכלל רגשות שאת לא מסוגלת להכיל. גם מומלץ לבדוק את החיבור הרוחני – מקומות של חוסר אמונה, אמונות מגבילות, דאגות, פחדים וחרדות לגבי העתיד, ובכלל את כל הנושא של הדמיון: דמיונות, התמסרות לדמיון, ניתוק מהמציאות. קשור גם לדפוסים של שליטה, פחד לאבד שליטה, תחושת אובדן שליטה או לחלופין צורך לשלוט במציאות. גם קשור לכעסים מודחקים. גם לבדוק דפוסים של קושי לבטא רגשות, תחושת בדידות, חוסר קרקע או חוסר עוגן פנימי.

תסמונת קושינג

תסמונת קושינג תהיה קשורה ליסוד המים ולספירות תפארת נצח והוד. היא קשורה גם לספירת דעת מתוך הקשר למערכת ההורמונלית. מבחינה רוחנית יש לבדוק את העולם הרגשי ובפרט את ההגנות הרגשיות. מומלץ לבדוק מקומות של רגישות יתר, פגיעה רגשית עמוקה, קושי להתגבר על פגיעה רגשית וכתוצאה מכך בניה של חומות הגנה חזקות שלא מאפשרות לאף אדם להיכנס. גם כדאי לבדוק רגשות של עצבות ולחזק את רגש השמחה והאהבה העצמית ללא תנאי. יש קשר להרגלים ולחיים בשגרה ובמציאות – יש לבחון מה פוגע בתחושת המוטיבציה ומה מוריד את האנרגיה ואת האש הפנימית. לבחון מקומות של חוסר ביטחון, חוסר עקביות וקושי בהתחייבות להרגלים חדשים. גם לבחון מקומות של קושי להיכנע והתנגדות למציאות. חשוב לעבוד על איזון רגשי ובפרט על לחץ, כדאי לתרגל תרגילי נשימה וללמוד כלים לניהול וויסות רגשות. גם יש קשר לאיזון באנרגיה הנקבית.

כאבי גב עם הקרנה לצד שמאל

כאבי גב תחתון קשורים לספירת יסוד וליסוד האדמה, רגל שמאל קשורה לספירת הוד וליסוד האדמה. מבחינה רוחנית זה אומר שצריך לבדוק את כל התחום של החיבור העצמי. בפרט טראומות ילדות או אירועים משנות ההתבגרות שהשפיעו על תפיסת הזהות העצמית. יש לבחון מקומות של עומס רגשי, אירועים מודחקים, רגשות מודחקים וקושי להתמודד עם רגשות שליליים. קשור לניתוק עצמי או ניתוק רגשי, מקומות שבהם האדם לא מחובר למעשים שלו. גם לבדוק מקומות של חוסר השלמה עם השגרה, התנגדות למציאות וקושי להיכנע ולקבל משהו מסוים במציאות. גם יש קשר לקושי להודות באמת, ולהרגל שלילי שהאדם מצדיק אותו ונותן לו לגיטימציה על אף שהוא הרסני. גם קשור לתחושת חוסר ערך עצמי, קושי לתת מקום לעולם הפנימי, ועומס מתמשך לאורך זמן. לבדוק איזה מציאות קשה לאדם ומה ‘מפיל אותו מהרגלים’. מומלץ לחזק תדר של הודיה ושמחה.

כאבי ברכיים

הברכיים קשורות לספירות נצח והוד וליסוד האדמה. כאבים בברכיים מסמלים עצירה של השגרה והפעילות היום יומית. מומלץ לבדוק את ההרגלים ואת המעשים שמרכיבים את השגרה, לבחון אילו הרגלים שליליים מגבילים ומפריעים לתפקוד תקין. הברכיים גם קשורות לשליטה והכנעה – בעצם יש לבדוק מקומות שבהם האדם מנסה לשלוט במציאות, יכול להיות שקשה לו לקבל דבר מה במציאות והוא מתנגד לה. על האדם ללמוד להיכנע ולקבל את המציאות על מנת להתמודד איתה. חשוב לבחון את המקומות שהולכים אליהם והמקומות שנמצאים בהם – האם את שלמה עם המקומות האלו? גם קשור ליציבות, כיוון חיים ברור, מוטיבציה ואנרגיה, כוח חיים, עצבות, וחיבור לשורש הפנימי.

שלשולים וכאבי בטן

שלשולים וכאבי בטן קשורים לספירת תפארת וליסודות המים והאדמה. יש לבדוק מה קורה במציאות החיים שלך בהווה, האם יש אירוע או סיטואציה שמשפיעה עליך רגשית ומוציאה אותך מאיזון. גם לבדוק מה קשה לך לעכל מבחינה רגשית עם איזו מציאות או אתגר את מרגישה שאין לך כלים להתמודד או שאת מרגישה חסרת אונים מולו. קשור גם לעניינים של ביטחון עצמי וחוסר ביטחון כלכלי, קושי להבדיל בין אמת ושקר ובין טוב ורע, בעיות אמון, קושי בביטוי רגשי וצורך בלימוד כלים לעבודה פנימית עצמאית כמו התבודדות בדיבור, התבודדות בכתיבה, כלים לקידום שליטה רגשית ווהיכרות עם הרגש.

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון קשורים לספירת יסוד וליסוד האדמה. מבחינה רוחנית זה אומר שצריך לבדוק את כל התחום של חיבור עצמי. בפרט טראומות ילדות או אירועים משנות ההתבגרות שגרמו לאדם להתנתק מעצמו ומזהות עצמית חיובית. יש לבחון מקומות של עומס רגשי, אירועים מודחקים, רגשות מודחקים וקושי להתמודד עם רגשות שליליים. קשור לניתוק עצמי או ניתוק רגשי, מקומות שבהם האדם לא מחובר למעשים שלו. גם כדאי לבדוק מקומות של חוסר ערך עצמי, רגשות של עצבות ויאוש. גם קשור לחיבור לאנרגיה המינית – אם זאת אישה לבדוק את החיבור לאנרגיה נקבית ולתפיסת הנשיות שלה. מה השפיע על תפיסת הנשיות שלה, איך היא תופסת את עצמה כאישה ומבטאת את הנשיות שלה בעולם. אם הכאב מופיע אצל זכר אז ההפך. גם קשור לרגשות של מתח ולחץ, קושי לשמור על גבולות ועל עקרונות חשובים, ודפוסים של ריצוי.

סחרחורת ויובש בעיניים

בדרך כלל אני עונה על כל עניין בנפרד אבל כאן יתכן ויש קשר בין הדברים קודם כל חשוב ללכת לבדוק גורם רפואי לתופעות. מבחינה רוחנית הסחרחורת והיובש בעיניים קשורים ליסוד האויר ולספירות דעת חסד וגבורה. כדאי לבדוק את תפיסות העולם והשקפות העולם של האדם – הדעות שלו, המחשבות שלו. לבדוק אילו מחשבות שליליות מטרידות את העולם הפנימי. ואילו דעות והשקפות עולם מטשטשות את היכולת שלו לראות את הטוב. גם כדאי לבדוק חוסר הזנה רגשית ומקומות שבהם השכל חונק את הרגש ולא נותן לו להתבטא. לדוגמא דפוסים של ביקורת, שיפוטיות, קושי בביטוי רגשי, היגיון חסר רגש וחסר אמונה וכדומה. קשור לרגשות של כעס מודחק – יש לבדוק אילו דברים במציאות האדם מתקשה לקבל, איזה מציאות קשה לו לראות בעיניים? קשור גם לצורך בחיזוק החיבור הרוחני והחוויה הרוחנית, ונתינת משמעות עמוקה לדברים בחיים. יש צורך להעמיק את החיבור לעין השלישית ולראיית עומק. גם כדאי לבדוק פחד מאובדן שפיות, עומס מנטלי ופיזי, תחושת חוסר אונים ורצון לברוח מהמציאות.

דלקת באוזן ימין

מבחינה רוחנית דלקת באוזן ימין קשורה למחשבות ולאמונות שלנו על עצמנו. יש לבדוק מקומות שבהם נאמרו לאדם אמירות שליליות עליו, על הזהות שלו, על מי שהוא וסיטואציות שגרמו לו לתפוס את עצמו באור שלילי. יכול להיות שהוא שמע את הדברים מהורים, מורים, דמויות סמכותיות שהשפיעו על חינוכו ועוד. יש לייצר גבול לאמירות האלו ולשנות אותן. גם קשור לאמת ושקר – לבחון מקומות שבהם האדם שמע שקרים, האמין לשקרים או שהאמון שלו נפגע במערכות יחסים עם אנשים קרובים. גם קשור לאמת ושקר בעולם הפנימי – לבחון באילו אמונות שקריות האדם מאמין וחושב שהן אמת. יש לבדוק את הקולות הפנימיים של האדם – המחשבות שלו, סוגי הדברים שהוא אומר לעצמו, אופי השיח שלו בינו לבין עצמו האם מכבד ואוהב – או קר ושיפוטי. יש לבדוק לאילו עצות והדרכות האדם מקשיב – יתכן וצריך לעשות בירור ולא לקבל הדרכה מכל אדם. חשוב מאוד לבחון כל עצה לפני שמיישמים אותה ולראות האם היא מתיישבת עם העולם הפנימי. גם קשור ליציבות רגשית, איזון, אהבה עצמית ללא תנאי.

כאב בעצם הזנב

עצם הזנב והגב התחתון קשורים לספירת יסוד וליסוד האדמה. יש לבדוק אילו אירועים או זיכרונות צפו לאחרונה במחשבתך והדחקת אותם. יתכן ויש קשר לכל מיני טראומות ילדות או אירועים מהעבר שלא עובדו עד הסוף. גם קשור לפעילות על אוטומט – יש לבחון את השגרה, את המעשים ואת ההרגלים לבחון באילו מקומות את מבזבזת זמן כסף או אנרגיה. יתכן ויש עומס פיזי או מנטלי בשגרה שלא מקבל פורקן. יתכן ומשהו בתנועה הטבעית האוטומטית צריך להשתנות – יש לשים לב לאורח החיים ולפעולות שמרכיבות אותו האם הן בריאות ומיטיבות או שלא? לבדוק תחושות של חוסר ריכוז ופיזור בנפש וקושי להוציא דברים מן הכוח אל הפועל. קשור לאיזון בין פעילות למנוחה, קרקוע, חיזוק ההקשבה לגוף, ניתוק עצמי, כאבים מודחקים שלא מקבלים ביטוי וכעס.

דלקת בלבלב

דלקת בלבלב קשורה ליסודות האדמה והמים ולספירת תפארת. יש לבדוק מקומות של מלחמה פנימית בפרט סביב עניין מסוים במציאות שהאדם מסרב לקבל אותו ולקבל את העובדה שיש לו מה ללמוד ממנו. באופן כללי יתכן והאדם לא מצליח להבין את השיעורים החיוביים מאחורי האתגרים שפוקדים אותו ושופט אותם באופן שטחי בלבד. זאת מאחד ויש לו רגישות מאוד גדולה ואין לו איך לבטא אותה. חשוב לבדוק רגשות של יאוש, עצבות, דיכאון, תחושת חוסר אונים מול המציאות, ותחושת מרירות בנפש. גם כדאי לבדוק מקומות שבהם האדם מתנגד לקבל אמת מסוימת או מתעלם מהאמת הפנימית שלו. לבחון באילו סיטואציות הוא הולך נגד האמת שלו. כדאי לשים דגש על עבודה פנימית הקשורה לחיזוק השמחה – ממש לעשות על זה מסירות נפש בכל מחיר. לרקוד, לשיר, או לעשות כל דבר שמצית שמחה. גם כדאי לשים דגש על התבודדות בכתיבה והתבודדות בדיבור. לדבר כמה שיותר על הדברים הרלוונטיים בחייו ועל הרגשות האמיתיים שלו. חשוב מאוד להתבונן על המציאות בכנות ולאתר את הדבר שהאדם הכי מתקשה לקבל במציאות לדוגמא: קושי בשלום בית, קושי בפרנסה, קושי בזיווג, חוסר יציבות נפשית, מחלה, איזו שהיא דרמה שמשפיעה עליו בהווה. לאחר שאיתר אותו לנסות ללמוד ממנו את השיעור החיובי. גם לשים דגש על לא לייפות דברים ולא לשנות את האמת – להגיד את האמת כפי שהיא גם אם זה קשה.

ורטיגו

רוחנית ורטיגו קשור ליסוד האויר ולספירות בינה ודעת. יתכן קושי לתפוס את המציאות מבחינה שכלית, כלומר האדם יחוש שהמציאות פועלת בניגוד להיגיון הבריא ויהיה לו קושי להתמודד עם זה. חשוב לעשות עבודה על נשימה והכלה של כל סוגי הרגשות. קשור גם לכוח הרצון של האדם ומקומות שבהם האדם הולך נגד הרצון האמיתי שלו. יתכן ויתבטא בתחושה של אובדן שליטה במציאות או בכיוון שהחיים הולכים אליו. הוא ירגיש שהמציאות פועלת בניגוד לרצונו. יש לבדוק מקומות שבהם האדם לא מקשיב לעצמו מבחינה רגשית ולא קשוב לצרכיו האישיים. דפוס זה יכול ליצור תחושה של עומס רגשי, מתח ולחץ ותחושה של רצון לברוח. יש קשר גם ליעוד של האדם וצורך בחיזוק האמונה העצמית. גם לבדוק מחשבות טורדניות שהאדם לא שולט בהן, עיסוק בטפל ולא בעיקר, פרשנות שכלית שלא נותנת מקום לרגש.

סוכרת נעורים

סוכרת נעורים קשורה ליסוד האדמה ולספירת תפארת. הסוכרת עלולה להעיד על רגשות של עצבות, דיכאון ויאוש חשוב לבדוק מה הנפש מרוויחה מרגשות של עצבות. גם קשור לקושי להרגיש שמחה מבפנים – יתכן והאדם מרגיש חוסר סיפוק עצמי או מתקשה לראות את הטוב בעצמו ובחייו והוא צריך ריגושים חיצוניים שיעלו את רמת השמחה שלו. לבדוק דפוסים של תלות, אובססיה או התמכרויות. לבדוק מקומות של חוסר אהבה עצמית או קושי באהבה עצמית ללא תנאי. לבחון מקומות שבהם האדם מרגיש לא אהוב או מקומות שבהם לא קיבל את האהבה שהיה צריך בחייו. יתכן והוא לא יודע איך לאהוב את עצמו או מה יש לאהוב בו. קשור גם לכלים רגשיים של האדם לעבד את המציאות מבחינה רגשית וללמוד את השיעורים החיוביים ממצבים מאתגרים בחייו. יש להתמקד בלימוד השיעור החיובי מכל מצב חיים. סוכרת גם קשורה לחיבור למידת האמת ולתחושת עוצמה וחוזק, ביטחון וערך עצמי. *במקרים של ילדים העבודה הפנימית מתייחסת להורים.

גב, צוואר ושכמות תפוסים

קשור ליסודות האדמה והאויר ולספירות תפארת ודעת. אזורים אלו בגב קשורים לתקופה האחרונה בחיינו – יש לבדוק עומס פיזי ונפשי מהתקופה האחרונה – 3 חודשים חצי שנה אחורה. גם לבדוק מקומות של התנגדות למציאות – דברים שהתרחשו בתקופה האחרונה או באופן כללי במציאות חייך ויש לך קושי לקבל אותם. יתכן ואפילו שאתה לא רוצה להתמודד איתם או להכיר בקיומם של אתגרים אלו בחייך. לבחון רגשות של כעס, מתח, לחץ, שנאה, טינה מההווה או רגשות כאלו מהעבר שלא השתחררו. יש לבדוק את השדים הפנימיים – המקומות שבהם אתה מרגיש שליטה של היצר הרע מבחינה רגשית: רגשות שליליים, קולות פנימיים שקריים, מקומות של כאב לא פתור. גם קשור לתחושה של אובדן גדול יתכן אובדן פיזי או אובדן רגשי – כאילו משהו שנלקח ממך לא יוכל לחזור. גם לבדוק את התחומים הבאים: התחדשות, שמחה, אחריות יתרה, קושי לשחרר ולהרפות.

קרישיות יתר

קרישיות יתר קשורה ליסודות האדמה והמים ולספירת תפארת. מבחינה רוחנית קרישיות יתר קשורה למשקעים רגשיים שהאדם לא התמודד איתם. קשור לתקיעות רגשית וקושי להתמודד עם רגשות שליליים ולפנות אותם מהמערכת. יש לבדוק מקומות של חוסר תנועה פנימית וחיצונית. גם קשור לרגישות יתר ומקומות שבהם האדם מושפע יתר על המידה מרגשות של עצבות, כעס, יאוש, דיכאון, חוסר אונים או קורבנות מול החיים. גם קשור לתחושות של חוסר אנרגיה וחוסר מוטיבציה – לבדוק היכן האדם מרגיש שהוא לא מצליח לבטא את הכישרונות והעוצמות שלו במציאות לבחון מה מעכב אותו מלהוציא את רצונותיו לפועל. מומלץ לבדוק גם את התחומים הבאים: ביטוי רגשי,עומק רגשי, מודעות מפותחת, אינטיליגנציה רגשית, ביטחון עצמי, דאגות וטראומות ילדות מודחקות.

קפיצות שרירים בעיניים

קפיצות שרירים בעיניים קשורות ליסוד האדמה ולספירות חסד וגבורה. יש לבדוק את השקפות העולם, הדעות ונקודות המבט שלך – לבחון תבניות חשיבה ישנות שלא משרתות אותך יותר או אמונות או דעות קדומות שעליהן להתחדש. גם קשור ליכולת לאזן בין ראיית הטוב לבין ראיית החיסרון והשלמתו. לבחון את היחס של האדם מול המקומות שבהם הוא חש חיסרון בחייו. יש לבדוק נקודות מבט של אופטיממיות ופסימיות ואת היכולת לדון לכף זכות. גם לבדוק מקומות שבהם האדם מתעלם מהאמת שהוא רואה במציאות ולא נותן לה מקום. יכול להיות שקשה לו או שהוא מנסה להדחיק אותה. כדאי מאוד לבדוק לאיזה אירועים האדם נחשף או איזה מראות הוא ראה שהשפיעו עליו לפני שהתחילו הקפיצות בעיניים. בעיקר אירועים שיצרו מתח, לחץ וחוסר רצון להתמודד איתם. גם קשור לחסימה באמונה עצמית, קושי לראות את הטוב בעצמו ובאחרים, ביקורתיות, שיפוטיות כלפי הסביבה וכלפי עצמו. גם לבחון מקומות שבהם האדם לא שלם עם הנהגת הבורא בחייו. חשוב לעבוד על חיבור רגשי וגילוי כישרונות שאינם שכליים – כמו יצירה, מלאכה וכדומה.

פיסורה

מבחינה רוחנית הפיסורה קשורה ליסוד האדמה ולספירת יסוד. יש לבדוק את התחום של שחרור רגשי ובפרט עיבוד רגשות. החשיבות של עבודה פנימית היא ללמוד את השיעורים החיוביים מתוך מצבי החיים גם מתוך מצבי חיים קשים ומאתגרים. לאחר מכן האדם צריך ללמוד לשחרר ולהיפטר מהרגשות השליליים שהרגיש.הפיסורה יכולה להעיד על שמירה של סודות או טראומות , ניתוק מהילדה הפנימית, הדחקה של רגשות או טראומות עבר. תיתכן גם בושה גדולה סביב אירועים מהילדות. גם קשורה לקושי להבדיל בין אמת לשקר, טוב ורע ובין מה שמקדם ללא מקדם. יש לבדוק התנהגות אימפולסיבית, כעסים, שמירת טינה וניתוק רגשי.

ניוון שרירים

מבחינה רוחנית ניוון שרירים קשור ליסוד האוויר ויסוד האדמה ולספירת דעת. כדאי לבדוק דפוסי חשיבה כמו מחשבות חזרתיות וטורדניות, עיסוק בטפל במקום בעיקר – כלומר עיסוק במחשבות שאינן מקדמות ושאינן לתועלת. גם לבדוק דפוסים של תקיעות מחשבתית, פיזור בנפש, קושי לשמור על ריכוז ומיקוד לאורך זמן. לבחון מקומות שבהם השכל חונק את הרגש ולא מאפשר לאדם לבטא את עצמו באמת מהעומק ומהאותנטיות שלו. גם קשור למקומות של ספקות באמונה, חוסר אמונה עצמית או באופן כללי קשיים הקשורים לאמונה. לבחון מקומות שבהם המחשבות של האדם מדכאות אותו ומונעות אותו מלהוציא את הכישרונות והעוצמות שלו החוצה לעולם. מקומות שבהם הוא לא מממש את עצמו ואת היעוד שלו. גם קשור לדפוסים של ביקורת, שיפוטיות, דיבורים לא רלוונוטים, רוחניות יתר או ניתוק מהעולם הרוחני.

גיהוקים

קשורים לחוסר איזון של יסודות האויר והאדמה וספירת תפארת. יש לבדוק מקומות שבהם יש קושי לעכל את הרגשות והמחשבות – בעיקר לגבי דברים שמתרחשים בהווה. גם לבדוק מקומות של קושי בהכלה רגשית או קושי לקבל את האמת ולהתמודד איתה כפי שהיא. לבדוק מקומות של קושי לבטא את העולם הפנימי ובפרט קושי לבטא רגשות בדיבור. גם יתכן צורך בתירגול עבודה פנימית רגשית כמו לדוגמא התבודדות בדיבור עם שימת דגש על דיבור על הרגשות הרלוונטים באותו היום. גם יש לשים לב לדברים שמוציאים מאיזון מבחינה רגשית ולחוסרי דיוק בדיבור. קשור גם לדפוסים של לחץ ופזיזות, קושי להרפות ולשחרר שליטה.

פיהוקים מרובים

קודם כל יש לבדוק אצל רופא שלא מדובר בעניין כמו עייפות כרונית או כל עניין אחר. מבחינה רוחנית הפיהוקים קשורים ליסודות האויר האדמה ולספירת תפארת. מבחינה רוחנית הפיהוק יכול להעיד על הרחבה רוחנית כל שהיא – כלומר מבחינה יתכן ומבחינה אנרגטית האדם עובר תקופה של הרחבת הכלי הרוחני שלו וזה יכול להתבטא בעייפות או פיהוקים לאורך היום. לבדוק מקומות של אורח חיים לא יציב או לא מאוזן – לבדוק את ההרגלים של האדם בפרט את הרגלי היקיצה בבוקר ואת ההרגלים לפני השינה. לבדוק איך הוא הולך לישון ומה הוא עושה לפני. גם קשור למהלך השינה עצמה האם האדם חולם חלומות ומה איכות השינה שלו. גם לבדוק איזה סוג של מחשבות האדם חושב לפני השינה. קשור להעמקה בתהליך הרוחני ומקומות של חוסר אנרגיה או חוסר מוטיבציה. בעיקר חוסר אנרגיה להתחבר לגוף או למציאות הגשמית והפיזית. כדאי לעבוד עם מדיטציה ותרגילי נשימה.

סוכר גבוה

מאזן הסוכר בגוף קשור ליסוד האדמה והמים ולספירת תפארת. יש לבדוק מקומות שבהם האדם מתקשה להרגיש רגשות חיוביים בפרט רגשות כמו שמחה ואהבה. הקושי מתקיים בעיקר כאשר הוא לבד – כלומר יש קושי לייצר את הרגשות החיוביים האלו מתוך עצמו. תיתכן תלות באמצעים חיצונים כדי לחוש רגשות חיוביים לדוגמא אוכל, עישון או נוכחות של אנשים אחרים. כדאי לבחון מקומות שבהם הוא למד למלא חיסרון רגשי על ידי אמצעים חיצוניים. לבדוק התמודדות עם רגשות של עצבות, יגון, אובדן וקושי של האדם לאהוב את עצמו ללא תנאי. גם קשור לקושי של האדם לראות את הטוב. מומלץ לבדוק את הקשר לילד הפנימי, את סוגי המחשבות והתחושות בעולם הפנימי. גם קשור למקומות שבהם הוא הרגיש שהוא צריך לכבות את השמחה וההתלהבות שלו בתור ילד ומקומות שבהם לא קיבל אהבה ללא תנאי.

יבלות ברגליים

יבלות ברגלים קשורות ליסוד האדמה וספירת מלכות. מבחינה רוחנית הן קשורות להגנות של האדם בפרט לחומות ההגנות הרגשיות שהוא בנה לעצמו מול החברה. לבחון מקומות של קשיחות יתר, חוסר רגישות לחברה או לאנשים קרובים. חוסר הרגישות נבנה עקב מקומות של פגיעה וכאב רגשי מאוד גבוה ולא מתוך מודעות או כוונה לפגוע. חשוב לשחרר את הכאב שמתחת לחומות ההגנה בנפש. קשור לרגשות של כעס וזעם מודחק, צורך בשליטה או תחושת אובדן שליטה. גם קשור לחוויות שליליות או תחושות קשות מול בני אדם, מול הסביבה והחברה. כדאי לבדוק סיטואציות שבהן יש אתגרים או קושי יום יומי. יש לבדוק חוסר דיוק בדיבורים – דיבור שלילי, דיבור של חוסר אמונה או דיבורים מעכבים ולא מועילים. קשור גם לתחומים הבאים: חוסר יציבות, בלבול, התלבטות לגבי כיוון חיים, קושי להתמודד עם משהו במציאות הנוכחית בהווה.

אנדומטריוזיס

אנדומטריוזיס קשורה ליסוד האדמה ולספירת יסוד. מבחינה רוחנית מומלץ להתרכז בחלק בתודעה שנקרא הילדה הפנימית. יש לבדוק מקומות שבהם נפגעת בתור ילדה או שהרגשת שעברת אירועים קשים שהשפיעו עליך. לדוגמא טראומות ילדות, תחושות שליליות מהילדות בבית ההורים. החשיבות היא להתרכז בגילאים עד גילאי הבגרות 12-13. גם קשור לתחום ההתבגרות המינית ותפיסת הנשיות – לבדוק את החיבור לאנרגיה נקבית בריאה. לבדוק אילו אירועים השפיעו על תפיסת הנשיות והאם יש חוסרי איזון או קושי בחיבור לנשיות. גם קשור לקושי להכיל רגשות ולהתמודד איתם, ניתוק רגשי וחוסר ערך עצמי. לבדוק רגשות של כעס, עצבות, יאוש, דיכאון, רגשות אשם או קורבנות. לבחון מקומות של תחושת חולשה ואת הרווח ממקומות אלו. גם קשור למקומות שבהם יש השפעה שלילית – תוכן, סרטים, ספרים, אנשים רעיונות או כל דבר בעל תוכן שלילי או שקרי. גם לבחון מקומות של קושי להוציא מהכוח אל הפועל ותחושה של קושי לממש את הפוטנציאל במציאות.

דלקת חניכיים

דלקת חניכיים קשורה ליסוד האדמה ולספירת מלכות. יש לבדוק את הרמה ההישרדותית של האדם – אורח חיים, הרגלים, תזונה, פעילות גופנית ולאזן במקומות הדרושים. גם קשורה לכוח הדיבור של האדם – לתוכן הדיבור, לאופי הדיבור, דיבור אימפולסיבי או דיבורים שליליים של האדם על עצמו ועל המציאות. כמו לדוגמא דיבורים של יאוש וחוסר אמונה. קשור גם לביקורת עצמית וביקורת על הסביבה וקושי בתקשורת עם הסביבה הקרובה. מומלץ לבדוק את התחומים הבאים: מאמץ יתר, כעס מוחנק, תחושת אובדן שליטה מול המציאות, מצוקה וחוסר אונים, התנגדות וקושי לקבל את המציאות.

ציסטה בעור ביד ימין

הציסטה בזרוע מעידה על תקיעות או חסימה בספירת חסד וביסודות האדמה והמים. יש לבדוק מקומות של עשיית יתר, נתינה ללא גבול, קושי לשמור על גבולות באופן כללי. גם לבדוק תחושות של חוסר אהבה עצמית, ראיית הפגמים ותפיסת זהות עצמית שלילית. יש לבדוק מקומות של חסימה בתחום האהבה בפרט לעבוד על נקודה של אהבה ללא תנאי. בעצם אהבה עצמית שאינה תלויה בדבר. יתכן שהחסימה החלה בילדות בבית ההורים. מומלץ להעמיק את ההיכרות העצמית ולהתחיל לגלות כישרונות חדשים וקיימים החוצה לעולם. גם קשור לחוסר אמונה עצמית, פסימיות או התעלמות מדברים לא טובים. כדאי לבדוק את מערכת היחסים עם האבא, דפוסים שנלמדו מאבא או משקעים בקשר בפרט בשנות הילדות וההתבגרות. קשור לתחושות קדומות של חוסר ביטחון וחוסר הגנה, גם לבדוק למה הגוף עצר את הנתינה וההשפעה החוצה ולהבין מה לא היה מדויק שם.

כיווץ ביחסי מין

התכווצויות בלתי רצוניות קשורות ליסוד האדמה ולספירת יסוד. חשוב להבין קיום יחסי מין היא פעולה רגשית ורוחנית מאוד ולכן אם יש חסימה או קושי מבחינה רגשית או רוחנית בין בני הזוג או בין האישה לבין עצמה יוכלו להופיע התכווצויות. יש לבדוק איפה מבחינה רגשית יש אירועים לא פתורים שגרמו לרגשות שליליים מול בן הזוג. חשוב לפרוק את הרגשות ולשחרר אותם. גם קשור לטראומות מיניות לא מעובדות או אירועים הקשורים להתפתחות המינית. חשוב להתבונן על טראומות שגרמו לרגשות מכווצים, רגשות של חוסר הגנה, תחושת חדירת גבולות. גם לבדוק את המקומות בנפש שהשפיעו על החיבור לנשיות. קשור גם לתחומים הבאים: ניתוק רגשי, קושי בקבלה מבחוץ, כעס מודחק, עצבות, ילדה פנימית פגועה, מלחמה פנימית, תחושות של תקיעות או עצירה. כמו כן מומלץ לבדוק תפיסות עולם על זוגיות ומערכות יחסים שהתקבעו בילדות ושנלמדו מבית ההורים ומהזוגיות שנלמדה בבית.

ליכן פלנוס

המחלה ליכן פלנוס קשורה ליסודות האדמה והאויר ולספירות דעת, יסוד ומלכות. מומלץ לבדוק עניינים הקשורים לגבולות – גבולות עצמיים, גבולות מול החברה. גם לבדוק חוסר הגנה רגשית ותחושה של חדירת גבולות מהחוץ לפנים. אפילו דוגמת רעשים חזקים או אמירות שחודרות ללב ויוצרות כאב רגשי. גם קשור לגבולות מיניים. קשור לדפוסים של חוסר אמונה כללית וחוסר אמונה עצמית, כדאי להגביל דיבורים שליליים של יאוש וחוסר אמונה בשינוי. גם קשור לרגשות של מתח, לחץ, כעס, זעם ובאופן כללי רגשות מודחקים שלא קיבלו ביטוי. יש לבדוק אילו אירועים גרמו לסטרס לפני יצירת המחלה או לחלופין אילו אירועים טראומטיים שלא קיבלו עיבוד שבו וצפו בזיכרון במקביל להופעת המחלה. תחומים נוספים שכדאי לבדוק: מחשבות טורדניות, חוסר שליטה או שתלטנות, קושי להבדיל בין טוב לרע ובין אמת לשקר, קושי לסמוך על עצמך ולהיות בטוחה במה שטוב לך, אי ידיעת הערך העצמי, קושי בתקשורת ובעיות אמון במערכות יחסים.

סרטן המעי הגס

קשור ליסודות האדמה והאויר ולספירות תפארת ויסוד. מבחינה רוחנית חשוב מאוד לבדוק דפוסים שבמסגרתם האדם הולך נגד עצמו, נגד הטבע הפנימי שלו, נגד האינטואיציות שלו ונגד האמת שלו. לבדוק דפוסים של התנגדות למציאות, קושי לקבל דבר מה במציאות ולהתמודד איתו בגמישות ובהכלה. גם לבדוק מקומות של יאוש או תחושת קורבנות והכנעת יתר – תחושה של משהו שאי אפשר לשנות ואין שום דבר שאפשר לעשות כדי לפתור אותו. כדאי לבדוק דפוסי חשיבה שהתקבעו בתודעה והאדם מתקשה לשחרר אותם כמו לדוגמא מחשבות טורדניות, התנהגויות לא מקדמות, הרגלים מעכבים. גם חשוב לבדוק יכולת עיבוד רגשי ושחרור רגשות – לבדוק מקומות שבהם האדם לא מצליח ללמוד את השיעור החיובי מאירועים קשים בחייו או מתנגד ללמוד את המסר שהחיים באים להעביר לו. כדאי ללמוד כלים לעבוד פנימית יום יומית שעוזרת לעיבוד רגשות ומצבים בחיים. גם קשור לשמירת טינה וכעס או באופן כללי שמירה של רגשות שליליים וקושי לסלוח ולמחול.

חסימה בצינורות הדמעה

קשור ליסודות האדמה והמים ולספירות חסד וגבורה. יש גם קשר למשמעות הרוחנית של איבר הראש והעיניים באופן ספציפי. מבחינה רוחנית חשוב לבדוק דפוסים של מחנק רגשי, מקומות שבהם ההורים חוסמים את הרגשות שלהם ולא נותנים להם ביטוי עמוק. גם לבדוק מקומות שבהם השכל וההיגיון לא נותנים מקום לרגשות שאינם הגיוניים. לבדוק דפוסים של דיכוי רגשי, לדוגמא מקומות בהם ההורים חשו שלא נותנים להם לבטא רגשות של כאב כמו כעס, זעם, עצבות וכדומה. כמו כן לבדוק מקומות של אופטימיות מול פסימיות, יכולת ראיית הטוב בעצמם ובעולם ולבדוק את יכולת ההתמודדות עם החיסרון והאתגרים הקשים במציאות. לבדוק מקומות של אמונות מגבילות, מחשבות שיוצרות חסימה במציאות, וחוסר הקשבה רגשית.

דלקות גרון חוזרות

דלקות גרון קשורות ליסוד האויר ולספירת דעת. מבחינה רוחנית כדאי להתבונן על תחושות של מלחמה פנימית בפרט מלחמה פנימית בעולם המחשבה: בין היגיון לאמונה, בין הטבע למעל הטבע, בין שכל לרגש וכדומה. גם מומלץ לבדוק קונפליקטים הקשורים לזוגיות, חיבור למיניות או טראומות מהעבר שלא קיבלו ביטוי ועיבוד. יש לבדוק אילו רגשות או חוויות טראומטיות לא השתחררו מהמערכת. בנוסף כדאי לבדוק גבולות חלשים או פרוצים, קושי להציב גבולות יתכן גם קושי להציב גבולות בעולם הפנימי כמו לדוגמא קושי לשלוט על מחשבות, מחשבות טורדניות או לא רלוונטיות ומחשבות שבאופן כללי לוקחות אותך למקום שלילי. גם קשור לתפיסות עולם שליליות ודעות שגויות על עצמך ועל העולם. יש לבדוק את אופי השיח העצמי ומקומות של קושי בתקשורת עצמית ובאופן כללי לבדוק מה לא מקבל ביטוי בעולם הפנימי.

בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר

בלוטות לימפה בצוואר קשורות ליסוד האויר ולספירות דעת וחסד. יש לבדוק דפוסים של רגישות יתר לעולם החיצוני כלומר רגישות מאמירות או התנהגות של אנשים. גם קשור למחשבות שליליות, מחשבות טורדניות או קונפליקטים ברמת המחשבה. קשור גם לספיקות עצמיים ולקושי בקבלת החלטות. יש לבדוק מקומות של דמיונות שווא או קושי להבדיל בין דמיון למציאות. בלוטות הלימפה קשורות גם לתחושה של חוסר הגנה רגשית, דפוסים של ריצוי וקושי להגיד את הרצון האישי ולבטא אותו במילים. יש לבדוק מקומות של חוסר אהבה עצמית וקושי להבדיל בין טוב לרע ובין אמת לשקר. קשור גם לזהות עצמית ולחיבור למיניות בריאה.

הרפס בקרנית העין(שמאל)

הרפס בקרנית עין שמאל קשור ליסוד האויר ולספירת גבורה. חשוב מאוד לבדוק דפוסים של השקפות עולם פסימיות ושליליות. לבחון מקומות שבהם האדם מסתכל על החיסרון ועל מה שרע ולא מצליח להשלים עם החיסרון. גם לבדוק דפוסים של ביקורת ושיפוטיות יתר כלפי הכל – כלפי החברה, הסביבה, המשפחה העבודה ובעיקר של האדם כלפי עצמו. גם קשור לשאיפה לשלמות – פרפקציוניזם. חשוב לבדוק מקומות שבהם יתכן והאדם מתעלם ממשהו שלילי בחייו או מסרב להתמודד עם משהו שהוא לא רוצה להתעמת איתו. מומלץ לבדוק מקומות של מלחמה פנימית לגבי השקפת עולם מסוימת לדוגמא ספיקות לגבי אדם מסוים או קושי לקבל החלטה לגבי משהו. יש לבדוק גם את העולם הרגשי – מלחמה רגשית, רגשות חסומים מקומות שבהם האדם פועל בניגוד לרגשות שלו. קשור גם לתחומים של : גבולות, פחד, חרדה, שנאה, כעס, חוסר סבלנות.

ווסת מאחרת

איחור בווסת יכול להיגרם מכל מיני סיבות פיזיולוגיות כדאי לבדוק תמיד מה המצב. מבחינה רוחנית איחור בווסת קשור למצב רגשי ובפרט ליסוד האדמה ולספירת יסוד. מצב רגשי זה אומר שיש לבדוק רגשות כמו לחץ, כעס, זעם, עצבות, תסכול או טראומות מודחקות באופן כללי. בפרט יש לבדוק את האירועים שהתרחשו בתחום הזוגי והמיני באותו החודש. לא מחייב שהיה מגע מיני, אפילו אינטרקציה של היכרות עם גבר מסוים שגרמה לך לקושי או חוסר איזון יכולה להשפיע על המצב הרגשי. מומלץ לבדוק את החיבור לאנרגיה הנקבית, לבחון מה עברת במהלך החודש שניתק אותך מעצמך. גם לבחון סיטואציות ומחשבות סביב נושא הגברים בחייך. גם לבדוק מקומות של תקיעות רגשית, חסימות, קושי להוציא לפועל רצונות, קושי בתקשורת ומקומות של חוסר ערך עצמי. עדיף להתמקד באירועים או תהליכים רגשיים שעברת במהלך החודש האחרון.

טנטון

הטינטון קשור ליסוד המים ולספירות תפארת ונצח. קודם כל חשוב להבין מה התרחשלפני הופעת הטינטון החדש איזה טריגר היה לפני הופעת הטינטון. הטינטון קשור לעולם הרגש ולקולות הפנימיים בתודעה. יש לבדוק אילו אמירות קיבלת בילדות מהחברה, המשפחה או מדמויות סמכות שאתה מנציח בזיכרון עד היום ולא מצליח לשכוח מהם. אותן אמירות חוזרות על עצמן במחשבה ומקשות עליך להתפתח ולגלות לעולם את הזהות האמיתית שלך. גם יש לבדוק מקומות של חסימה רגשית, טראומות לא פתורות, תחושות של חוסר הגנה רגשית או חדירת גבולות. יש לשים לב להתמודדות שלך מול רעש או קולות חיצוניים. לבדוק טראומות ילדות שכללו דיבורים שליליים רצון להתנתק מהעולם וחוסר רצון לשמוע את הבחוץ. קשור גם לרגשות מודחקים או התעלמות מהאמת וקושי להתמודד עם האמת. גם לבדוק מקומות שבהם אתה מתקשה לאהוב את עצמך ללא תנאי ולבדוק רגשות של עצבות או רווח ממלנכוליה.

שיניים כלואות

שן כלואה היא שן שלא בקעה ונשארה מתחת לחניכיים. היא יכולה לגרום לכל מיני בעיות ולכן חשוב לגשת לטיפול רפואי. מבחינה רוחנית חשוב לבדוק מקומות שבהם האדם תקוע בתהליך הרוחני וההתפתחותי שלו. יש לבדוק מקומות שמהווים תקרת זכוכית עבורו שהוא לא מצליח לשבור. חשוב לבדוק מקומות שבהם האדם ממש מתנגד לגדול, מתנגד להגשים את היעוד שלו ומתנגד לצאת החוצה לעולם ולפרוח. יתכן ובילדות הוא קיבל מסר שהעולם אינו מקום בטוח או שאין מקום עבורו בעולם. חשוב לבדוק גם מקומות של קושי לצאת מאזור הנוחות, כעסים מודחקים, טראומות ילדות לא מעובדות, חוסר ביטחון כלכלי ופיזי, תחושות חוסר הגנה.

נימול

נימול היא מעין תחושת עקצוץ\ דגדוג שיכולה להופיע בכל מיני חלקים בגוף. הנימול קשור למערכת העצבים ומכאן שהתופעה שאת מתארת קשורה ליסוד האויר והאדמה ולספירות דעת ומלכות. מומלץ לבדוק מקומות של קושי להרפות וקושי לשחרר שליטה. בעיקר קושי להרפות שליטה מחשבתית, יש לבדוק: מחשבות שחוזרות על עצמן, דאגות, פחדים, חרדות, קושי לסמוך על הבורא, קושי באמונה ופחד להתמודד עם אירועים מסוימים. גם לבדוק עיסוק של מחשבות בטפל ולא בעיקר, מחשבות של דמיונות וחזיונות שווא שאינן מקדמות. יש להגביל את המחשבות ולעזור להן לדמות תמונות מקדמות. מומלץ להעצים את החיבור בין הגוף לבין הנפש ובפרט את החיבור הרוחני על ידי תרגול של כלים לעבודה פנימית. יועילו בעיקר כלים בכתיבה, תרגילי נשימה ופעילות גופנית. גם כדאי לבדוק את התחומים הבאים: חוסר ביטחון, ילדה פנימית שלא מקבלת ביטוי, קושי בביטוי רגשי או בביטוי העולם הפנימי לדוגמא רגשות ומחשבות שלא מקבלות ביטוי, קריאה להתחבר ליעוד.

התחברות

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

קבלת עדכונים שוטפים ממרכבה אלכימיה קבלית ישירות למייל!

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן