עצירות

עצירות היא תופעה גופנית הקשורה למערכת העיכול ובפרט לקיבה ולמעי. היא קשורה ליסוד האדמה והמים ולספירות יסוד ותפארת. העצירות היא מצב שמעיד על חסימה כללית של האדם מול המציאות. העצירות מסמלת מצבים של שמירה ואגירה בבטן וקושי לעכל את המציאות בהווה ולהתמודד איתה. מצבים של עצירות יכולים להעיד על התנגדות להסתכל על האמת הפנימית ולהביא אותה לידי ביטוי. גם קשור לתחומים של ביטוי רגשי, כעסים מודחקים, שחרור והרפיה מרגשות שלילים, בושה אישית, ועצירת הרגשות מהוצאתם החוצה, גם רגשות שלילים וגם רגשות חיובים.

שעורה – דלקת עיניים

דלקת בעינים קשורה ליסוד האש והאויר ולספירות חסד גבורה וחכמה. הדלקת מעידה על מלחמה פנימית ברמת הרגש וחווית המציאות הכללית. יש לבחון היטב אילו מראות האדם רואה שעלולים להזיק לו או לנפשו. יכול להיות שהאדם היה עד לסיטואציה שהשפיעה עליו רגשית והוא לא עיבד אותה כראוי. גם יכול להעיד על קונפליקט פנימי בין שתי נקודות השקפה שונות וקיצוניות כמו לדוגמא התלבטות החלטית של ‘כן’ ו’לא’, ‘טוב ורע’. גם קשור לתחומים של אופטימיות ופסימיות, השלמה עם החיסרון, והיכולת לדון לכף זכות את בני האדם ואת המציאות.

מיגרנה

כאב ראש קשור לספירות העליונות חכמה בינה ודעת וליסוד האויר. ספירות ויסודות אלו מעידים על חסימה ברמת המחשבה או חוסר איזון בעולם המחשבה. מיגרנה יכולה להעיד על דאגות, חוסר אמונה כללית או חוסר אמונה עצמית וגם על מחשבות טורדניות שהאדם לא מוצא להן פתרון. המיגרנה גם יכולה לבטא התלבטות משמעותית בין שני קולות פנימים, או קושי בקבלת החלטה והבנת הרצון הפנימי. גם יכול להיות קשור למקומות בהם ההיגיון התחזק יתר על המידה ויש ללמוד כלים להרפיה ושחרור עומסים מחשבתים. לדוגמא מצבים שאין להם פתרון באותו רגע ויש להרפות מהניסיון למצוא להם פתרון.

קורונה

המידע על הנגיף covid-19 דליל ועדין לא קימות עובדות ברורות ומוצקות. נכון לעכשיו אתיחס באבחון זה לעובדות הקימות:

הקורונה היא מחלת ריאות נשימתית מדבקת. מבחינה רוחנית מחלה זו קשורה ליסוד האויר אך מתבטאת בכל מערכת היסודות והספירות. הקורונה משפיעה על מערכת החיסון והנשימה, מבחינה רוחנית מערכת החיסון אחראית על הגנה על העולם הפנימי ואילו מערכת הנשימה קשורה להתחדשות ואנרגיה. ההשפעה תוכל להתבטא גם בתחושות של חוסר הגנה רגשית, פחדים, חרדות, תחושת חוסר יציבות וחוסר ביטחון, פחד מדמויות סמכותיות או מקבלת מרות. גם קשור לחוסר התחדשות ותחושת זקנה בנפש, חוסר אמונה עצמית, ויתור על החלומות, חוסר חשק, חוסר אנרגיה, חוסר תשוקה וחוסר הגשמה. אובדן חוש הריח קשור לקושי להבדיל בין אמת ושקר ולקושי לברור העיקר מתוך הטפל. גם קשור לקושי לבחור או לקבל החלטות לפי שיקול דעת עצמי המתחשב גם ברגש ובאינטואיציה האישית. תחומים נוספים: חיבור לאמת, אהבה ללא תנאי, שמירה על עקרונות וערכים למרות הקושי, אחדות פנימית – היכולת להיות אחד מבפנים ומבחוץ.

כאבי מחזור

כל סוג של כאב או רגישות לפני מחזור או בזמן הביוץ קשורה ליסודות מים ואדמה ולספירת יסוד. כאבי מחזור מתבטאים בפרט בבטן וגב תחתון, רגלים, כאבי ראש או כאבים באזורים הורמונלים בגוף. כאבים אלו לרוב יעידו על תהליך פנימי עמוק שעוברת האישה. במידה והכאבים כרונים יכול להיות שמדובר בתהליך פנימי המושפע מטראומה. במידה והכאבים נקודתים ומופיעים אחת למספר חודשים יתכן ובאותו החודש האישה עברה תהליך פנימי שגבה ממנה כוחות ואנרגיה.

מבחינה רוחנית כאבי מחזור יעידו על צורך בבירור וניקוי רגשות שלילים שהצטברו במערכת התודעתית. התמודדות עם רגשות ומשקעים נפשים שיש קושי להיפגש איתם. גם קשור לצבירה של כעסים, זעם וטינה כלפי הסביבה או כלפי עצמה. גם יוכלו להעיד על דיכוי של כאב או רגשות שלילים, דפוסי שליטה או נשלטות מול גברים. תחומי נפש נוספים: חוסר ערך עצמי, חוסר אהבה עצמית, תקיעות, חסימה, קושי לשחרר, פיזור בנפש, ניתוק, מושפעות שלילית מהסביבה \ השפעה שלילית על הסביבה.

שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות קשורות ליסוד האדמה ולספירת יסוד. מבחינה רוחנית שחלות פוליציסטיות יסמלו צורך בהגנה, שמירה וביטחון. בפרט יסמלו קושי במהלך הילדות או ההתבגרות המוקדמת. גם קשור לחוסר דמות אב יציבה או חיובית, או היעדר גישה אבהית ראויה שסיפקה לה קרקע של אהבה וביטחון. גם קשור להגנות רגשיות, טראומות או אירועים לא מעובדים או מצבים של ניתוק. תחומי נפש נוספים: קושי בזוגיות, זהות עצמית שלילית, כעס, ילדה פנימית פגועה, עצבות ויאוש.

אבנים בכליות

אבנים בכליות קשורות ליסוד המים ויסוד האדמה. מבחינה רוחנית אבנים בכליות נוצרות כתוצאה משמירת משקעים רגשיים לאורך זמן. לדוגמא רגשות שלילים שלא מקבלים ביטוי כמו: פחדים, חרדות, לחץ, מתח וחוסר אונים, כעס, זעם ועצבות. הדחקה רגשית או בושה ברגשות קשורות ליסוד המים. האבנים מסמלות קושי לסנן מידע רגשי, קושי בקבלת החלטות או בתפיסת הזהות העצמית. גם קשור לחוסר ביטחון עצמי והכנעה יתרה מול דמויות סמכותיות.

פי הטבעת – גירודים

גרד בפי הטבעת הוא תסמין שיכול להיגרם עקב סיבות שונות כמו זיהומים בפי הטבעת, מחלות מערכת עיכול או מחלות עור. פי הטבעת קשור לספירת יסוד ובפרט ליסודות האדמה והמים. יסודות וספירות אלו מסמלות את תעלות הניקוז של הגוף. פי הטבעת הוא הפתח התחתון דרכו מתפנה הצואה החוצה מהגוף ומותירה אותו נקי מרעלים ומחומרים שאינם משרתים אותו. מבחינת התודעה גרד בפי הטבעת יכול להעיד על קושי בפינוי רעלים רגשיים מהתודעה, או קושי בהתמודדות עם רגשות שלילים. כמו כן יכול להעיד על רגש שהאדם מנסה להדחיק ולא מצליח. קשור גם ליכולת התמודדות עם המציאות, צורך בחיזוק עבודת מודעות והתמודדות רגשית עם המציאות מבלי לברוח ממנה. גם קשור לחיזוק יסוד האדמה ותחומים של ביטחון עצמי, הסכמה לשחרר רגשות שלילים, לימוד הרפיה ותרגילי נשימה, והתחדשות.

סטרפטוקוק

סטרפטוקוק הוא חידק שיושב בגרון ולרוב אינו גורם למחלות, מחלה נגרמת כאשר החידק משגשג ומתרבה בתוך הגוף. הסטרפטוקוק קשור ליסוד האויר ולספירת דעת שאחראית לאיבר הגרון. הסטרפטוקוק יוכל להעיד על מלחמה פנימית עוצמתית בין המחשבות לרגשות או בין שני קולות פנימים קיצונים. יכול להעיד על קושי של התודעה להכיל מציאות מסוימת או אירוע שהתרחש במציאות ויצר קושי של האדם לעכל את המציאות. הסטרפטוקוק יכול להעיד גם על דפוסים של מחשבות טורדניות שחוזרות על עצמן, קושי להתבטא ולבטא רגשות בדיבור, קושי לבטא מחשבות או רצונות אישיים. יכול להעיד גם על גבולות חלשים וצורך של האדם להציב גבולות וללמוד להגן על עצמו דרך כוח הדיבור. קשור לרגישות יתר, רגישות לאמת ולחיבור בין עולם המחשבה לעולם הרגש.

קנדידה

קנדידה היא פטרית שמר הקיימת במעי, כאשר היא יוצאת מאיזון ומתרבה מופיעים תסמיני הקנדידה. לפי חכמת הקבלה המעים קשורים לספירת תפארת וליסודות האדמה והאש. תפקידו של המעי הוא לברור בין החומרים במזונות, לעבד ולהניע אותו לכיוון המשך פעולות העיכול והפיכתם לאנרגיה מזינה לגוף או להפיכתו לפסולת – הצואה. הקנדידה יכולה להעיד על קושי באבחנה והבדלה בין רגשות שלילים לרגשות חיובים, יכולה להעיד על חוסר איזון רגשי, דפוסים של רגישות יתר ובפרט חוסר גבולות רגשים בין האדם לבין סביבתו. גם קשור לאובססיה רגשית או עיסוק בהרגלים שגוזלים זמן מהאדם. ספירות ויסודות אלו קשורים לעוצמת החיבור לאמת, וחיזוק הגבולות הפנימים. עיקר חיזוק הגבולות הוא לברר מה המידע שנחוץ לו לקבל מהסביבה ומה המידע שלא נחוץ לו וגוזל ממנו זמן ואנרגיה. גם קשור ליכולת של האדם לזרום ולהניע את הרגשות שלו החוצה בקלילות ולשחרר אותם מהמערכת בפרט רגשות שלילים כמו זעם, כעס, טינה ועצבות.

התחבר

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן