ההיבט התודעתי של איברי הגוף

לפי חכמת הקבלה לכל אחד מאיברי הגוף יש משמעות רוחנית. איברי הגוף מחולקים לפי חמש יסודות ועשר ספירות, נוסחאות הבסיס להבנת הגוף והנפש. כאשר אדם חולה במחלה כותב הבעל שם טוב שעליו לדבר מהעניינים הרוחנים הקשורים לאותה ספירה. ומחזק רבי נחמן ואומר שמצב מחלה מעיד על התגברות של אחד מהיסודות בעולם הפנימי. 

ההסבר הפשוט לדבריהם של רבי נחמן והבעל שם טוב הוא:

כאשר אדם חולה עליו לעסוק בענינים הרוחנים הקשורים לאיברים בזמן תהליך ההבראה. כלומר עליו לנסות להבין את הסיבה הרוחנית למחלה שלו. החיפוש הרוחני באמצעות הגוף מוביל את האדם למסע בעולם הפנימי. כל איבר וסוג מחלה מגלים משמעות רוחנית אחרת לפי חכמת הקבלה.

במנוע חיפוש זה תוכלו למצוא תמצות של המשמעות הרוחנית לאיברי הגוף ולמחלות שונות לפי חכמת הקבלה. הקלידו את שם המחלה, התופעה או האיבר וחפשו את המידע הרלוונטי עבורכם. 

נשמח לקבל ממכם מיילים לגבי מחלות או היבטים רוחנים של איברי גוף נוספים שלא נמצאים באינדקס.

אבנים בכליות

אבנים בכליות קשורות ליסוד המים ויסוד האדמה. מבחינה רוחנית אבנים בכליות נוצרות כתוצאה משמירת משקעים רגשיים לאורך זמן. לדוגמא רגשות שלילים שלא מקבלים ביטוי כמו: פחדים, חרדות, לחץ, מתח וחוסר אונים, כעס, זעם ועצבות. הדחקה רגשית או בושה ברגשות קשורות ליסוד המים. האבנים מסמלות קושי לסנן מידע רגשי, קושי בקבלת החלטות או בתפיסת הזהות העצמית. גם קשור לחוסר ביטחון עצמי והכנעה יתרה מול דמויות סמכותיות.

דלקת במפרקי שורש כף היד

מפרקי שורש כף היד קשורים ליסוד האדמה ולספירות חסד וגבורה. ההיבט הרוחני של איברים אלו מסמל חיבור רגשי למעשים ואת יכולות ההוצאה לפועל. גם קשור ליכולת לאזן בין נתינה ואהבה לחוץ לבין גבולות נכונים ונתינה עצמית. הדלקת באיברים אלו תוכל להעיד על חוסר חיבור או חוסר השלמה של האדם עם המעשים שלו. יכול להעיד גם או ניתוק רגשי מהמעשים והפעולות. כלומר האדם עושה משהו מסוים אבל לא באמת אוהב אותו או מרגיש מחובר אליו.

דלקת גרון

דלקת גרון קשורה לספירת דעת וליסוד האויר. ספירת דעת קשורה לתקשורת הפנימית בין המוח לבין הלב. הדעת קשורה ליכולת של האדם לנהל שיח פנימי בין המחשבות לרגשות. דלקת גרון יכולה להעיד על מלחמה פנימית ברמת המחשבה, או להצביע על תפיסות עולם או דעות שליליות ושגויות שמנהלות את התודעה. גם יכולה להעיד על קושי בביטוי רגשות או צבירת רגשות שלילים לאורך זמן.

יבלת בכף רגל שמאל

כף רגל שמאל קשורה לספירת מלכות וליסוד האדמה. היבלת בכף רגל שמאל יכולה להעיד על מגננות מול הסביבה. יכול להיות תחושות של לחץ חברתי, או קושי ביציאה החוצה ובהשתלבות חברתית. גם קשור לתחושת יציבות וביטחון וגבולות נכונים במעשים ובפעולות. יש לשים לב למקומות שהאדם הולך אליהם או נמנע מללכת אליהם. גם קשור לכעסים או דפוסי שליטה.

יתר לחץ דם \ לחץ דם גבוה

תופעה של יתר לחץ דם קשורה ליסודות האש והמים ולספירת תפארת. יתר לחץ דם יוכל להעיד על דפוסים של רגישות יתר או חוסר הגנות רגשיות. יכול להעיד על קושי בסינון המידע שמתקבל מהסביבה ובפרט סינון המידע הרגשי. יכול להתבטא בתגובות מהירות ואימפולסיביות או תחושה שכל דבר שמתרחש יכול להשפיע על המצב הרגשי. גם קשור לחוסן וחוזק רגשי ויכולת להתמודד עם רגשות שלילים ולעבד אותם. יכולת זו נבנית באמצעות התמודדות עם אירועי החיים גם האירועים הלא נעימים ולימוד השיעור החיובי מהם. יתר לחץ דם קשור גם לתחומים של פחדים, לחץ, מתח, יציבות רגשית, חיבור לאמת הפנימית, גבורה ואומץ. מומלץ לשלב בתהליך גם תזונה, פעילות גופנית מותאמת ותרגילי נשימה והתבוננות (מדיטציה). העבודה הפנימית תתרכז בהרפית מתחים ויכולת להכיל רגשות שלילים ושיפור התנועה והזרימה הרגשית.

כאב בברך ימין

ברך ימין קשורה למידת נצח וליסודות האדמה והמים. הנצח מבטאת יוזמה ועשיה חיובית, עקביות התמדה והשקעה. כאב בברך ימין יוכל להעיד על חוסר איזון של ספירות או יסודות אלו. באופן רוחני הכאב יוכל להעיד על צורך בעצירה מהעשיה או בחינת הצעדים. בתודעה היא קשורה לתחומים של גאוה, כעסים, עשית יתר, חוסר ביטחון עצמי או כלכלי, חוסר עקביות וקושי בהתחייבות. קשורה גם להתמכרויות ומחשבות טורדניות.

כאב בברך שמאל

ברך שמאל קשורה לספירת הוד וליסוד האדמה. הכאב בברך יוכל להעיד על חוסר איזון של ספירות ויסודות אלו. מבחינה רוחנית הכאב בברך שמאל יוכל להעיד על דפוסים של התנגדות למציאות וקושי להכיל ולקבל את המתרחש במציאות. גם קשור לדפוסים של רגשות אשמה, או תחושות עמוקות של חוסר אונים מול המציאות. יכול להתקשר גם לדפוסי שליטה ולקושי להכיר בטעויות האישיות, קושי להודות באמת כפי שהיא או להתעלם מהאמת על מנת להצדיק תאוות ורצונות אישיים. תחומים נוספים שיכולים להתקשר לכאב בברך שמאל: חוסר ביטחון עצמי, חוסר יציבות, קושי להרפות שליטה, עשית יתר או חוסר עשיה, עומס לאורך זמן, תחושות של דיכאון או יאוש.

כאב בירך ימין

הירך הימנית קשורה ליסוד האדמה ולספירת נצח. הירך היא החלק העליון של הרגל ומחוברת למפרק האגן שתומך בשלד כולו. כאב בירך ימין יוכל להעיד על חוסר איזון של ספירות ויסודות אלו. הכאב יוכל לבטא קושי מבחינה רוחנית ליישם או להוציא לפועל רצונות או מעשים מסוימים שהאדם רוצה לקיים בחייו. יכול להעיד גם על קושי בשמירה על אורח חיים נכון, קושי בשמירה על הרגלים בריאים או קושי בהתחייבות התמדה ועקביות. תחומים נוספים הקשורים לכאב בירך ימין: חוסר ביטחון כלכלי, חוסר יציבות כללית בחיים, תחושה של קושי בהוצאה לפועל, התמכרויות, או מחשבות טורדניות וחזרתיות.

כאב בירך שמאל

ירך שמאל קשורה למידת ההוד וליסוד האדמהספירות ויסודות אלו מעידים על תקיעות או חסימה במציאות. קושי או מכשול שהאדם מנסה לספק ללא הצלחה.ספירת ההוד אחראית על הצדקה לא נכונה של הרגלים או התנהגות מסוימת. היא מעידה על קושי להיכנע, להרפות ולקבל את המציאות כפי שהיא. משמעותה היא להרפות מעשיה כדי לראות איך הבורא מתגלה בחיים ומקדם אותם גם כאשר האדם לא עושה דבר. קשור גם לעבודה על הילד הפנימי ועל תחושות של קורבנות וחוסר אונים מול המציאות.

כאבי מחזור

כל סוג של כאב או רגישות לפני מחזור או בזמן הביוץ קשורה ליסודות מים ואדמה ולספירת יסוד. כאבי מחזור מתבטאים בפרט בבטן וגב תחתון, רגלים, כאבי ראש או כאבים באזורים הורמונלים בגוף. כאבים אלו לרוב יעידו על תהליך פנימי עמוק שעוברת האישה. במידה והכאבים כרונים יכול להיות שמדובר בתהליך פנימי המושפע מטראומה. במידה והכאבים נקודתים ומופיעים אחת למספר חודשים יתכן ובאותו החודש האישה עברה תהליך פנימי שגבה ממנה כוחות ואנרגיה. מבחינה רוחנית כאבי מחזור יעידו על צורך בבירור וניקוי רגשות שלילים שהצטברו במערכת התודעתית. התמודדות עם רגשות ומשקעים נפשים שיש קושי להיפגש איתם. גם קשור לצבירה של כעסים, זעם וטינה כלפי הסביבה או כלפי עצמה. גם יוכלו להעיד על דיכוי של כאב או רגשות שלילים, דפוסי שליטה או נשלטות מול גברים. תחומי נפש נוספים: חוסר ערך עצמי, חוסר אהבה עצמית, תקיעות, חסימה, קושי לשחרר, פיזור בנפש, ניתוק, מושפעות שלילית מהסביבה \ השפעה שלילית על הסביבה.

לחץ דם נמוך

תופעה של לחץ דם נמוך קשורה ליסודות האש והמים ולספירת תפארת. ספירות ויסודות אלו בהקשר של לחץ דם נמוך יבטאו צורך בשליטה רגשית. דפוסים של רגישות יתר או חוסר הגנות רגשיות יוכלו להתבטא גם בדפוסים של ניתוק עצמי מהרגשות מתוך חוסר יכולת להתמודד איתם. לחץ דם נמוך יוכל להעיד על קושי קיומי או צורך להתחבא ולהעלם, קושי להכיל רגשות או להכיל את הסביבה. יכול להתקשר גם לקושי בויסות חושי ותחושה שכל דבר קטן בסביבה מפריע וחודר את הגבולות האישים. גם קשור לצורך להתכנס ולהסתגר,שתיקה, קושי לבטא רגשות בדיבור, פחדים וחרדות, בושה, ודפוסים הישרדותים. תועיל פעילות גופנית מותאמת, צמחים ומזונות בעלי אנרגיה מחממת ומיקוד בעבודה הפנימית בחיזוק המוטיבציה והחוסן הרגשי. בפרט יועיל להתמקד בחיבור לאמת הפנימית וליישם את העקרונות והערכים החשובים לאדם בחייו.

מיגרנה

כאב ראש קשור לספירות העליונות חכמה בינה ודעת וליסוד האויר. ספירות ויסודות אלו מעידים על חסימה ברמת המחשבה או חוסר איזון בעולם המחשבה. מיגרנה יכולה להעיד על דאגות, חוסר אמונה כללית או חוסר אמונה עצמית וגם על מחשבות טורדניות שהאדם לא מוצא להן פתרון. המיגרנה גם יכולה לבטא התלבטות משמעותית בין שני קולות פנימים, או קושי בקבלת החלטה והבנת הרצון הפנימי. גם יכול להיות קשור למקומות בהם ההיגיון התחזק יתר על המידה ויש ללמוד כלים להרפיה ושחרור עומסים מחשבתים. לדוגמא מצבים שאין להם פתרון באותו רגע ויש להרפות מהניסיון למצוא להם פתרון.

סטרפטוקוק

סטרפטוקוק הוא חידק שיושב בגרון ולרוב אינו גורם למחלות, מחלה נגרמת כאשר החידק משגשג ומתרבה בתוך הגוף. הסטרפטוקוק קשור ליסוד האויר ולספירת דעת שאחראית לאיבר הגרון. הסטרפטוקוק יוכל להעיד על מלחמה פנימית עוצמתית בין המחשבות לרגשות או בין שני קולות פנימים קיצונים. יכול להעיד על קושי של התודעה להכיל מציאות מסוימת או אירוע שהתרחש במציאות ויצר קושי של האדם לעכל את המציאות. הסטרפטוקוק יכול להעיד גם על דפוסים של מחשבות טורדניות שחוזרות על עצמן, קושי להתבטא ולבטא רגשות בדיבור, קושי לבטא מחשבות או רצונות אישיים. יכול להעיד גם על גבולות חלשים וצורך של האדם להציב גבולות וללמוד להגן על עצמו דרך כוח הדיבור. קשור לרגישות יתר, רגישות לאמת ולחיבור בין עולם המחשבה לעולם הרגש.

עצירות

עצירות היא תופעה גופנית הקשורה למערכת העיכול ובפרט לקיבה ולמעי. היא קשורה ליסוד האדמה והמים ולספירות יסוד ותפארת. העצירות היא מצב שמעיד על חסימה כללית של האדם מול המציאות. העצירות מסמלת מצבים של שמירה ואגירה בבטן וקושי לעכל את המציאות בהווה ולהתמודד איתה. מצבים של עצירות יכולים להעיד על התנגדות להסתכל על האמת הפנימית ולהביא אותה לידי ביטוי. גם קשור לתחומים של ביטוי רגשי, כעסים מודחקים, שחרור והרפיה מרגשות שלילים, בושה אישית, ועצירת הרגשות מהוצאתם החוצה, גם רגשות שלילים וגם רגשות חיובים.

פטריה באוזן

פטריה באוזן קשורה לספירות נצח ותפארת וליסוד המים. קשור לשמיעה של קולות פנימים שלילים שחוזרים על עצמם. גם יכול להעיד על קושי לשמוע קולות פנימים חיובים ומחזקים שמסוגלים לעודד את האדם ולהרים אותו. גם קשור להפנמה של אמונות או דעות שליליות של האדם על עצמו, ועל קושי לשחרר את אותן אמונות. כמו כן קשור לצורך באיזון עולם הרגש ולרגשות שלילים שגוזלים אנרגיה באופן תדיר. גם קשור לתחומים של עיסוק ברגשות לא רלוונטים או רגשות שלא משרתים את האדם כמו תאוות או הרגלים שלילים. חשוב להתמקד בעבודה הפנימית על חיבור עצמי ועל בירור הקולות הפנימים. יש לחזק תחומים של הקשבה עצמית, חיבור לאמת הפנימית, ואהבה עצמית.

פי הטבעת – גירודים

גרד בפי הטבעת הוא תסמין שיכול להיגרם עקב סיבות שונות כמו זיהומים בפי הטבעת, מחלות מערכת עיכול או מחלות עור. פי הטבעת קשור לספירת יסוד ובפרט ליסודות האדמה והמים. יסודות וספירות אלו מסמלות את תעלות הניקוז של הגוף. פי הטבעת הוא הפתח התחתון דרכו מתפנה הצואה החוצה מהגוף ומותירה אותו נקי מרעלים ומחומרים שאינם משרתים אותו. מבחינת התודעה גרד בפי הטבעת יכול להעיד על קושי בפינוי רעלים רגשיים מהתודעה, או קושי בהתמודדות עם רגשות שלילים. כמו כן יכול להעיד על רגש שהאדם מנסה להדחיק ולא מצליח. קשור גם ליכולת התמודדות עם המציאות, צורך בחיזוק עבודת מודעות והתמודדות רגשית עם המציאות מבלי לברוח ממנה. גם קשור לחיזוק יסוד האדמה ותחומים של ביטחון עצמי, הסכמה לשחרר רגשות שלילים, לימוד הרפיה ותרגילי נשימה, והתחדשות.

פיברומיאלגיה – דאבת

פיברומיאלגיה היא מחלה שמתבטאת בכאבי שרירים באזורים ספציפים בגוף. בנוסף לכאבים מופיעים תסמינים נוספים של עיפות, תשישות, הפרעות קשב, חוסר אנרגיה ומוטיבציה. לפי הקבלה המחלה תתקשר ליסוד האדמה ולספירות יסוד ומלכות. הפיברומיאלגיה תוכל להעיד באופן רוחני על דפוסים של דיכוי רגשות פנימים לאורך זמן. בפרט דיכוי של רגשות כמו: כעס, זעם, מרד, או התנגדות שלא מקבלת מקום. בנוסף ספירות ויסודות אלו יעידו על הצורך בחיזוק וחיבור מחודש לילד הפנימי. במהלך העבודה הפנימית יש להתמקד בפורקן רגשות שלילים שהצטברו לאורך זמן, פורקן של עומסים, ואיזון בדפוסי שליטה ואובדן שליטה. כמו כן פיברומיאלגיה קשורה גם לתחומים של ביטחון וחוסר ביטחון, חיבור לעוצמות הפנימיות והיכולת לבטא אותן בעולם וגיבוש זהות עצמית חיובית.

ציסטה ברחם

ציסטה ברחם היא תופעה גופנית הקשורה ליסוד האדמה ולספירת יסוד. המשמעות הרוחנית של איבר הרחם ושל ספירות ויסודות אלו יוכלו להעיד על חוסר איזון לאורך זמן. ובפרט צבירת רגשות שלילים מזמן הילדות המוקדמת או שנות ההתבגרות המוקדמות. יש להתמקד באירועים משמעותים או טראומות ילדות שיצרו תחושות קשות של אשמה, כעס, בושה או כאב. יכול להיות גם אירועים שהאישה לא תפסה כמשפיעים או טראומטים או אירועים מודחקים. הרחם הוא איבר הקשור לשמירת הסודות של האישה ובפרט הסודות הרגשים, כל הסודות שהאישה שומרת בבטן ואינה מדברת עליהם אפילו בינה לבין עצמה יכולים להצטבר באופן רוחני גם בפנימיות. התחומים הקשורים לספירות ויסודות אלו: איזון וחיבור לילדה הפנימית, חיבור וניתוק עצמי או ניתוק רגשי, הכלה, חיבור לנשיות נכונה ומעצימה, אהבה עצמית ללא תנאי, שמחה ורחמים חיובים על עצמה ועל העולם. העבודה הפנימית במקרה זה תתמקד בפורקן כעסים ורגשות שלילים ותשלב תנועה, פעילות גופנית, צמחים ותזונה נכונה. יש חשיבות רוחנית גם לשיפור אורח החיים ותמיכה בגוף באמצעים נוספים בתהליך.

ציסטה בשד מבחינת הנפש

ציסטה בשד קשורה לספירת תפארת וליסוד המים. ספירות ויסודות אלו קשורים לעולם הרגש. הציסטה עצמה קשורה ליסוד האדמה ולכן זה ממקד המיקוד הוא על אירועים ספציפים שאינם פתורים מזמן הילדות. התהליך יתמקד בפורקן של רגשות אגורים לאורך זמן ובפרט רגשות מודחקים. יצירת קשר וחיבור מחודש לילדה הפנימית ולימוד כלים לאיזון עולם הרגש. הציסטה יכולה להעיד גם על חוסר יציבות פנימית וצבירת רגשות שלילים לאורך זמן.

קורונה

המידע על הנגיף covid-19 דליל ועדין לא קימות עובדות ברורות ומוצקות. נכון לעכשיו אתיחס באבחון זה לעובדות הקימות: הקורונה היא מחלת ריאות נשימתית מדבקת. מבחינה רוחנית מחלה זו קשורה ליסוד האויר אך מתבטאת בכל מערכת היסודות והספירות. הקורונה משפיעה על מערכת החיסון והנשימה, מבחינה רוחנית מערכת החיסון אחראית על הגנה על העולם הפנימי ואילו מערכת הנשימה קשורה להתחדשות ואנרגיה. ההשפעה תוכל להתבטא גם בתחושות של חוסר הגנה רגשית, פחדים, חרדות, תחושת חוסר יציבות וחוסר ביטחון, פחד מדמויות סמכותיות או מקבלת מרות. גם קשור לחוסר התחדשות ותחושת זקנה בנפש, חוסר אמונה עצמית, ויתור על החלומות, חוסר חשק, חוסר אנרגיה, חוסר תשוקה וחוסר הגשמה. אובדן חוש הריח קשור לקושי להבדיל בין אמת ושקר ולקושי לברור העיקר מתוך הטפל. גם קשור לקושי לבחור או לקבל החלטות לפי שיקול דעת עצמי המתחשב גם ברגש ובאינטואיציה האישית. תחומים נוספים: חיבור לאמת, אהבה ללא תנאי, שמירה על עקרונות וערכים למרות הקושי, אחדות פנימית – היכולת להיות אחד מבפנים ומבחוץ.

קנדידה

קנדידה היא פטרית שמר הקיימת במעי, כאשר היא יוצאת מאיזון ומתרבה מופיעים תסמיני הקנדידה. לפי חכמת הקבלה המעים קשורים לספירת תפארת וליסודות האדמה והאש. תפקידו של המעי הוא לברור בין החומרים במזונות, לעבד ולהניע אותו לכיוון המשך פעולות העיכול והפיכתם לאנרגיה מזינה לגוף או להפיכתו לפסולת – הצואה. הקנדידה יכולה להעיד על קושי באבחנה והבדלה בין רגשות שלילים לרגשות חיובים, יכולה להעיד על חוסר איזון רגשי, דפוסים של רגישות יתר ובפרט חוסר גבולות רגשים בין האדם לבין סביבתו. גם קשור לאובססיה רגשית או עיסוק בהרגלים שגוזלים זמן מהאדם. ספירות ויסודות אלו קשורים לעוצמת החיבור לאמת, וחיזוק הגבולות הפנימים. עיקר חיזוק הגבולות הוא לברר מה המידע שנחוץ לו לקבל מהסביבה ומה המידע שלא נחוץ לו וגוזל ממנו זמן ואנרגיה. גם קשור ליכולת של האדם לזרום ולהניע את הרגשות שלו החוצה בקלילות ולשחרר אותם מהמערכת בפרט רגשות שלילים כמו זעם, כעס, טינה ועצבות.

שחלות פוליציסטיות

שחלות פוליציסטיות קשורות ליסוד האדמה ולספירת יסוד. מבחינה רוחנית שחלות פוליציסטיות יסמלו צורך בהגנה, שמירה וביטחון. בפרט יסמלו קושי במהלך הילדות או ההתבגרות המוקדמת. גם קשור לחוסר דמות אב יציבה או חיובית, או היעדר גישה אבהית ראויה שסיפקה לה קרקע של אהבה וביטחון. גם קשור להגנות רגשיות, טראומות או אירועים לא מעובדים או מצבים של ניתוק. תחומי נפש נוספים: קושי בזוגיות, זהות עצמית שלילית, כעס, ילדה פנימית פגועה, עצבות ויאוש.

שעורה – דלקת עיניים

דלקת בעינים קשורה ליסוד האש והאויר ולספירות חסד גבורה וחכמה. הדלקת מעידה על מלחמה פנימית ברמת הרגש וחווית המציאות הכללית. יש לבחון היטב אילו מראות האדם רואה שעלולים להזיק לו או לנפשו. יכול להיות שהאדם היה עד לסיטואציה שהשפיעה עליו רגשית והוא לא עיבד אותה כראוי. גם יכול להעיד על קונפליקט פנימי בין שתי נקודות השקפה שונות וקיצוניות כמו לדוגמא התלבטות החלטית של ‘כן’ ו’לא’, ‘טוב ורע’. גם קשור לתחומים של אופטימיות ופסימיות, השלמה עם החיסרון, והיכולת לדון לכף זכות את בני האדם ואת המציאות.

שפעת

שפעת, התקררות היא מחלה שמתבטאת בסימפטומים של העלאת חום הגוף, שיעול, ליחה, חולשה צמרמורות וצינון. לפי הקבלה סימפטומים אלו יכולים להעיד על הקשר לספירות גבורה ותפארת. מבחינה רוחנית קשור ליכולת הצבת גבולות נכונים, יכולת אבחנה בין טוב לרע. יכול להעיד על דפוסים של רגישות יתר, והרגלים או השפעות שליליות מהסביבה שהאדם מתקשה להתנתק מהם.

התחבר

הרשמה

קישור להגדרה של סיסמה חדשה יישלח לכתובת האימייל שלך.

שתפו את הבשורה

פייסבוק
וואטספ
טוויטר
אימייל
טלגרם

הסילבוס המלא:

מפגש 1 – מבוא לחמשת היסודות
החומר והרוח לפי הקבלה, המשמעות הרוחנית של החומר, סוגי החומרים בעולם, גוף האדם וחמש היסודות, חמש רמות התודעה, שורש המחלות בתודעה.

מפגש 2 – יסוד האדמה
חומרים כימים וביולוגים, עולם הדומם, איברי גוף: מע’ עיכול, כפות רגלים, כבד, היבטים רוחנים

מפגש 3 – יסוד האדמה
תזונה, כתיבה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 4 – יסוד המים
חומרים כימים וביולוגים, עולם הצומח, איברי גוף: לב, ריאות, ידים, עמוד שדרה, רחם ועוד, היבטים רוחנים.

מפגש 5 – יסוד המים
יצירה, עולם הרגש, אנרגיה, תכונות באיזון ובחוסר איזון, כוח הדיבור מחלות גוף ונפש, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 6 – יסוד האויר
חומרים כימים וביולוגים, עולם החי, חידקים וחומרים נדיפים, איברי גוף: מוח, מע’ עצבים, מערכת הנשימה, היבטים רוחנים של יסוד האויר.

מפגש 7- יסוד האויר
עולם המחשבה, ציר ההיגיון והרגש, בריאת מציאות, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 8 – יסוד האש
חומרים כימים וביולוגים, שרפים וקטורות, נפש האדם, איברי גוף ותפקודים: דופק, רמת אנרגיה, פוריות ועוד, היבטים רוחנים של יסוד האש.

מפגש 9 – יסוד האש
כוח רצון, כוונה נכונה, חזון, מודעות וכוח התודעה, חיבור רוחני, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 10 – יסוד האור
חומרים בטבע, האור, תודעת האדם, איברי גוף, אשליה ומציאות, היבטים רוחנים של יסוד האור.

מפגש 11 – יסוד האור
כוח הדמיון, כוח התענוג, כוח האמונה, אור וחושך, תכונות באיזון ובחוסר איזון, מחלות קשורות, כלים לאיזון יסוד.

מפגש 12
עבודה מעשית עם היסודות, התאמת כלים, כלים בגוף, כלים לעבודת מודעות, כלים משולבים.

מפגש 13
אבחנת יסודות, אבחנה עצמית, יסוד פגוע, יסוד שולט, סיכום קורס.

דילוג לתוכן